Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Pa da. Veliki lider koji narodu zida bolnice od svojih para. Nesto kao Dodik.

 

Koja je korist Asadu i Rusima da gađaju bolnice? Njima je cilj osvojiti Alepo, a to se može samo tako da se poraze militanti a ne civili. Od ovih zapadnjaka niko nije ni otišao na lice mesta da vidi koliko je civila stradalo nego samo iznose podatke nekih antirežimskih organizacija kao šta su onaj SOHR.

Link to comment

Koja je korist Asadu i Rusima da gađaju bolnice? Njima je cilj osvojiti Alepo, a to se može samo tako da se poraze militanti a ne civili. Od ovih zapadnjaka niko nije ni otišao na lice mesta da vidi koliko je civila stradalo nego samo iznose podatke nekih antirežimskih organizacija kao šta su onaj SOHR.

I koja je svrha insistirati na tome da nije u redu da se bolnice, pijace, vozovi "u prolazu" i kolone 'izmešanih' izbeglica neselektivno rokaju nemilice?? Kao da ne postoje medjunarodne konvencije, medjunarodni sudovi - konvencije potpisane od svih "krštenih" zemalja i sudovi priznati od tih istih zemalja/režima??? Ok, ok, osim Amerike....

????????????

 

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

E, da - i ja sam radoznao (po pririodi) al' mi se živo jebe za "dokaze" koje svako može sam da nadje po medijima - plaćenim, neplaćenim, zavisnim, nezavisnim i taj rad... Ko ima više od 15-20 godina a n'ume da čita slabo da će kasnije da nauči, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

U toku raseljevanje sunita u Idlib iz predgrađa Damaska Qaboun i Moadamiyah. Nakon toga, od džepova u okolini Damaska ostaju samo još Ghouta, koju će očigledno da reše vojnim putem, i Hajjar Aswad i Babbila, za koju ne znam šta planiraju.

Link to comment

Раније сам писао, за који месец би Асад и екипа могли да реше војно или преговарачки Источни Алеп и џепове око Дамаска.

После тога су логични наставци џеп код Растана и напредовање ка Деир Еззору.

 

Руси су скоро почели да поседају ваздушну базу Тијас у близини Палмире и већ су тамо почели доста да поливају, што наводи да би ускоро могли да крену од Палмире ка Деиру.

Јесте да је претходних недеља ишло добро за владине снаге, напредовали су на више фронтова а нису имали веће губитке, али се мени ипак чини оптимистично да покушају напредовање ка Деир Еззору пре него што реше неки од великих џепова у позадини. За продор ка Деиру им једноставно треба доста људи само да би чували пут.

Link to comment

Mislim da se očekivalo tvoje pojašnjenje "neke vrste etničke promjene stanovništva" nad kojom si lamentirao u vezi sa onom fotografijom koju je the answer okačio.

Link to comment
×
×
  • Create New...