Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

a kad smo imali unipolarni svet ziveli smo u unicefovoj razglednici, voleli se i pomagali jedni druge.

 

Znam da je komplikovano ali poenta je da multipolarni svet nece nuzno biti bolji od unipolarnog kako to srpska kafanska politicka filozofija ocekuje a ne to da je unipolaran bio dobar.

Link to comment

E sada smo shvatili!

Uvijek trebate uzeti u obzir da kafanskoj inteligenciji treba sve prezentovati preciznije nego što ste inače navikli, nema ona taj senzibilitet i tu prefinjenost koja se tamo stiče na tim studentskim kampovima.

 

Reci mi još samo jel' to važi i u ovom obliku:

(...) poenta je da multipartijski sistem nece nuzno biti bolji od unipartijskog kako to srpska kafanska politicka filozofija ocekuje a ne to da je unipartijski bio dobar.

 

Link to comment

E sada smo shvatili!

Uvijek trebate uzeti u obzir da kafanskoj inteligenciji treba sve prezentovati preciznije nego što ste inače navikli, nema ona taj senzibilitet i tu prefinjenost koja se tamo stiče na tim studentskim kampovima.

 

Reci mi još samo jel' to važi i u ovom obliku:

 

Babe...zabe...

 

Bold: Primljeno k znanju.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Babe... zabe...

Tačno sam znao da će odgovor da bude takav.

 

Prosto sam osjećao sam da tu postoji još nešto, nešto što mi promiće ... neka dubina, neka finesa, nešto što je meni za sada nedostupno.

Duboki su oni dobri moj namenski, isuviše su duboki za nas.

Link to comment

A u međuvremenu (dok sam se ja uzaludno bavio "egzegezom" liberalnih pisanija) desile su se neke stvari:

 

U.S. suspends talks with Russia on Syria ceasefire

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-usa-russia-idUSKCN1231X3?il=0

 

a nešto prije toga bilo je i ovo

 

Putin suspends nuclear pact, raising stakes in row with Washington

http://www.reuters.com/article/us-russia-usa-nuclear-idUSKCN1230YN

Link to comment

 

Putin submitted a draft law to parliament setting out under what conditions work under the plutonium accord could be resumed. Those conditions were a laundry list of Russian grievances towards the United States.

 

They included Washington lifting the sanctions imposed on Russia over Ukraine, paying compensation to Moscow for the sanctions, and reducing the U.S. military presence in NATO member state in eastern Europe to the levels they were 16 years ago.

 

lepo

 

morace vucic jos par puta do fondacije jer ce inace ovo biti zanimljivo

Link to comment

rekao bi čovek da je prošlo godinu dana a ne 2 posta od kad sam ja nešto napokon™ napisao. da te podsetim da ja ništa drugo nisam ni tvrdio, samo sam hteo da vidim šta ti misliš zašto su je zauzeli

 

 

ovo je vrhunski, ti imaš neka svedočenja™ nekih lekara koji su korišćeni kao živi štiti dok bolnica nije okupirana™. pazi sad okupirana je bolnica koja je na teritoriji pod kontrolom vladinih snaga. drugo, ako su hteli živi štit što ne ostaviše te lekare do kraja nego samo vojska izginu.

 

dok za video snimak koji postoji nisi našao 100% verifikaciju. lu di lo.

 

 

gomila ničega u kojoj se ipak izdvaja boldovano.

 

što se osude zločina u Alepu tiče, ja nisam generalni sekretar UN-a da osuđujem zločine. od moje osude zločina (mada ni od gen sekove) nemaju ništa ni jedni ni drugi. ako si primetio ja ovde nisam osuđivao ni zločine drugih. samo samo PODSEĆAO na njih kada počne priča o ovim prvim. to je velika razlika.

 

posle svega ovoga nisi dao odgovor na ključnu tezu. rebeli su u Alepo ušli iz okoline jer im je cilj bio pad Asada a ne oslobođenje svojih istomišljenika unutar njega. otuda i kindi bolnica na prvoj liniji fronta, otuda i uništenje grada i smrt, beda i očaj za one koji su tu bili ili koji su još uvek tu. to je realnost. to je uzrok. sve ostalo su posledice, ja još nisam video neki humani rat u kome nema žrtava među civlima, nema bombardovanja civila, nema ratnih zločina.

 

evo grupno da linkujem posto ne mogu da cepkam deo po deo.

 

1. ti si se nadovezao na moj komentar upucen 'geu' koji je postavio snimak. ja sam samo iz razloga preciznosti pitao zasto su je napadali? onda sam i tebi postavio pitanje. odgovorio si i potvrdio da su napali vojni objekat i da su to uradili jer su teroristi. sta tu imas dalje da vrtis pricu jer ti ne priznajes da je tokom 2013. postojao rat vec da se samo 'milosrdni pravednik iz damaska' obracunava sa teroristima i tu tebi prestaje razmisljanje o siriji. imas svoj stav. budi svoj i ne zavlaci se u razne konstrukcije koje ti ne leze. ja se sa time ne slazem, po tvojoj logici sam placeni dzihadista (naravno placen iz izvora bliskih CIA-e).

2. nemam verifikaciju snimka iz razloga sto zaista nisam naisao na potvrdu da je neko prepoznao te ljude. ali sam napisao da je to vrlo moguce. dakle niposto snimak tog zlocina nisam odbacio i zaista nemas razloga da svoju pasiju isterujes do takvih detalja. olabavi malo i citaj pazljivo kako sam napisao. sa druge strane postoje imena i njihova svedocenja (imena koja se i danas mogu naci jer ima prezivelih). ti ih smatras besmislicama. naravno, kao i u prehodnoj situaciji opet tvoje pravo.

3. najmanje je potrebno biti generalni sekretar UN da bi osudio zlocin. za pocetak je potrebno biti covek i nista vise. i ovo zvuci otrcano, ali je time gore ako i to ne umes da pronadjes u sebi.

4. da bi prihvatio tu tezu onda moras da prihvatis i drugi deo koji se tebi ne bi svideo. cak i ako imaju manju podrsku u gradu oni dominiraju provincijom. od azaza do hadera i od kafr-halaba do manbidza. nema veceg mesta koje nije tokom 2012 i nadalje bilo bar u nekom trenutku pobunjeno, a vecina su i sada. dakle, ako i to onda prihvatis shvatices da je grad alep okruzen pobunom i da i sam grad nije izolovan slucaj ma sa koliko se procenata frljali ovako napamet i sa distance.

Edited by Bane5
Link to comment

cini mi se da sam se jasno dogovorio sa moderacijom pre par godina, svako ko polemise sa irejzerom ili andurilom mora biti banovan

Pa de si ti? Koliko je dece nastradalo u ovoj "ruskoj bajci" u Siriji? Imas neki komentar?

Link to comment

Koliko je dece nastradalo u ovoj "ruskoj bajci" u Siriji?

mada ti je ovo bas odvratno, ne znam sta ti to treba...

koliko je decjih glava izbrisano u iraku?

Link to comment
×
×
  • Create New...