Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Inace prateci ratne izvestaje i novije mape, turci poprilicno duboko zasli na teritorije zapadno od eufrata... Jos malo(ako nastave tim tempom) i eto ih pred vratima Manbilja i prvog ozbiljnog zalogaja(cenim da ga Kurdi nece tako lako prepustiti jer ih je kostao na hiljade zivota dok su ga osvojili/oslobodili)

 

Mislim da je to derbi koji se čeka. Odavno Kurdi čekaju Turke na terenu. Prekaljeni i iskusni protiv cokula koje još škripe.

 

Rusi su ih prodali, Ameri su ih prodali, ali ima nešto i u motivaciji.

Link to comment

Mislim da je to derbi koji se čeka. Odavno Kurdi čekaju Turke na terenu. Prekaljeni i iskusni protiv cokula koje još škripe.

 

Rusi su ih prodali, Ameri su ih prodali, ali ima nešto i u motivaciji.

 

Туку се они већ деценијама, није то ништа ново.

Међутим овог пута Курди имају и противоклопне вођене ракете, лаке ПА ракете, минобацаче па чак и лаку артиљерију, као и доста искуства.

Са том комбинацијом је Турцима јако тешко да држе контролне пунктове на терену, а без тога не могу да контролишу терен.

Link to comment

ja mislim da turci i rusi odigravaju svoje engame-ove i dele siriju na dve zone uticaja. ostace jedna zemlja i asad, ali ce sadasnja teritorija isis pripasti fsa i bice nesto kao sirijska transnistrija, samo u korist turaka. rusi licencirali turcima tehnologiju.

Link to comment

Ja mislim da je Erdogan ispalio i Ruse i Amere i to bas fino.

znatno vise mogucnosti da radi sta zeli, sada kada se otarasio gulenista. moguce je da je Erdogan trenutno u poziciji da diktira uslove i Rusima i Amerima.

Link to comment

rusima ne treba cela sirija, oni hoce: kraj rata, ono sto su imali i pre rata  plus svoj playground za lecenje kompleksa, a to je pokazivanje svetu da su sposobni (ne kazem da jesu) da naprave ono sto amerikanci nisu bili u iraku (stabilizacija, obnova zemlje, mozda cak i prividno povecanje sloboda)

 

takodje, rusi znaju da je kljuc resenja ove otvorene faze konflikta u turskim cizmama u siriji. to je pretpostavka, onako subjektivna, ali ja sam bar oduvek to predvidjao. :lala:

e posto je to u neku ruku sudjeno - od svih momenata, odnosno spletova okolnosti kada je turska kopnena intervencija mogla poceti (npr. pod americkim patronatom) ovaj je ubedljivo najpovoljniji za ruse.

Edited by Krošek
Link to comment

I ja sam sklon da im (reusters.com) poverujem kad vidim ovako napisano...

 

da je napisano drugacije onda bi poverovao?

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...