Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ovo je prvo bombardovanje kurdskih pozicija iz vazduha u ovom delu sirije.

 

 

Boga mi ovo se izgleda bas zagovnalo na relaciji Asadove snage i Kurdi.

Link to comment

 

Da li je civilima dozvoljeno da napuste istocni Alep ?

 

Sada je to opasno po zivot i ne samo sada, prakticno je zadnjih nekoliko meseci to bila skoro samoubilacka misija.

Pre stezanja obruca, koliko se zna bilo je moguce napustati Alep, sto iz njegovog zaledja, sto iz tog istocnog dela grada.

Link to comment

Koliko je meni poznato, postoje punktovi za prolaz  i nema previse desavanja kod istih u severnom delu (kod kastelo puta=... Mislim da je glavni problem sto te gadjaju snajperi(u najboljem slucaju) sa ledja ako se usudis da predjes tamo.

 

p.s. Asad vs Kurdi

Stoji da nije u obostranom intersu da se sada kace(sukob je generalno neizbezan), ali isto tako mogu lako i da poverujem da su Kurdima Amerikanci dali mig da mallo prave sranja... Jbg, ne moze pomoc da vecno bude besplatna

Edited by Geo
Link to comment

Koliko je meni poznato, postoje punktovi za prolaz istih i nema previse desavanja kod istih u severnom delu kod kastelo puta... Mislim da je glavni problem sto te gadjaju snajperi(u najboljem slucaju) sa ledja ako se usudis da predjes tamo.

 

imas li bar neki dokaz za ovo. navedi mi neke detalje o ubijanju ljudi 's ledja' koji su pokusali da sada napuste grad.

Link to comment

Koja glupost ... Imas li ti dokaz da ih niko ne sprecava ? Ili smatras da obican svet zeli da ostavi nejac na takvom mestu i ako imaju opciju da ih izvedu...

Edited by Geo
Link to comment

Koja glupost ... Imas li ti dokaz da ih niko ne sprecava ? Ili smatras da obican svet zeli da ostavi nejac na takvom mestu i ako imaju opciju da ih izvedu...

 

zasto je glupost? pa zar nije logicno da kad se neko uputi ka tom 'otvorenom koridoru' lako moze uociti da neko puca na njega i da ga neko ubija. pa i sa druge strane stoji neko i posmatra sve.

ja samo pitam na osnovu te logike, da li si negde procitao, video snimak i sl. gde se kaze da su uoceni ljudi koji su pokusali da beze, ali su ih stigli snajperski meci 's ledja'?

Edited by Bane5
Link to comment

p.s. Asad vs Kurdi

Stoji da nije u obostranom intersu da se sada kace(sukob je generalno neizbezan), ali isto tako mogu lako i da poverujem da su Kurdima Amerikanci dali mig da mallo prave sranja... Jbg, ne moze pomoc da vecno bude besplatna

Znao sam da su Amerikanci umesali prste samo nisam znao kako.

Link to comment

Pa ako im je jasno zabranjeno da to cine, logicno mi je da niko nije lud da natovaren sa decom krene prema prvoj linij fronta na kojoj strazari neka banda ... Ako bi se neki ludak i zaleteo , cenim da mu ne bi bilo bas najbolje i cisto sumnjam da bi egzekutori objavljivali takav snimaku jeku kampanje "bitka za civile"

Znaci tvoja neka logika je, da niko ne zeli da prebaci svoje najmilije (zenu,decu,starce) preko tih ruskih punktova na severu Alepa? Ti prvi ne bi?

 

p.s. Ne znam da citam njihove medije ali ovakvih sam nasao na desetine i potpuno su mi logicni

Link to comment

Pa ako im je jasno zabranjeno da to cine, logicno mi je da niko nije lud da natovaren sa decom krene prema prvoj linij fronta na kojoj strazari neka banda ... Ako bi se neki ludak i zaleteo , cenim da mu ne bi bilo bas najbolje i cisto sumnjam da bi egzekutori objavljivali takav snimaku jeku kampanje "bitka za civile"

Znaci tvoja neka logika je, da niko ne zeli da prebaci svoje najmilije (zenu,decu,starce) preko tih ruskih punktova na severu Alepa? Ti prvi ne bi?

 

p.s. Ne znam da citam njihove medije ali ovakvih sam nasao na desetine i potpuno su mi logicni

 

eto vidis da umes da dokumentujes tvrdnje. i to sa cuvenim advance. kad pominjes logiku ni kod njh je bas puno nema.

ko je bezao iz alepa pobegao je, najpre jer je mogao i hteo. neki jer jer su bili primorani - na silu, a svi zajedno jer su imali kakav-takav slobodan prolaz.

ko nije imao gde ni sa cim da bezi ostao je jer mu sudbinu nigde niko ne garantuje kada je sirija u pitanju.

oni koji su ostali vecinski ne zele da izadju iz grada, ne zele kod asada, nemaju sigurne koridore da sami pobegnu ka idlibu ili turskoj.

deo njih nece da napusti grad ni zbog toga sto su njihovi najblizi tu negde na frontovima u i oko grada, bore se.

eto ti nekoliko razloga.

Link to comment

Ovo sada je malo drugacija situacija u odnosu kada je prvi talas pobegao (totalna izolacija, rusko bombardovanje)... Tako da mi je mnogo logicnije da ipak postoji makar par hiljada onih koji zele da sklone nejac sa takvog mesta , nego da tamo sada zivi 100% fanataika koji ne zele kod Asada(i dalje u beli svet) makar im izgunuli svi najdrazi. Ok , svako ima pravo na svoje misljenje, tvoje je da je svima izlaz slobodan  moje je suprotno ...

Link to comment
×
×
  • Create New...