Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

mogu da budu nebudale u PR-u, i potpune budale u postupanju. i obrnuto.

 

Obama je šampion PR-a i majstor neaktivnosti, dok je u Iraku (namerno?) ispao magarac.

 

napisao sam "tolike" :D

 

u iraku jest ispao magarac, ali za siriju the jury's still out. 

Link to comment

S tim sto se ja gadim Putina kao takvog i svega sto on predstavlja, njegove njuske i njegovih metoda.

Ali nikad, onako refleksno i iz čista mira, ne kreneš u detalje, okačiš neki primjer zašto je on grozan. Umjesto toga ovako grozno pljuješ po ruskom narodu, da im samo despot-zlikovac stoji na putu da ne izglasaju nešto gore.

Link to comment

Ali nikad, onako refleksno i iz čista mira, ne kreneš u detalje, okačiš neki primjer zašto je on grozan. Umjesto toga ovako grozno pljuješ po ruskom narodu, da im samo despot-zlikovac stoji na putu da ne izglasaju nešto gore.

 

Vec sam pisao o tome, i forumasi koji zive u Rusiji su se slozili: Putin je proizvod zapadnjackog tretmana Rusije devedesetih. (BTW, jesi li ikad bio u Rusiji? Znas li ruski jezik? Koliko Rusa poznajes?)

 

Ne smeta mi kad bilo ko nazove Putina pravim imenom - covek je hladnokrvna kagebeovska svinja i ratni zlocinac - bilo ko osim NATO ljigavaca, kojima se iz nekog razloga, za razliku od putinovih ljubitelja koji su oterani na SZD, dopusta da zagadjuju, troluju i vrse propagandu. E to mi ide na kurac neopisivo.

Link to comment

Takodje, smatram da je za celokupno ovo sranje na bliskom istoku kriva Amerika sa svojim saveznicima Saudi Arabijom i Izraelom. Ne zato sto mrzim Amerikance (ne bih imao apsolutno nista protiv da budu vladari sveta i da nas povedu u bolju buducnost, da im nije cilj nesto drugo), vec tako zakljucujem na osnovu svega sto sam procitao, video i cuo. Zato reagujem na propagandu po kojoj je Rusija (ej, Rusija!) unistila Siriju.

Edited by IndridCold
Link to comment

Koliko ja znam za vreme njegovog mandata bilo je najvise napada dronovima, tj. on ih je najvise povecao. Kao drugo, nije poenta da se broj dronovima smanji, nego da se oni ukinu i da licemer odgovara za ratne zlocine i da ga se nazove pravim imenom.

 

Argumentacija da li su napadi dronovima ratni zlocini ili ne je kompleksna i definitivno nije clear cut kao sto ti tu predstavljas.

https://www.theguardian.com/world/2013/oct/22/amnesty-us-officials-war-crimes-drones

 

Sa druge strane, ovo namerno bombardovanje civila buradima ili bolnica (u Alepu gotovo da vise nema bolnice koja nije bombardovana) jesu jasni ratni zlocini.

Prema tome, razlika je ogromna - pogotovo kad se uzme broj ljudi koji je poginuo i svakodnevno gine.

 

No, u drustvu koje je naviklo na svi su isti i svi cine zlocine mantru sve ovo nema veze. Tu je ubiti 10 ljudi ili 1000 ljudi isto - nauceno na RTS-u devedesetih.

Esenca cinicnog koriscenja moralnog absolutizma koji ima vise veze sa religijom i primitivnim shvatanjem politike. Radi posao svaki put.

https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_absolutism

 

No, onako uopsteno, sumnjam da je nekoga tu uopste briga za zrtve ili zlocine kao takve, uzimajuci u obzir koliko se komentarisu zapadne intervencija sa relativno malim brojem zrtava dok se vrsljanje raznih diktatora uglavnom ne komentarise osim uz zakljucak da ni Zapad nije bolji.

Slicna diskusija kao i oko rata u Bosni, na Kosovu, u Ukrajini i sada u Siriji.

Nekim cudom, mantra svi su isti ne vazi za 2. Svetski rat, mada je razni neonacisti i neostaljinisti takodje izdasno koriste.

Link to comment

Krivi su za sve na Bliskom Istoku, krivi su i za to što ne možeš bez rezerve voljeti Putina jer su krivi što je zao, pa ne može jače. Postoji li bilo što za što nisu krivi?

Link to comment

zapadne intervencija sa relativno malim brojem zrtava...

 

.....

 

 

Tu je ubiti 10 ljudi ili 1000 ljudi isto - nauceno na RTS-u devedesetih...

:0.6:

Link to comment

Sta kaze Obama za Jemen?

Kerry_Zarif.jpg

 

Što kaže Putin za Jemen?

103915153-Saudi-Russia.530x298.jpg?v=147

 

 

OPEC will hold informal talks in Algeria this month and member countries are scheduled to officially meet in Vienna in November. Russia's Novak will meet with his Saudi counterpart, Khalid al-Falih, on both occasions, Interfax said.

Russia and Saudi Arabia have also agreed to collaborate to implement new technology in the energy and gas space, Interfax said on Monday. :heart:

Glavno da petrodolari stižu! :wub:

Link to comment
×
×
  • Create New...