Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

sta mislis da li ce rusko ukljucenje doprineti razresenju sukoba u siriji? ako da, na koji nacin?

 

 

edit

@ajverson

Edited by nenad
Link to comment

U pravu si , treba mao veci broj da bi se utvrdilo da li im nedostaju na trgovima oni kavezi za prodaju robova ili nepotrebne anticke rusevine(od kojeg je 90% grada zivelo uzgred) ...U svakom slucaju sacekacemo kraj rata , da utvrdimo da li je ta ruska intervencija bila neophodna i sta je u stvari donela sustinski™ ...

 

p.s. O libijskom scenariju zavrsetka rata u Siriji(kako je bilo je po volji zapada), je stvarno nebulozno pricati kao nekom srecnom resenju,ma koliko covek bio ostrascen ...

 

ja ne znam koliko treba ljudi da bi se merila njihova sreca, ali znam da je palmira dosta pust grad u ovom trenutku i to nakon oslobodjenja.

ovo pod ps. ne znam kome si uputio jer ja nigde rec 'sreca' nisam upotrebio. to je rec koju si ti koristio bas kao i po pitanju stanovnika palmire.

Link to comment

bukvalno je besmisleno posećivati ovu temu ubuduće posle ovoga. zaključali ste, izuli i objasnili.

 

 

daj smiri se malo i uzivaj. pokusaj da bar malo naviknes da neko ima pravo na drugacije misljenje.

Edited by Bane5
Link to comment

sta mislis da li ce rusko ukljucenje doprineti razresenju sukoba u siriji? ako da, na koji nacin?

 

 

edit

@ajverson

 

pa po meni rusko prisustvo će uticati na krajnji ishod sukoba. a kako to ostaje da se vidi, ja imam svoje teorije, kao što ih ima svako. može da se prihvati i teza da je rusko uletanje zapravo eskaliralo sukob i u zavisnosti sa koje strane se gleda da se uzme u obzir šta bi bilo da nisu uleteli i šta se dešava sada kada jesu. ono što je neosporiva činjenica jeste da rusko prisustvo jeste imalo uticaj i ima i po mom mišljenju imaće ga u budućnosti. rat u siriji bar u ovom obliku će se završiti nekim kompromisom i dogovorom velikih sila. samo što je sada rusija očigledno u siriji jedna od tih sila i što po meni ona već ima dogovor sa turcima. sigurno ni amerikanci neće sedeti skrštenih ruku. mislim da je cilj da se koliko god je to moguće izoluju rebel grupe severno od alepa od onih manje popularnih u ovom južnom delu, da se nusra i ekipa izoluju potpuno od ostalih što oni kažu umerenijih i da se onda sav bes asada rusa iranaca hezbolaha aa možda i koalicije sruči na njih. međutim,priznajem da tu ima previše varijabli. videćemo valjda šta će erdogan uraditi i gde će se zaustaviit, ali za sad se čini da postoji dgovor da ide zapadno od eufrata i da kurdi idu istočno. a šta će biti južnije, to ostaje da se vidi

 

daj smiri se malo i uzivaj. pokusaj da bar malo naviknes da neko ima pravo na drugacije misljenje.

 

kaže čovek koji ne uvažava mapu u ratu.

 

a inače pravo na drugačije mišljenje ima svako. pravo da iznosi svoje drugačije mišljenje u javnosti nema baš svako. to se ne odnosi na ovo ovde nego generalno kažem, ta floskula ima dosta problema.

Link to comment

nisi mi odgovorio na pitanje. iz tvog dosadasneg pisanja na temi stekao sam utisak (koji me mozda vara), da ti podrzavas rusko ukljucenje u sukob. moje pitanje je imalo za cilj da saznam zasto.

 

inace, bane ti je objasnio zasto ne priznaje mape, glupo je da ga sad zbog toga prozivas. bolje bi bilo da pokusas da objasnis zasto taj njegov rezon nema smisla.

Link to comment

Tako i Hitler nije priznavao mape dok mu nisu dosli na gajbu.

 

Ne poredim forumase sa Hitlerom, ali mi se cini da je takvo rezonovanje u krajnju ruku neobicno.

Link to comment

nisi mi odgovorio na pitanje. iz tvog dosadasneg pisanja na temi stekao sam utisak (koji me mozda vara), da ti podrzavas rusko ukljucenje u sukob. moje pitanje je imalo za cilj da saznam zasto.

 

inace, bane ti je objasnio zasto ne priznaje mape, glupo je da ga sad zbog toga prozivas. bolje bi bilo da pokusas da objasnis zasto taj njegov rezon nema smisla.

 

onda si mogao tako da postaviš pitanje. dakle, zašto podržavam ako podržavam rusko uključenje u sukob? nije uopšte teško. ti si postavio potpuno drugo pitanje koje stoji jebote na vrhu strani i na koje sam ti odgovorio. što se mene tiče ja rusku intervenciju niti sam podržavao niti mi išta zavisi u životu od nje. ja sam samo pisao o tome šta je ona promenila. a kada bih morao da biram stranu u ovom ratu, ta strana sigurno ne bi bila džihadistička potpomognuta licemerima sa zapada. što ne znači da imama preterane simpatije prema rusima niti da sam u slava putinu fazonu. a priznajem otvoreno da svaki put kada politika promene režima ili generalno kada ne ide onako kako su gospoda u vašingtonu smislila onda sam malo srećniji. pa dal im planove poremetio putin, ajatolah ili asad, stvarno mi nije bitno.

 

a ovo drugo ne bih komentarisao preterano. ljudi dal ste vi realni, čovek ne priznaje mape a pričamo o ratnom sukobu i on ne priznaje mape kada pričamo o PROMENI stanja na terenu. može on da navede razlog da on ne priznaje mape zato što je danas utorak ali to ne menja stvari.

Link to comment

onda si mogao tako da postaviš pitanje. dakle, zašto podržavam ako podržavam rusko uključenje u sukob? nije uopšte teško. ti si postavio potpuno drugo pitanje koje stoji jebote na vrhu strani i na koje sam ti odgovorio. što se mene tiče ja rusku intervenciju niti sam podržavao niti mi išta zavisi u životu od nje. ja sam samo pisao o tome šta je ona promenila. a kada bih morao da biram stranu u ovom ratu, ta strana sigurno ne bi bila džihadistička potpomognuta licemerima sa zapada. što ne znači da imama preterane simpatije prema rusima niti da sam u slava putinu fazonu. a priznajem otvoreno da svaki put kada politika promene režima ili generalno kada ne ide onako kako su gospoda u vašingtonu smislila onda sam malo srećniji. pa dal im planove poremetio putin, ajatolah ili asad, stvarno mi nije bitno.

 

a ovo drugo ne bih komentarisao preterano. ljudi dal ste vi realni, čovek ne priznaje mape a pričamo o ratnom sukobu i on ne priznaje mape kada pričamo o PROMENI stanja na terenu. može on da navede razlog da on ne priznaje mape zato što je danas utorak ali to ne menja stvari.

 

Ne treba se zaustaviti tu treba podrzati i Al Kaidu i ISIS. Uostalom Asad je uspesniji u ubijanju dece od ISISa.

Link to comment

ja ne znam koliko treba ljudi da bi se merila njihova sreca, ali znam da je palmira dosta pust grad u ovom trenutku i to nakon oslobodjenja.

ovo pod ps. ne znam kome si uputio jer ja nigde rec 'sreca' nisam upotrebio. to je rec koju si ti koristio bas kao i po pitanju stanovnika palmire.

Pust onoliko koliko i svaki grad oslobodjen od islamista , dosta je pobijeno, mnogi od njih napustili zemlju pre ulaska isisa , ostali su se vratili i zive koliko je moguce normalnim zivotom... U svakom slucaju pozitivan primer, ma koliko nekima bilo mrsko to priznati(ne mislim na tebe)... Deo u ps-u napisan opste, odnosno nije bilo tebi direktno upuceno (da ne gomilam postove jedan za drugim)

Link to comment

Ne treba se zaustaviti tu treba podrzati i Al Kaidu i ISIS. Uostalom Asad je uspesniji u ubijanju dece od ISISa.

 

E vidiš ja sam se tu zaustavio i u tome je razlika između nas. Gandalf čak i ne može da prevali preko usta da su Turska Saudi i Katar bar podjednako krivi kao i ovi sa druge strane, o zapadnim prijateljima da ne pričam.

 

A o tome ko podržava Al Kaidu u Siriji pa i ISIS do skoro bolje nemoj. Degutantno je.

Edited by theanswer
Link to comment

onda si mogao tako da postaviš pitanje. dakle, zašto podržavam ako podržavam rusko uključenje u sukob? nije uopšte teško. ti si postavio potpuno drugo pitanje koje stoji jebote na vrhu strani i na koje sam ti odgovorio. što se mene tiče ja rusku intervenciju niti sam podržavao niti mi išta zavisi u životu od nje. ja sam samo pisao o tome šta je ona promenila. a kada bih morao da biram stranu u ovom ratu, ta strana sigurno ne bi bila džihadistička potpomognuta licemerima sa zapada. što ne znači da imama preterane simpatije prema rusima niti da sam u slava putinu fazonu. a priznajem otvoreno da svaki put kada politika promene režima ili generalno kada ne ide onako kako su gospoda u vašingtonu smislila onda sam malo srećniji. pa dal im planove poremetio putin, ajatolah ili asad, stvarno mi nije bitno.

 

a ovo drugo ne bih komentarisao preterano. ljudi dal ste vi realni, čovek ne priznaje mape a pričamo o ratnom sukobu i on ne priznaje mape kada pričamo o PROMENI stanja na terenu. može on da navede razlog da on ne priznaje mape zato što je danas utorak ali to ne menja stvari.

 

pa ok, posle sam ga tako i postavio, posto mi na originalno pitanje nisi odgovorio i pored ispisanog carsafa.

 

ni ovo sto si sada napisao nije odgovor, te ja odustajem.

Edited by nenad
Link to comment

E vidiš ja sam se tu zaustavio i u tome je razlika između nas. Gandalf čak i ne može da prevali preko usta da su Turska Saudi i Katar bar podjednako krivi kao i ovi sa druge strane, o zapadnim prijateljima da ne pričam.

 

A o tome ko podržava Al Kaidu u Siriji pa i ISIS do skoro bolje nemoj. Degutantno je.

 

Pa to ti kazem. Ne treba da se zauistavljas. Sitne su razlike u pitanju. Uostalom "licemeri sa zapada" su nas zaustavili kad smo hteli da preuredimo Balkan po nasem nahodjenju tako da je frustracija razumljiva.  Udri do kraja. Meni ni iz dzepa ni u dzep.

Link to comment

Htjeli priznati ili ne, Putin je ostvario odredjeni uspjeh mijesanjem u Siriji.

1. Odrzao je u zivotu svog favorita koji je bio na koljenima. Stovise, sad je Asad neki faktor i njegov odlazak nije preduslov.

2. Na unutrasnjem planu pokazao svom narodu da su sila, a svi se loze na to (topic Olimpijada, ili muskarci ga mjere i uporedjuju dok god radi prostata).

3. Niko ne pominje Ukrajinu i da je uzeo Krim, i napravio SAO Donjeck. Doduse jos ima sankcije, ali vidjecemo koliko jos dugo ce biznis zajednica EU podrzavati tu politiku na ustrb svog profita.

Relano, nije kiksao i sada nema resenja bez Rusije. Veoma moguc scenario bice cijepanje Sirije (prvo dr facto u zamrznutom konfliktu, a kasnije mozda i de jure). To medjutim otvara drugu temu bliskog istoka i granica vucenih lenjirom koje su zasrali UK i Fra prije 100 godina, a dje su i Irak, Jordan i mnogobrojna rodbina... Sad je to vec to long story za post sa mobilnog.

Svakako, najmirniji period tog podrucja bio je kad su ga drzalr Osmanlije. Mozda bi bilo resenje da Turska to ponovo sve poklopi?[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
×
×
  • Create New...