Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

I podseti me, kad je to vec ustaljena praksa, da li se neko izvinio za ratni zlocin gadjanja voza 99 u Grdelickoj klisuri? Ako me secanje ne vara, bas u vezi s tim slucajem su se pojedinci na ovoj temi pravili da su B. Simpsoni, a sad moralisu.

 

Ne mogu da ocenim koliko je to praksa pa još i ustaljena. Bolje je priznati (ako si ti) nego pričati "I didn't do it!".

Link to comment

Znaci, licemerstvo kod tebe donosi poene? Ne razumem.

 

Ja uopšte ne očekujem od sila da će se samobičevati zbog tavih stvari ali mali token signal nije na odmet.

 

Licemerstvo je već ukalkulisano u sve to.

Link to comment

Ja uopšte ne očekujem od sila da će se samobičevati zbog tavih stvari ali mali token signal nije na odmet.

 

Licemerstvo je već ukalkulisano u sve to.

jedan faktor koji se vazda gubi iz vida... koliko ljudi prezivi?

 

licemerje otvara znatno vise prostora za kritiku. sto znaci da vlast ima motiv da izbegava izlaganje levog krila neugodnim pitanjima, time ce i pravljenje sranja koliko-toliko ograniciti. ako bih morao da biram izmedju ovih i onih bombi, ja bih birao licemerne. bolje su mi sanse da prezivim.

Link to comment

Bilo kako samo bez moralnog apsolutizma i čistote kao norme ponašanja političkih činilaca.

 

OK, onda ne znam sta ovde zameramo Vucicu sto nas nemoralno jebe, i on je "politicki cinilac".

 

Izvini, ali odavno nisam procitao nesto besmislenije. Pritisak, makar i deklarativni, protiv ratnih zlocinaca duznost je svakog pristojnog coveka i kamo srece da toga ima vise.

 

Govorimo o ogoljenim ratnim zlocinima, ne o represalijama, for god's sake.

Edited by IndridCold
Link to comment

Neverovatna rasprava. Da li je bolje da neko ko napravi sranje to i prizna i barem se izvini (plati odstetu - placeno je i povredjenima i porodicama poginulih i ulozeno $5.7 miliona u novu bolnicu) ili da se pravi lud.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ako je sranje in question ratni zlocin, jedino sto je bitno je hoce li biti kaznjen ili nece. Da ne pominjem da su se tvoji orkovi pravili ludi onoliko puta.

Edited by IndridCold
Link to comment

jedan faktor koji se vazda gubi iz vida... koliko ljudi prezivi?

 

licemerje otvara znatno vise prostora za kritiku. sto znaci da vlast ima motiv da izbegava izlaganje levog krila neugodnim pitanjima, time ce i pravljenje sranja koliko-toliko ograniciti. ako bih morao da biram izmedju ovih i onih bombi, ja bih birao licemerne. bolje su mi sanse da prezivim.

 

Gde je ono istrazivanje sto je neko kacio koje pokazuje da i totalitarne i demokratske drzave u istoj meri (ne) haju za kolateralnu stetu u ubijenim civilima?

Edited by IndridCold
Link to comment

Ja sam kačio knjigu, koja btw nije tako nešto tvrdila.

 

 

OK, onda ne znam sta ovde zameramo Vucicu sto nas nemoralno jebe, i on je "politicki cinilac".

 

Izvini, ali odavno nisam procitao nesto besmislenije. Pritisak, makar i deklarativni, protiv ratnih zlocinaca duznost je svakog pristojnog coveka i kamo srece da toga ima vise.

 

Govorimo o ogoljenim ratnim zlocinima, ne o represalijama, for god's sake.

 

Sve Ok, samo ne vidim da si zalegao da se Putin vodi u Den Haag.

Link to comment

Ja sam kačio knjigu, koja btw nije tako nešto tvrdila.

 

Tvrdila je nesto veoma slicno. Ako gresim ispravi me.

 

 

Sve Ok, samo ne vidim da si zalegao da se Putin vodi u Den Haag.

 

A za Obamu jesam? Bio bih gori od deteta kad bih pomislio da je tako nesto moguce. Ono sto ja pisem ovde je da su to dva potpuno jednaka zla i da je velika iluzija misliti da su Putinovci gori od Natovaca.

 

I bicu potpuno otvoren - u svetlu moguceg globalnog sukoba, ili makar velikog regionalnog sukoba u kome bismo mi sasvim sigurno najebali kao zuti mravi, u ovom istorijskom trenutku mnogo me vise uznemirava i plasi danasnja americka beskompromisna spoljna politika koja se po svemu sudeci nece zadovoljiti sve dok ponovo ne uspostavi poljuljanu hegemoniju. Ali u ovom trenutku Rusija kojoj se NATO priblizio sa svih strana i koja je i dalje isuvise slaba da projektuje svoju moc na tolike razdaljine poput svog zapadnog pandana, za razliku od devedesetih ne samo da nije vise voljna to da trpi, nego ocito ima kako i da uzvrati. A najebace ko? Pa naravno ceo siri region, us included.

 

Da li sam jedini na svetu ko tako razmislja? Ne razmisljaju li tako i mnogi americki politikolozi i intelektualci? Sta su svi oni, izdajnici i Putinovci?

Link to comment

I ne samo region, cela Evropa i plemenita ideja ujedinjene Evrope je u opasnosti od takvog proksi sukoba koji nikom ovde ne odgovara, dok za sahiste iz Pentagona i Kremlja ovaj prostor ne predstavlja nesto vise od table za riziko na kojoj se odigrava The Big Game.

 

Osim ako neko misli da jedna strateska nuklearna sila moze biti konacno i definitivno porazena i saterana u cosak a da ne napravi neki gadan kurslus u znak odmazde.

Link to comment
×
×
  • Create New...