Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

jedan od najvecih zlocina u ww2, verovatno i najveci, a tebi je to malo, ti bi jos vise....bravo  :isuse:

Hvala.

Od ovakve reakcije nicka koji mrtav 'ladan napise da je Drezden verovatno najveci zlocin u WW2 bolja potvrda nije potrebna.

Q.E.D.

 

@Prospero, u pravu si.

Link to comment

"verovatno i najveci"?

sigurno je veci od streljanja djaka u kragujevcu, marv likes this

 

edit: svecano cu spaliti svoj nalog na ppp ako marv ne bude trajno banovan zbog ovoga

Edited by ruskabajka
Link to comment

tokio, nagasaki i hiroshima nekako, bar postoji neka glupa argumentacija, ali dresden, spaljivanje citavog grada sa civilima bez ikakvog razloga, zlocin nevidjen. takvo izivljavanje, sumnjam da bi i ovi isisovi manjaci imali stomak za takvo nesto

Link to comment

tokio, nagasaki i hiroshima nekako, bar postoji neka glupa argumentacija, ali dresden, spaljivanje citavog grada sa civilima bez ikakvog razloga, zlocin nevidjen. takvo izivljavanje, sumnjam da bi i ovi isisovi manjaci imali stomak za takvo nesto

 

Dok je za Holokaust pretpostavljam bilo razloga?

Link to comment

tokio, nagasaki i hiroshima nekako, bar postoji neka glupa argumentacija, ali dresden, spaljivanje citavog grada sa civilima bez ikakvog razloga, zlocin nevidjen. takvo izivljavanje, sumnjam da bi i ovi isisovi manjaci imali stomak za takvo nesto

 

У Дрездену је страдало знатно мање цивила него у ова три јапанска града, чак мање него нпр. у Хамбургу.

Цела савезничка кампања бомбардовања градова је имала прилично танку аргументацију - ако изрокамо цео град онда има одређеног утицаја на индустрију, саобраћај и сл.

 

Наравно главна аргументација је што су Немци први хтели да играју грубо, па су што би рекао Черчил књижевнички добили шта су тражили.

Edited by vathra
Link to comment

jbm ga, ja sam dobio ban na 15 dana zato što sam po moderatoru opravdavao ubijanje civila (što naravno nikad nisam ni pomislio iako znam zašto je tako zakjlučeno), isto bi se moglo zaključiti i iz nekoliko postova sa ove i zadnje strane pa bih volio kad bi mogla da se povuče crta i kaže šta se može napisati a šta ne... 

Link to comment

tokio, nagasaki i hiroshima nekako, bar postoji neka glupa argumentacija, ali dresden, spaljivanje citavog grada sa civilima bez ikakvog razloga, zlocin nevidjen. takvo izivljavanje, sumnjam da bi i ovi isisovi manjaci imali stomak za takvo nesto

Lupio si marv jebi ga. Bolje reci preterao sam nego ovo.

Link to comment

jbm ga, ja sam dobio ban na 15 dana zato što sam po moderatoru opravdavao ubijanje civila (što naravno nikad nisam ni pomislio iako znam zašto je tako zakjlučeno), isto bi se moglo zaključiti i iz nekoliko postova sa ove i zadnje strane pa bih volio kad bi mogla da se povuče crta i kaže ko šta se može napisati a šta ne... 

Malo sam editovao, sad nekako vise odgovara. 

Inace, nevezano za ovaj slucaj nego vise generalno - meni manje smetaju neobavesteni i/ili glupi ljudi od onih koji izgledaju da nisu ni jedno (neobavesteni) ni drugo (glupi) pa opet nalaze za shodno da maltretiraju posten svet glumeci budale. Ono - nije da nije za Oskara - al' ne mora ovde, ne?? 

Link to comment

mislim da je i ranije marv napisao slicno. ako se dobro secam, tada je napisao nesto u stilu: Drezden je individualni dodjajaj, bombardovanje tokom 2 dana. i s te strane je najgori individualni dogadjaj. nekakav visegodisnji genocid nije individualni dogadjaj, vec proces.

 

jeste budalasta logika. ne bih rekao da je opravdavanje bilo cega. ako se banuje za budalastine, zakljucavajte forum.

Edited by Gandalf
Link to comment

mislim da je i ranije marv napisao slicno. ako se dobro secam, tada je napisao nesto u stilu: Drezden je individualni dodjajaj, bombardovanje tokom 2 dana. i s te strane je najgori individualni dogadjaj. nekakav visegodisnji genocid nije individualni dogadjaj, vec proces.

 

jeste budalasta logika. ne bih rekao da je opravdavanje bilo cega. ako se banuje za budalastine, zakljucavajte forum.

Ima™ covek misljenje, i to ima smisla, ne? 

Link to comment
×
×
  • Create New...