Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

A je li bila "neka vrsta etničke promjene" kada je 600.000 civila pobjeglo iz istočnog u zapadni Aleppo pod kontrolom vlade, kada su militanti upali u grad iz pravca sjevera 2012. god? Ili naseljavanje hiljade porodica Ujgura u provinciju Idlib?

 

Što se tiče slike, mnogo je žena prisutno na ulici, vidi se da je fejk. 

Link to comment

A je li bila "neka vrsta etničke promjene" kada je 600.000 civila pobjeglo iz istočnog u zapadni Aleppo pod kontrolom vlade, kada su militanti upali u grad iz pravca sjevera 2012. god? Ili naseljavanje hiljade porodica Ujgura u provinciju Idlib?

 

Što se tiče slike, mnogo je žena prisutno na ulici, vidi se da je fejk. 

Zapadni mediji kad pishi - kod njih nema nista ispod pola miliona. Najmanje pola miliona pa navise - gde se koliko & kako zapati... 

Ono - '800 hiljada Albanaca unaccounted' i taj rad. Ovo ne da sporim tih 600 hiljada civila nego - ono - ako je bilo na CNNu i BBCju - ne znaci da je uvek i svuda bas sigurno... 

Link to comment

prvo, ako se nekome na forumu obracas direktno onda to naglasi. to je elementarna kultura jer ne posecujemo samo ja i ti ovaj topik.

drugo, pitas me nakon sto si sasuo paljbu gluposti na moje ranije postove? cemu ako ne umes da ili pronadjes negiranje zlocina (kako si predstavio) u tim mojim postovima ili se izvinis za gluposti koje si izrekao?

trece, slika kao i svaka druga iz ovakvih mesta. ona je primer kako se situacija u siriji ne treba resavati. tragicno je da se neka vrsta etnicke promene stanovnistva prihvata kao dobra stvar.

 

nepisano pravilo foruma da ako ne citiraš da se podrazumeva da si se obratio onome koji je napisao poslednji post. negde se čak ohrabruje da se ne citira u tim slučajevima. toliko o elementarnoj kulturi.

 

drugo, pitao sam te kao čoveka koji ne priznaje mape dal bar slike priznaješ. pošto si ti pričao kako mape ništa ne znače ako ne dođe do nekog pomirenja i ljudi na licu mesta ne budu zadovoljni, evo ovde je došlo do pomirenja, ko je otišao mogao je, ko nije mogao je da ostane ali da objedinim drugo i treće ovde vidim da ti više preferiraš alepo style sukob gde će gomila ljudi da pogine nego da se dođe do ovakvog nekog rešenja. više ti odgovara smrt i destrukcija očigledno nego ovakve slike na stranu što lupaš za etničku promenu ovde.

Link to comment

Jos jedna teroristicka bolnica an metri ruskih i asadovih dobrocinitelja:

 

Annie Sparrow ‏@annie_sparrow  1h1 hour ago
Jabel Alzawia 3.30: Aliman Women & Kids hospital destroyed by Russian airstrike. Only 4 maternity hosp left in Idlib 
 
Link to comment

Tragicno je da se etnicka™ slika Libana menja iz dana u dan (u realnom vremenu) zadnjih jedno 30-40 godina - najvise iseljavanjem - al' posto nije trendi - koga za tim zabole patka™, ne??

 

ne znam zasto uvek ide relativizacija. naravno da je sve to lose, ali ovo je prica o siriji.

Link to comment

nepisano pravilo foruma da ako ne citiraš da se podrazumeva da si se obratio onome koji je napisao poslednji post. negde se čak ohrabruje da se ne citira u tim slučajevima. toliko o elementarnoj kulturi.

 

drugo, pitao sam te kao čoveka koji ne priznaje mape dal bar slike priznaješ. pošto si ti pričao kako mape ništa ne znače ako ne dođe do nekog pomirenja i ljudi na licu mesta ne budu zadovoljni, evo ovde je došlo do pomirenja, ko je otišao mogao je, ko nije mogao je da ostane ali da objedinim drugo i treće ovde vidim da ti više preferiraš alepo style sukob gde će gomila ljudi da pogine nego da se dođe do ovakvog nekog rešenja. više ti odgovara smrt i destrukcija očigledno nego ovakve slike na stranu što lupaš za etničku promenu ovde.

 

pa elementarna kultura nije da optuzujes ljude da podrzavaju zlocin pa da pobegnes sa te teme kada te zamolim da mi se ili izvinis ili nadjes deo u nekom mom postu gde sam to uradio, pa se onda vratis i guras slike pod sifrom 'priznajes li sliku'. otkud tebi ideja da ja moram da prihvatam nesto na nekakvoj slici i da se tebi ili bilo kome izjasnjavam? slika ma sta predstavljala uvek ima vise svojih lica. ukoliko ne vidim ono koje ti preferiras onda je to za tebe samo po sebi lose. mani me se mapa i slika.

sama ideja da neko treba da 'prizna' nekakvu sliku je kretenska, a sustina na slici je kao sto napisah jos kretenskija - da se podrzava raseljavanje i gradjansko i etnicnko deljenje stanovnistva unutar sirije.

duple kretenske ideje su u ovom slucaju latentni fasizam. izvoli i uzivaj u tome ako je to pobeda i cilj kojem se radujes kada je sirija u pitanju.

na kraju, po standardnom obicaju umesto da mi uputis jedno kulturno izvinjenje za ranije gluposti inputiras da sam za krv i da podrzavam nekakav 'alepo style'. napisah ti jednom - smiri malo tenziju. onaj ko je za rat i ubijanje ovde na forumu nije normalna osoba. tu je tacka na svaki moj komentar na takve gluposti.

 

 

Link to comment

ti si u nekom opasnom tripu kada misliš da ti ja dugujem nekakvo izvinjenje

 

a čekam da napišeš kakve su se to etničke promene dogodile na ovom primeru

Link to comment

ti si u nekom opasnom tripu kada misliš da ti ja dugujem nekakvo izvinjenje

 

a čekam da napišeš kakve su se to etničke promene dogodile na ovom primeru

 

ti si onda jako bezobrazan kad ne kapiras kad uleces u vatru i nekoga optuzis da podrzava zlocin, a kada ti na to skrenem paznju preko toga predjes kao da si napisao 'dobro jutro'.

ja da te ucim elementarnoj kulturi niti mogu niti necu, ali cu ti na to uvek skrenuti paznju jer tvoje navijanje ne treba da prelazi te granice.

Edited by Bane5
Link to comment

ti si onda jako bezobrazan kad ne kapiras kad uleces u vatru i nekoga optuzis da podrzava zlocin, a kada ti na to skrenem paznju preko toga predjes kao da si napisao 'dobro jutro'.

ja da te ucim elementarnoj kulturi niti mogu niti necu, ali cu ti na to uvek skrenuti paznju jer tvoje navijanje ne treba da prelazi te granice.

 

nemoj samo da mi pričaš o navijanju. a to da podržavaš zločine nisam napisao, mada je sad svima očigledno da podražvaš rat pre nego pomirenje. u stvari podržavaš pomirenje kad džihadisti koje podržavaš pobede. samo taj film nećeš gledati, pa otuda i nepriznavanje mapa. davno je prošlo vreme kada sam mislio da si ti objektivan, nemoj da mi glumiš sad ovde objektivnost. ja sam jasno više puta napisao na čijoj sam strani a ti tripuj da ne podržavaš džihadiste nego da si objektivni posmatrač svega ovoga. ajde objektivni posmatraču, reci mi koje je to etničko čišćenje izvršeno u ovom konrektno predgrađu damaska, pa da se razilazimo, treći put put te pitam.

Link to comment

dok ostali pametuju, srbija pomaze (prodato oruzje se ne racuna).

 

Ministarstvo odbrane Srbije donelo je odluku da u sirijski grad Alepo pošalje humanitarnu pomoć u kojoj će biti po 10 tona jestivog ulja, šećera i brašna, piše danas "Politika". 

U paketu pomoći koji su pripremili Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije nalaze se i odeća, obuća, elektroagregati, lekovi i potrošni medicinski materijal, navodi beogradski list.

Edited by Takeshi
Link to comment

nemoj samo da mi pričaš o navijanju. a to da podržavaš zločine nisam napisao, mada je sad svima očigledno da podražvaš rat pre nego pomirenje. u stvari podržavaš pomirenje kad džihadisti koje podržavaš pobede. samo taj film nećeš gledati, pa otuda i nepriznavanje mapa. davno je prošlo vreme kada sam mislio da si ti objektivan, nemoj da mi glumiš sad ovde objektivnost. ja sam jasno više puta napisao na čijoj sam strani a ti tripuj da ne podržavaš džihadiste nego da si objektivni posmatrač svega ovoga. ajde objektivni posmatraču, reci mi koje je to etničko čišćenje izvršeno u ovom konrektno predgrađu damaska, pa da se razilazimo, treći put put te pitam.

 

vidi, prvo i osnovno, neko ko me nazove 'podrzavaocem dzihadista' to mora da dokaze i to eksplicitno.

dakle, da bi ti bilo sta drugo napisao imas dovoljno vremena i ceo ovaj forum sa svim mojim postovima na njemu da mi nadjes gde ja podrzavam dzihadiste.

shvati covece da u tu mantru upadas kad navijas bezglavo. napisah ti par puta da spustis loptu jer tvoji sagovornici na forumu nisu tvoji neprijatelji, ali dzabe je tebi pricati.

 

ja zaista jako retko to radim, ali sam vec ranije ovde dvojici nadobudnih to uradio, prijavio ih moderaciji jer su me nazvali dzihadistom.

sad si u njihovom klubu.

Link to comment

slobodno me prijavljuj do prekosutra, svako ko ima dva oka u glavi vidi na čijoj si ti strani ovde. odbijaš da govoriš o činjenicama, mapama, slikama, klipovima, odbijaš da izneseš dokaze za tvrdnje kao što je ova za etničko čišćenje. evo po četvrti put. nemam nameru da ti se izvinjavam za nešto što je fakat.

 

a ja te nisam nazvao džihadistom, dakle nemoj da lažeš. napisao sam da si na njihovoj strani, po mom mišljenju to je fakat.

Edited by theanswer
Link to comment

svako ko ima oci vidi da si opasno zapenio.

da si ozbiljan covek dokazao bi svoju tvrdnju da podzravam dzihadiste, a ne udarao u prazno.

Edited by Bane5
Link to comment
a ja te nisam nazvao džihadistom, dakle nemoj da lažeš. napisao sam da si na njihovoj strani, po mom mišljenju to je fakat.

 

 

napisao si da 'podrzavam dzihadiste'. budi precizan.

spusti loptu i ohladi glavu, to ti je moj savet.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...