Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

(posto verujem u ogranicenu intervenciju i dalje)
Ja ne vidim kako će to završiti kao "ograničena intervencija" kad Damask krene da seje rakete po okolnim saveznicima intervencionista. Voleo bih da Asadovi zvaničnici samo seru u prazno ovih dana tim pretnjama, al nisam baš siguran da će na tome da stanu...
Link to comment

Sejanje raketa bio bi veoma iracionalan potez. Asad ce moci da izdrzi napade na infrastrukturu i ispraznjene vojne objekte, ali bi u slucaju napada o kojima ti govoris ulozi bili naglo podignuti. Ne kazem da nece, ali, na osnovu dosadasnjeg iskustva sa sukobima ove vrste, sumnjam da ce se Asad izloziti vise nego sto je neophodno.

Link to comment
ja lako mogu da zamislim da u jednom naletu polupaju neku vojnu bazu (do sada već ispražnjenu, najverovatnije), kažu da su tu bili skladišteni "nosači" za hemijsko oružje (nebitno da li je to tačno) a ne samo hemijsko oružje jer onda nema bojazni od širenja po okolini.i to sve odrade pre sastanka g20 sledeće nedelje, kratko, ciljano, precizno. nema posebne štete za asada, obama je ispoštovao crvenu liniju, rusi će dići retoriku ali ne toliko da štete svoje odnose sa zapadom jer će asad moći da nastavi fajt, samantha power & the likes će biti extatic, ne bi trebalo da bude štete po nesrećnike u siriji.everybody's happy.
Khm, a je li cilj intervencije da se zadovolji javnost (u zemljama gde podrška intervenciji ne prelazi 20%) ili da se baš nanese šteta Asadu?
Link to comment
Ja ne vidim kako će to završiti kao "ograničena intervencija" kad Damask krene da seje rakete po okolnim saveznicima intervencionista. Voleo bih da Asadovi zvaničnici samo seru u prazno ovih dana tim pretnjama, al nisam baš siguran da će na tome da stanu...
mislim da je dabovic to dobro objasnio.asad je van svoje drzave kukavica i verovatno vrlo zavisan. nisam siguran u zelju za 'sejanjem raketa' osim ako mu iz teherana ne kazu da to mora da uradi.ako bi to pokusao, potpisao bi svoj kraj u gadafijevom stilu.asad je i kroz ovaj rat profilisao svoj cilj ispod koga ne bi isao - manja alavitska drzava gde bi on i njegovi potomci vladali do kraja sveta. ima kod njega odredjene doze proracunatosti (pa i strategije) i sumnjam da bi krenuo toliko daleko da izbije svaku osnovu za svoj politicki cilj. sa druge strane, tamo gde se ostio slobodnim da radi sta hoce on je gazio cime je mogao. procena je da je polovinu scudova vec posejao po sosptvenom narodu.
Link to comment
ja lako mogu da zamislim da u jednom naletu polupaju neku vojnu bazu (do sada već ispražnjenu, najverovatnije), kažu da su tu bili skladišteni "nosači" za hemijsko oružje (nebitno da li je to tačno) a ne samo hemijsko oružje jer onda nema bojazni od širenja po okolini.i to sve odrade pre sastanka g20 sledeće nedelje, kratko, ciljano, precizno. nema posebne štete za asada, obama je ispoštovao crvenu liniju, rusi će dići retoriku ali ne toliko da štete svoje odnose sa zapadom jer će asad moći da nastavi fajt, samantha power & the likes će biti extatic, ne bi trebalo da bude štete po nesrećnike u siriji.everybody's happy.
... i onda narednih hiljadu mrtvih, gde ste bili sta ste radili, sto nas zajebavate, da li znate sta hocete i sl.Da je tako kako kazes, vec bi bilo usmereno par tomahavka (Sudan anyone?) bez UN, ali i bez mnogo politicke stete.Kada se digne ovolika buka, ulozi rastu.
Link to comment
“Number Ten and the Foreign Office think Miliband is a f****** c*** and a copper-bottomed shit,” a government source told the Times of London.
Prilicno ostar napad zbog odlaganja od nekoliko dana. Koliko sam video iz govora Milibandov argument je "sacekajmo", sto ga, kako su odmah primetili u Guardianu, dovodi u nezgodnu poziciju kada bude morala da se donese konacna odluka, posebno ukoliko u britanskoj javnosti ostane isti odnos za/protiv intervencije.
Link to comment

Poraz CameronaThe UK government has lost the vote on Syria by 285 votes to 272Englezi ce cekati, ali je pitanje da li ce to uraditi Obama.ps. UK Prime Minister David Cameron tells MPs: "It's clear to me that the British parliament and the British people do not wish to see military action; I get that, and I will act accordingly."

Link to comment
Khm, a je li cilj intervencije da se zadovolji javnost (u zemljama gde podrška intervenciji ne prelazi 20%) ili da se baš nanese šteta Asadu?
Obama je sinoc objasnio u intervjuu pbs-u - cilj je da upotreba cw ne prodje nekaznjeno jer ce sutra neko pomisliti da to moze da ponovi, recimo i nad usa trupama. Videvsi kako je prekjuce jay carney naglasavao da ne igraju na promenu rezima cenim da je ovo prvo glavna prica koja se nudi kao ratio za udar. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
Prilicno ostar napad zbog odlaganja od nekoliko dana. Koliko sam video iz govora Milibandov argument je "sacekajmo", sto ga, kako su odmah primetili u Guardianu, dovodi u nezgodnu poziciju kada bude morala da se donese konacna odluka, posebno ukoliko u britanskoj javnosti ostane isti odnos za/protiv intervencije.
Tesko da ce napad moci samo da se odlozi, pogotovo jer niko ne ocekuje nedvosmislen iskaz un sa terena da je asad upotrebio cw. Chatter iz washingtona sada kaze da je prilika za napad do ponedeljka dok obama preko vojnih kanala detaljise sa putinom o minimalistickom udaru uz kontrolisanu reakciju moskve i pekinga.Poocinje blitzerov situation room, odo'. :D Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment

O bogu hvala bar negde funkcionise parlamentarizam.Ok, kapiram sta Bane5 prica, ali se slazem sa Beowlom da je ovo intervencija drugacija od drugih po mogucim posledicama. Ali nije samo ni to. Prosto ne vidim sta u ovakvoj situaciji UK, US i ostali uopste ima da intervenisu, Dve strane su podjednako (bar meni) gadne i, osim tih nekih dalekoseznih ciljeva tipa potkopavanja Iranskih interesa na Bliskom istoku ostali razlozi su mi totalno suludi.

Edited by MancMellow
Link to comment

Svaka cast.Gledao sam malo danas debatu u Parlamentu. Bilo je odlicnih govora.Mislim da je ovo vazan dogadjaj i u tom smislu je dobro sto je i Kameron izasao pred Parlament znajuci da moze da izgubi.Veoma neocekivano, iako je mozda vise doslo kao rezultat manevrisanja nego kao iskrene zelje da do napada ne dodje - sasvim sam siguran da je bilo stani-pani, i da je bio second vote u Parlamentu da bi dobar deo laburista glasao za.Ovako, posto su bila dva predloga svi laburisti su glasali protiv vladinog predloga uz 30-ak konzervativaca protiv i 11 LibDems.

Link to comment
ako bi to pokusao, potpisao bi svoj kraj u gadafijevom stilu.
... u suprotnom, ceka ga dvomesecni odmor u apartmanu na Bora-Bora ostrvima i ponovno kandidovanje za predsednika Sirije kada se raspisu izbori.Ne sumnjam da je nekoliko puta pregledao YT snimak cerecenja Gadafija i da mu se od tada aktivno prividja hladnjaca u nekom supermarketu na periferiji Damaska. Ne bih racunao na diktatorski racio, milion puta dokazano da takvo sto ne postoji. Edited by CowBoy
Link to comment

u suprotnom, ceka ga mogucnost da napravi svoju alevitsku drzavicu. ne vidim cemu ironija. Sirija nije Libija, a, kao sto vidis, pitanje da li ce uopste biti bilo kakvog napada osim nekakvog pokaznog, cisto da Obama ne izgubi obraz.

Link to comment
×
×
  • Create New...