Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Prvo treba dokazati da je napad uopste izveden avionima, a posebno mi je interesantan motiv napada ... Koji je interes Rusa i Asada da gadjaju konvoj crvenog krsta u ovom trenutku ?

 

 

Koji im je interes da gadjaju civile u Alepu? Ako bi se tom logikom rukovodili nijedan zlocin ne bi mogao biti pripisan pociniocu.

Link to comment

Ne mislim ni ja da ih gadja planski.

 naravno da ih ne gađa planski kao što ih ne gađa ni Asad, zašto bi trošili vrlo dragocjene bombe i rakete na civile kada su u popriličnoj oskudici nakon godina ratovanja?! E sad što se raznorazne glavosječe sakriju među te civile pa onda bude kuknjava to je druga priča. Tačno je da ne vode računa ali niti imaju precizne vođene bombe niti čime da ih isporuče. Bar ne gađaju planski televizije bolnice i mostove kao što je dobri zapad radio kod nas.

Link to comment

 naravno da ih ne gađa planski kao što ih ne gađa ni Asad, zašto bi trošili vrlo dragocjene bombe i rakete na civile kada su u popriličnoj oskudici nakon godina ratovanja?! E sad što se raznorazne glavosječe sakriju među te civile pa onda bude kuknjava to je druga priča. Tačno je da ne vode računa ali niti imaju precizne vođene bombe niti čime da ih isporuče. Bar ne gađaju planski televizije bolnice i mostove kao što je dobri zapad radio kod nas.

 

 

Mislis kod nas gde su se "glavosece sakrile medju civile".

Link to comment

Nego, dok smo u kancelariji - jutros čitam da su, osim očekivanih američkih i podguznih australijskih u napadu na Asadovce učestvovali i Danci... Royal faken Danish, ne?

Kolonijalna sila, tebra, kolonijalna sila...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

tu je najmanje pitanje krivca jer je on izvestan. nad sirijom ne lete samo avioni jedne drzave. verovatno vecina ukljucenih drzava u ovaj rat zna i putanju aviona koji je to uradio mozda i njegovu komunikaciju sa bazom i sl.

kao i u ranijim postovima potenciram da je sve pitanje politike na kojoj se insistira, a koja je u krajnjoj instanci u siriji i dalje nemocna da se nosi sa dogadjajima.

balansiranje, ma kakvo, je u ovoj tacki jos uvek nemoguce.

 

Koliko sam ja shvatio, burici su baceni iz helikoptera.

 

Link to comment

dva danska f-16 i britanski dron ubica

Mora da je bilo i nesto australijsko cim su ih pune novine sa "izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo...". Kao da te novine cita neko u Alepu...

Link to comment

Mislis kod nas gde su se "glavosece sakrile medju civile".

koliko ja znam vojska nije bila u televiziji i na još nekoliko mjesta koja su gađana iz čiste obijesti (recimo elektrodistribucija itd.)

 

da su ameri gađali teritoriju ISISa kao što su gađali nas ISIS odavno ne bi postojao

Link to comment

koliko ja znam vojska nije bila u televiziji i na još nekoliko mjesta koja su gađana iz čiste obijesti (recimo elektrodistribucija itd.)

 

da su ameri gađali teritoriju ISISa kao što su gađali nas ISIS odavno ne bi postojao

Pa nece svoji na svoje, nikad to nije bilo, ne? kako ono bese - "sirenje za pare"... nema tu zezanja.

da hoce neko da ih likvidira samo bi zatvorio finansije a ovako rokaju svi, zezaju se s novim starim naoruzanjem, obican narod pati a "para se vrti" bez prestanka... 

Link to comment

Koliko sam ja shvatio, burici su baceni iz helikoptera.

 

 

Upravo tako. Iz toga je gotovo 100% izvesno da su napad inicijalno izveli helikopteri asadovh snaga.

Problem je sto je teze otkriti ko je izveo drugi napad na konvoj jer je on izveden iz aviona.

U svakom slucaju, napisah gore, krivac je izvestan.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...