Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

gde si uz to napomenuo da nepredak postoji, ali je tamo vec danima status quo.

snimak koji si postavio pokazuje kako asadovci kontrolisu prve dve zgrade po dubini i prvi red po sirini u zoni avio skole koja se nalazi na samom severu kompleksa baze.taj snimak pokazuje i kako imaju prilicnih problema da se prebace nazad do privremenih baza u hamadaniji.

sve to isto bukvalno prikazuju i snimci (mahom) sa dronova koje je kacio JAF.

 

prvog dana nakon probijanja koridora, mislim u odgovoru Prosperu, sam napisao da ocekujem da ozbiljniji napad snaga koje se bore u ime asada bude pokrenut sa istocnog boka i to celom duzinom i napisao sam tada da ocekujem tu ne neke vece prodore vec 'nadgurivanje' jedna lokacija napred, druga nazad.

napadi koji se konstantno vrse iz pravca hamadanije (koji prikazuje ovaj snimak koji si postavio) postaju polako crtani film. verujem da iranci nisu toliko glupi pa su se pomirili da im zrtvovanje 10-ak boraca po napadu nije steta da bi vrsili kontinuirani pritisak i vezivali protivnika u stanju permanentne odbrane. jasno je da tu tesko prolaze i da su postali svesni da ce tesko proci sem u slucaju nekog sloma odbrane prouzrokovane dejstvima sa drugih lokacija.

istocna vertikala linije sukoba je bitnija. odatle ce doci ili nece zatvaranje obruca.

Edited by Bane5
Link to comment

gde si uz to napomenuo da nepredak postoji, ali je tamo vec danima status quo.

snimak koji si postavio pokazuje kako asadovci kontrolisu prve dve zgrade po dubini i prvi red po sirini u zoni avio skole koja se nalazi na samom severu kompleksa baze.taj snimak pokazuje i kako imaju prilicnih problema da se prebace nazad do privremenih baza u hamadaniji.

sve to isto bukvalno prikazuju i snimci (mahom) sa dronova koje je kacio JAF.

 

Taj napredak je uspostavljen poslednjeg dana avgusta. Pre toga je bilo napred-nazad.

Link to comment

gde si uz to napomenuo da nepredak postoji, ali je tamo vec danima status quo.

snimak koji si postavio pokazuje kako asadovci kontrolisu prve dve zgrade po dubini i prvi red po sirini u zoni avio skole koja se nalazi na samom severu kompleksa baze.taj snimak pokazuje i kako imaju prilicnih problema da se prebace nazad do privremenih baza u hamadaniji.

sve to isto bukvalno prikazuju i snimci (mahom) sa dronova koje je kacio JAF.

 

prvog dana nakon probijanja koridora, mislim u odgovoru Prosperu, sam napisao da ocekujem da ozbiljniji napad snaga koje se bore u ime asada bude pokrenut sa istocnog boka i to celom duzinom i napisao sam tada da ocekujem tu ne neke vece prodore vec 'nadgurivanje' jedna lokacija napred, druga nazad.

napadi koji se konstantno vrse iz pravca hamadanije (koji prikazuje ovaj snimak koji si postavio) postaju polako crtani film. verujem da iranci nisu toliko glupi pa su se pomirili da im zrtvovanje 10-ak boraca po napadu nije steta da bi vrsili kontinuirani pritisak i vezivali protivnika u stanju permanentne odbrane. jasno je da tu tesko prolaze i da su postali svesni da ce tesko proci sem u slucaju nekog sloma odbrane prouzrokovane dejstvima sa drugih lokacija.

istocna vertikala linije sukoba je bitnija. odatle ce doci ili nece zatvaranje obruca.

obruc je fakticki zatvoren, posto je jedini put u domasaju svih mogucih oruzja od strane saa i saveznika, odnosno nemoguce je vise proci njime. To je po meni veoa bitna promena u odnosu na period pre nedelju dana ...

 

p.s. Ruku na srce , ni lojalisti nemaju jos uvek normalan koridor ...

Edited by Geo
Link to comment

Taj napredak je uspostavljen poslednjeg dana avgusta. Pre toga je bilo napred-nazad.

 

nije, ceo taj prostor izmedju hamadanije i prvih zgrada u zoni baze je bio sve vreme "nicija zemlja". osvajanje prvih zgrada iza nicije zemlje je uvek (u svakom napadu) asadista prvi korak koji je ucinjen svaki put i pre kraja avgusta.

Edited by Bane5
Link to comment

csm_petoluc_b6386e5187.jpg

 

Ovo gore potvrdila i sirijska opservatorija za ljudska prava iz Londona, cisto da ispostujemo i ove sto ne veruju u mape ..

 

p.s. Malo zanimljivosti i iz demokratskog Idliba

 

 

Reports of fighting between Jund al-Aqsa and Ahrar al-Sham in Ariha, Idlib. Suspected Jund al-Aqsa suicide bombing of Ahrar HQ in Binnish
Edited by Geo
Link to comment

Evo se borci za demokratiju raznosili po djelovima Sirije pod kontrolom Asadove tiranije, na bljak92 piše o četiri eksplozije (ili lokacije?) i 18 potvdjenih žrtava

 

Mislio sam da ću (kao i obično) ovdje naći nešto preciznije info

Link to comment

Mala ispravka, tenkovi m-60(koji bez zastite poziraju na brezuljku) su poskidani ipak ruskim kornetom sa razdaljine od 4,5km (sami i nisu mogli da se brane, odnosno da dobace) ...

Edited by Geo
Link to comment
×
×
  • Create New...