Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

 

odgovorio si i potvrdio da su napali vojni objekat i da su to uradili jer su teroristi.

Naravno da to nisam rekao. Rekao sam da su teroristi zato što jesu teroristi a ne da su teroristi zato što su napali vojni objekat. Vojni objekat je inače bolnica u kojoj su se nalazili vojnici da budemo sasvim precizni. Dakle teroristi su zbog gomile drugih stvari koja ih čini teroristima. Ono kad slikaš i snimaš pogubljenje to radiš da bi širio strah i teror, recimo.

 

 

ta tu imas dalje da vrtis pricu jer ti ne priznajes da je tokom 2013. postojao rat vec da se samo 'milosrdni pravednik iz damaska' obracunava sa teroristima i tu tebi prestaje razmisljanje o siriji. imas svoj stav. budi svoj i ne zavlaci se u razne konstrukcije koje ti ne leze. ja se sa time ne slazem, po tvojoj logici sam placeni dzihadista (naravno placen iz izvora bliskih CIA-e).

 

Poštedi me patetike molim te.

 

 

nemam verifikaciju snimka iz razloga sto zaista nisam naisao na potvrdu da je neko prepoznao te ljude. ali sam napisao da je to vrlo moguce

 

Dakle snimak koji postoji crno na belo ti je samo vrlo moguće. Ok, ali onda kako očekuješ da ti neko poveruje u svedočenja lekara. Ti svedočenja lekara uzimaš kao stoprocentna a snimak nije stoprocentan, moguće su mahinacije. Ok.

 

 

najmanje je potrebno biti generalni sekretar UN da bi osudio zlocin. za pocetak je potrebno biti covek i nista vise. i ovo zvuci otrcano, ali je time gore ako i to ne umes da pronadjes u sebi.

 

Poštedi me patetike vol 2.

 

 

da bi prihvatio tu tezu onda moras da prihvatis i drugi deo koji se tebi ne bi svideo. cak i ako imaju manju podrsku u gradu oni dominiraju provincijom. od azaza do hadera i od kafr-halaba do manbidza. nema veceg mesta koje nije tokom 2012 i nadalje bilo bar u nekom trenutku pobunjeno, a vecina su i sada. dakle, ako i to onda prihvatis shvatices da je grad alep okruzen pobunom i da i sam grad nije izolovan slucaj ma sa koliko se procenata frljali ovako napamet i sa distance.

 

Aman čoveče nema šta da se prihvata ta teza, tebi je sve nešto maglovito kad ti ne odgovara. To je jebeni fakat, činjenica, to je stanje, nema šta da se prihvata ili ne prihvata. Jesu rebeli bili jači u okolini Alepa, jesu tamo imali podršku, ja ti pričam da nisu imali u gradu a pričamo o napadu na grad. Pričamo o gradu od 2 miliona stanovnika a ti kažeš bila je pobuna oko Alepa u selima. Ajde molim te. To je ključ svega, oni su došli da zauzmu grad da ne kažem da ga okupiraju.

Link to comment

Stotine napada na bolnice?

Ne citas ni sopstvene citate.

Sto se dokumentovanja tice, ima jos limitations koje nisu u glavnom izvestaju vec mora malo da se kopa. Tako da bih to dokumentovanje prihvatio uz izvesnu sumnju.

 

Dokle?

 

382 attacks on 269 separate facilities between March 2011 and the end of June 2016

Link to comment

cini mi se da sam se jasno dogovorio sa moderacijom pre par godina, svako ko polemise sa irejzerom ili andurilom mora biti banovan

"moze da polemishe al' ne sme da citira", ne?

Link to comment
Naravno da to nisam rekao. Rekao sam da su teroristi zato što jesu teroristi a ne da su teroristi zato što su napali vojni objekat. Vojni objekat je inače bolnica u kojoj su se nalazili vojnici da budemo sasvim precizni. Dakle teroristi su zbog gomile drugih stvari koja ih čini teroristima. Ono kad slikaš i snimaš pogubljenje to radiš da bi širio strah i teror, recimo.

 

 

nisi trebao da podcrtavas jer ja nisam napisao da ih smatras teroristima zato sto su napali taj objekat konkretno vec generalno za tebe ne postoji druga oruzana sila (sem asadove).

druga recenica se moze odnositi na sve strane u sukobu u siriji.

 

Dakle snimak koji postoji crno na belo ti je samo vrlo moguće. Ok, ali onda kako očekuješ da ti neko poveruje u svedočenja lekara. Ti svedočenja lekara uzimaš kao stoprocentna a snimak nije stoprocentan, moguće su mahinacije. Ok.

 

 

sirijski rat je 'proizveo' milione snimaka. da bi neki bio prihvacen mora da ima nekakvu verifikaciju. to rade svi oni koji na iole ozbiljan nacin prate ovaj rat. to rade i novinske kuce, to rade i same zaracene strane, to rade i svi oni koji bi da ne budu zavedeni u kolo manipulacije. to je jedan od razloga zasto ja ovde ne kacim snimke zaracenih strana, a ne kacim ni one koji su verifikovani.

postoji vise nacina verifikacije snimka - dva generalna, prema onome sta je na snimku i prema izvoru koji snimak postavlja (objavljuje). ono sta je na snimku se moze verifikovati na osnovu iznetih cinjenica, na osnovu pojavljivanja osoba koje se mogu identifikovati i na kraju (sto je za sama borbena dejstva jako vazno) na osnovu geolokacije kojom se utvrdjuje autenticnost lokacije na samom snimku.

dakle, mnostvo je snimaka zlocina u siriji, neke je bilo lako identifikovati, neke su (najvise IS) sami identifikovali, a neki su snimci samo isplivali i nikada se nisu mogli otkriti detalji. u tom smislu, ja ovaj snimak ne odbacujem, ne smtaram ga netacnim, ali bi voleo da mi ukazes na nekoga ko se tim snimkom bavio u smislu da je uradio bilo sta od gore navedenog. napisao sam ti da preterujes i da pravis pricu od onoga sto ona nije.

i na kraju, postoje imena (i zivi su ljudi) i date su izjave (dokumentovane). ja ti ne mogu pomoci dalje od ovoga. mozes mi verovati, ali i ne moras. kao papagaj ponavljam da skup svih nasih pisanja i tvrdnji ovde bar delimicno moze dokazati vreme i protok dogadjaja. ja sa tim nemam problem i masu puta sam se obratio nekome pozivajuci se na moje sopstvene postove. oni su tu, nisu obrisani.

 

Aman čoveče nema šta da se prihvata ta teza, tebi je sve nešto maglovito kad ti ne odgovara. To je jebeni fakat, činjenica, to je stanje, nema šta da se prihvata ili ne prihvata. Jesu rebeli bili jači u okolini Alepa, jesu tamo imali podršku, ja ti pričam da nisu imali u gradu a pričamo o napadu na grad. Pričamo o gradu od 2 miliona stanovnika a ti kažeš bila je pobuna oko Alepa u selima. Ajde molim te. To je ključ svega, oni su došli da zauzmu grad da ne kažem da ga okupiraju.

 

 

 

ako si tako samouveren u drasticno veliku podrsku asadu u alepu, onda ostani ubedjen u nju mada egzaktnih podataka sem nagadjanja nema. moja licna procena i dostupne informacije pa i razvoj dogadjaja ukazuju na to da jeste veca podrska asadu u gradu, ali da pobuna nije bila tek puki uvezeni slucaj.

na kraju, teza nije slucajna, ona se bazira na tome da su i ta sela i gradovi u zaledju alepa napadani, bombardovani, unistavani. to su sela i gradovi cije stanovnistvo podrzava pobunu (i sam to priznajes). teza kaze da proasadove trupe napadju pobunjena mesta i u ostalim provincijama. teza kaze da je tesko braniti stav o 'teroristima' u situaciji kada imaju podrsku lokalnog stanovnistva jer to bi najpre trebao biti teror asadove sile spram onih koji su mu okrenuli ledja. sve to se podrazumeva iz tvoje tvrdnje. to je zapravo ono sto ti nazivas 'fakat'. naravno, dvostruko tumacenje sopstvenih tvrdnji govori i o tvom predubedjenju i navijanju.

 

Poštedi me patetike molim te.

Poštedi me patetike vol 2.

 

 

argumentacija na nivou nekoga ko sa toliko strasti navija za asada & co.

Edited by Bane5
Link to comment

mada ti je ovo bas odvratno, ne znam sta ti to treba...

koliko je decjih glava izbrisano u iraku?

 

Je li ovo znaci da cemo od sada kada se bude pricalo o Iraku moci da potezemo i Siriju? Nicemu to ne vodi.

Link to comment

Bog te 'ebo!

 

Koji prekrasni izljev unipolarnog totalitarnog

liberalizma.

Na znam odakle ti da se ja palim na unipolarni svet. To smo videli na delu u Iraku 2003. pa je takodje bila katastrofa.

Ono sto je potrebno su jace globalne institucije a to sigurno nece izgraditi drzave/sile koje ih nemaju ni kuci.

A jos manje ce to razumeti ljudi koji ih nikad nisu iskusili niti znaju kako funkcionisu.

Link to comment

Na znam odakle ti da se ja palim na unipolarni svet. To smo videli na delu u Iraku 2003. pa je takodje bila katastrofa.

Ono sto je potrebno su jace globalne institucije a to sigurno nece izgraditi drzave/sile koje ih nemaju ni kuci.

A jos manje ce to razumeti ljudi koji ih nikad nisu iskusili niti znaju kako funkcionisu.

 

Niti ce ih izgraditi drzave koje imaju institucije kod kuce ali nikakvog motiva da prebace suverenitet na globalne institucije jer su dovoljno jake da im zaista supranacionalni okvir nije potreban, odnosno moze da posluzi u srhu legitimacije sopstvenih interesa ako one konstrolisu te institucije.

 

Stoga je izgradnja nezavisnih, jakih, formalnih, sa konkretnim zadacima globalnih ustanova prilicno nemoguc posao.

 

Do tada, trojke, kontakt grupe, G7, G7+, G20...

Link to comment

@bane

 

samo da zaključim ovu raspravu koja ničemu ne vodi. snimak o kome pričam su izbacili sami džihadisti. u ovom trenutku ne znam tačno koja od njihovih grupa ali postoji. snimak se sastoji iz toga da ovi kleče dole dok ih jednog po jednog stiže metak u potiljak. onda svi kolektivno pucaju u njih. pošto si upućen u siriju siguran sam da si video taj snimak, ali ako to nije dovoljna verifikacija, onda ok.

 

druga stvar, ja sam ti naveo šta je lično rekao komandant rebela, jedan od njih bar. tako da ne znam, ako ne veruješ meni, veruj njemu bar. ne znam čemu potreba da očigledne i jasno dokazive izjave i snimke relativizuješ sa tim "ok, ti budi ubeđen, ja ne znam, verovatno jeste ali..." to je na nivou da mapa u siriji nije bitna ali da ne ulazimo ponovo u to

 

treća stvar, menjaš teze. ja sam ti napisao da me poštediš patetike jer ono što si napisao jeste klasična patetika, neki kalimero fazon.

Link to comment

Na znam odakle ti da se ja palim na unipolarni svet. To smo videli na delu u Iraku 2003. pa je takodje bila katastrofa.

Ono sto je potrebno su jace globalne institucije a to sigurno nece izgraditi drzave/sile koje ih nemaju ni kuci.

A jos manje ce to razumeti ljudi koji ih nikad nisu iskusili niti znaju kako funkcionisu.

Aj pojasni ovo malo, kakve globalne institucije koje nemas u kuci imas tacno u vidu, e da bi se postigao sveopsti napredak i mir u svetu?

 

Gitmo_001_zpsfzudyuqv.jpg

 

Nesto ovakvo, pravnodrzavnotm i originalno ili neka nova novotarija?

Link to comment

@bane

 

samo da zaključim ovu raspravu koja ničemu ne vodi. snimak o kome pričam su izbacili sami džihadisti. u ovom trenutku ne znam tačno koja od njihovih grupa ali postoji. snimak se sastoji iz toga da ovi kleče dole dok ih jednog po jednog stiže metak u potiljak. onda svi kolektivno pucaju u njih. pošto si upućen u siriju siguran sam da si video taj snimak, ali ako to nije dovoljna verifikacija, onda ok.

 

druga stvar, ja sam ti naveo šta je lično rekao komandant rebela, jedan od njih bar. tako da ne znam, ako ne veruješ meni, veruj njemu bar. ne znam čemu potreba da očigledne i jasno dokazive izjave i snimke relativizuješ sa tim "ok, ti budi ubeđen, ja ne znam, verovatno jeste ali..." to je na nivou da mapa u siriji nije bitna ali da ne ulazimo ponovo u to

 

treća stvar, menjaš teze. ja sam ti napisao da me poštediš patetike jer ono što si napisao jeste klasična patetika, neki kalimero fazon.

 

aman, ne citas ti nista sto ja pisem. znam da ti je problem i da nemas volju da citas i ono sto ti se ne svidja ali skoncentrisi se. snimak sam video, ali ne znam ni ko ga je postavio (svakome je dostupan internet), ali vazno mi da li je neko (neko sa asadove strane npr.) potvrdio bilo kada da su to ti ljudi. opet (treci put ti ponavljam da olabavis sa ovim), prica je nebitna za kontekst jer zlocin je nesporan. sporan je meni momenat da li su to ti ili neki drugi ljudi. to je bar meni nepoznato. sutra ce isti snimak neko postaviti pod drugim nazivom i sl. takvih stvari je na tone, hiljade. zaista postoji jaka potreba da se neke stvari identifikuju iole preciznije. na kraju potrebno je da se prepoznaju i dzelati pa ako neko negde prezivi da ga stigne nekakva kazna.

komandant kojeg citiras je rekao svasta pa da li mu svasta i verujes? ostavimo citate jer je i njegova prcena od 30% podrske u alepu velika cifra i svakako omogucava bar deo ovoga sto tamo vidimo. ja, za razliku od tebe kome je jedna izjava dovoljna da sklopi celu sliku dosta kompleksnog rata ipak trazim niz direktnijih ili posrednijih dokaza pa i tada stavljam ogradu. samo naivan covek ili neko ko je jako ubedjen u nesto (najcesce navijac) poput tebe moze olako i bez vise dokaza da ispaljuje precizne procene. mislim da je moja ograda fer prema svima koji to procitaju. tamo gde sam u nesto uvereniji to cu naglasiti.

nema patetike u smrti i zlocinu koji je proizvodi. ima samo empatije i ignorisanja zarad mahom negativnih karakteristika pojedinca.

Edited by Bane5
Link to comment

...zarad mahom negativnih karakteristika pojedinca.

Prisutan!!!

 

Nego, sta bi sa odgovorima na moja pitanja?

Ili ces da nastavis da nam placnim glasom objasnjavas kako je rat uzasan, kako se u ratu laze na sve strane i kako ne treba verovati izvorima.

Doduse, ne bas svima podjednako.

Link to comment

ja sam se uhvatio snimka kao primera za ono što iznosiš ovde na forumu. ako ne možeš da prihvatiš jasan snimak na kome se jasno vidi ko ga je postavio i šta se dešava onda je rasprava bespredmetna zaista. ali ne ja sam navijač, a ti si objektivan. važi.

Link to comment

ja sam se uhvatio snimka kao primera za ono što iznosiš ovde na forumu. ako ne možeš da prihvatiš jasan snimak na kome se jasno vidi ko ga je postavio i šta se dešava onda je rasprava bespredmetna zaista. ali ne ja sam navijač, a ti si objektivan. važi.

 

sada opet skreces na licni nivo. da bi ovo sto pises imalo istine i da ne ulazis u zonu laganja poput 'namenskog' pronadji tacno rec, recenicu, misao u mojim postovima u kojima sam rekao da 'ne prihvatam' snimak ili mi se izvini jer te je navijacka vatra ponela.

ti sa ovakvim tvrdnjama ides dalje od navijanja i to je nazalost jos veca diskreditacija tvojih stavova. ne mozes na licni nivo. ne budi kao 'namenski'.

Link to comment
×
×
  • Create New...