Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

problem je kad to pitanje kao iznad postavi primitivna osoba koja ne postuje sagovornike, cesto laze i insinuira. zasto bi se tu bilo sta objasnjavalo?

 

Znaci ne znas.

Od muke ispovrtis neki budjavi kao bajagi primer iz marta, ocekujes da ga mi neuki shvatimo kao samo pocetak duge liste koju ekskluzivno i kao ekspert™ posedujes i delis na kasikicu...

 

OK.

Link to comment

Desilo se stvarno to u Palmiri ali nije 50 poginulo vec 17 ... Po meni je velika razlika kada imas hiljade naleta i desi se po koji incident™ ili kad kad u par njih (saa vs isis) , pobijes/onesposobis skoro ceo bataljon anti islamista ...

Edited by Geo
Link to comment

Znaci ne znas.

Od muke ispovrtis neki budjavi kao bajagi primer iz marta, ocekujes da ga mi neuki shvatimo kao samo pocetak duge liste koju ekskluzivno i kao ekspert™ posedujes i delis na kasikicu...

 

OK.

 

to znaci da tebi necu reci. i ovim postom si samo potvrdio da si maliciozan, bezobrazan i primitivan u komunikiciji. takvi ne zasluzuju da im se obracam.

Edited by Bane5
Link to comment

Desilo se stvarno to u Palmiri ali nije 50 poginulo vec 17 ... Po meni je velika razlika kada imas hiljade naleta i desi se po koji incident™ ili kad kad u par njih (saa vs isis) , pobijes/onesposobis skoro ceo bataljon anti islamista ...

 

napisah 'poginulih i ranjenih'.takodje napisah da nije jedini i da ih ima jos.

sve ovo ostalo je nesto sa cime se uglavnom slazemo uz opasku da je ovo bio prvi pokusaj da US avijacija u direktnoj borbi pomaze asadiste i to u borbi koja je najverovatnije bila bliska pa i sa te strane treba traziti uzrok neuspeha (nikako i opravdanja).

da samo jos jednom ponovim, moja intencija je da sve ovo uvucem u domen politickog pitanja jer je politicka implikacija jasna.

Edited by Bane5
Link to comment

Izgleda da su pukli konvoj crvenog krsta kod Alepa

 

nezvanicno pola kamiona unisteno, vecina prateceg osoblja povredjena ili pobijena ukljucjuci i direktora crvenog polumeseca za grad alep.

naravno, nece biti vanredne sednice saveta bezbednosti zbog ovakvih 'trica'.

Link to comment

nezvanicno pola kamiona unisteno, vecina prateceg osoblja povredjena ili pobijena ukljucjuci i direktora crvenog polumeseca za grad alep.

naravno, nece biti vanredne sednice saveta bezbednosti zbog ovakvih 'trica'.

 

Pa kad su "teroristi".

Link to comment

nezvanicno pola kamiona unisteno, vecina prateceg osoblja povredjena ili pobijena ukljucjuci i direktora crvenog polumeseca za grad alep.

naravno, nece biti vanredne sednice saveta bezbednosti zbog ovakvih 'trica'.

Predpostavljam da imas 100% pouzdane informacije da su to uradili Rusi ili vladine snage pa zato ta ironija ?

Edited by Geo
Link to comment

Predpostavljam da imas 100% pouzdane informacije da su to uradili Rusi ili vladine snage pa zato ta ironija ?

 

tu je najmanje pitanje krivca jer je on izvestan. nad sirijom ne lete samo avioni jedne drzave. verovatno vecina ukljucenih drzava u ovaj rat zna i putanju aviona koji je to uradio mozda i njegovu komunikaciju sa bazom i sl.

kao i u ranijim postovima potenciram da je sve pitanje politike na kojoj se insistira, a koja je u krajnjoj instanci u siriji i dalje nemocna da se nosi sa dogadjajima.

balansiranje, ma kakvo, je u ovoj tacki jos uvek nemoguce.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...