Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Naravno da se misli na 39. i da nije svako bombardovanje isto...

Nije, naravno.

Drezden, na primer, trebalo je jos vise...

A ne znam zasto si se dohvatio bas Varsave '39, kad je i Beograd aprila '41. primer sasvim na mestu, obaska sto je jacitm od Varsave.

Link to comment

Mogao bi autor i neke paralele iz 2. Svetskog rata povuci - Dresden vs Varsava recimo. Sve je to isto...

 

isti su civili, manje više (suniti, grubo rečeno) a ni napadači nisu mnogo različiti, svakako se pomažu među sobom.

 

jedino ima razlike u onima koji su pod oružjem u gradu.

Link to comment

Naravno da se misli na 39. i da nije svako bombardovanje isto...

Sva pravedna bombardovanja su ista - pravedna, a sva nepravedna bombardovanja su nepravedna na svoj nacin :whistle:

Edited by x500
Link to comment

Pretpostavljam da se salis ali ipak moram da pitam.

Ne salim se nimalo: u februaru '45. nista sto je moglo da zadesi Nemce nije bilo dovoljno lose.

 

A da me ne shvatis pogresno, ti ili bilo ko: pun mi je naprasno otkrivenih humanistickih i politicki korektnih pristupa drezdenima, jadnim proteranim Nemcima, itd, itd...

Link to comment

Pa ne vidim kakvo je dobro ubijnje nemackih civila moglo da donese bilo 41. bilo 45. Pricamo o civilima od kojih su mnogi bili deca a mnogi verovatno i protiv Hitlera.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ne salim se nimalo: u februaru '45. nista sto je moglo da zadesi Nemce nije bilo dovoljno lose.

 

A da me ne shvatis pogresno, ti ili bilo ko: pun mi je naprasno otkrivenih humanistickih i politicki korektnih pristupa drezdenima, jadnim proteranim Nemcima, itd, itd...

 

Moje mišljenje da je to bio čist kriminal, trebalo ih je lepo okupirati ko što je i bilo, i prosto sve bivše vojnike zatvoriti na bar 30 godina, svaki je zaslužio bar toliko i doviđenja. Ovako su s jedne strane bombardovali grad i pobili civile, a s druge ispromovisali fašiste na funkcije i držali onakve koji su pobili 3 miliona ljudi neke 2 godine u zatvoru pa pustili. Dakle oštro s Hansom od 2 godine, a ubicu miliona da mazimo i pazimo...

Link to comment

Pa ne vidim kakvo je dobro ubijnje nemackih civila moglo da donese bilo 41. bilo 45. Pricamo o civilima od kojih su mnogi bili deca a mnogi verovatno i protiv Hitlera.

Argumentacija koju potezes, da je, kao bajagi, prica o civilima od kojih su mnogi bili deca, a mnogi i protiv Hitlera, smrdi na daleko.

 

Pricamo o Drugom svetskom ratu.

 

Literature i ostalog materijala na tu temu ima poprilicno, obavesti se, iznenadices se veruj mi.

 

Edit:

 

Henry_Morgenthau_zpscamuyeip.jpg

Edited by namenski
Link to comment

Ne ok. Takva logika se onda moze preslikati i na neke druge ratove iz blize proslosti, pa onda korak dalje na dogadjaje koji nisu ratovi. Vrlo opasan put i meni neprihvatljiv.

Link to comment

Ne ok. Takva logika se onda moze preslikati i na neke druge ratove iz blize proslosti, pa onda korak dalje na dogadjaje koji nisu ratovi. Vrlo opasan put i meni neprihvatljiv.....

.... osim u delu poznatom kao 'svi su totalitarizmi isti', 'jadna okupirana Istocna Evropa'....

 

Nece to da moze, a evo i zbog cega, onako simbolickitm:

 

Soviet_Parade_45_zpsc6wmocud.jpg

Link to comment

Nisu svi totalitarizmi isti ali jesu totalitarizmi. Mislim ta logika koji si pomenuo na primeru Drezdena ima toliko dalekosezne posledice da bi bilo vrlo opasno upotrebljavati je.

Link to comment

Nisu svi totalitarizmi isti ali jesu totalitarizmi. Mislim ta logika koji si pomenuo na primeru Drezdena ima toliko dalekosezne posledice da bi bilo vrlo opasno upotrebljavati je.

Има, нарочито кад је се дохвати неки Андурил да докаже оно што већ доказује...

Дрезден фебруара '45 је Дрезден фебруара '45.

А баш ме занима шта би ти на тему тог Дрездена рекао овај руковалац грађевинске машине:

Bergen_Belsen_zpszsr2zebr.jpg

Link to comment
×
×
  • Create New...