Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Mogu i drugacije: pun mi je kurac da mi sa strane seru o sranjima u mojoj zemlji.

 

 

U PPP-u? 

 

 

 

tribini kluba Rassija na PPP-u
Edited by MancMellow
Link to comment

S pomenutim klubom nikakve veze nemam, koga je zanimalo mogao je da se u to uveri.

Ali, kad Rodja napise aviJon, skoci mi zivac :fantom:

 

Sta cu, gresan sam :(

 

Edit: uostalom, ako vec imamo klub rusoljubitelja, kako se zove klub kome pripadaju Anduril, Eraserhead i Rodja?

I jos poneki amerikanoljubitelj? :D

Edited by namenski
Link to comment

Samo da ukažem tribini kluba Rassija na PPP-u da i ruske superduper sjajne bombe pogađaju sve svoje zadane mete

...

 

Realno trebalo bi da te banuju za ovo. U redu je da drvis o smrdljivim rusima al ne moras u to da uvlacis decu. Dovoljno im je tesko bez tvoje lazne brige za njih.

Link to comment

Nije problem sto uvlaci decu, problem je od koga to dolazi - od jednog licemernog natovca. Ej, NATOVCA. Bilo ko drugi ima pravo da napise to sto je on napisao, samo ne takvi kao on.

Link to comment

Nije problem sto uvlaci decu, problem je od koga to dolazi - od jednog licemernog natovca. Ej, NATOVCA. Bilo ko drugi ima pravo da napise to sto je on napisao, samo ne takvi kao on.

 

Ne bih rekao da je Rodja ikad ovde izigravao neku moralnu gromadu - covek ocigledno preferira realpolitiku u Jugo i u globalnom kontekstu.

 

Na sta on cilja je uobicajeno forumsko zgrazavanje nad americkim/NATO zlocinima (hiljade postova drvljenja o tome) dok se za neke srcu blize aktere uglavnom sleze ramenima (pa to su samo Rusi) ili prebacuje moralna odgovornost na Milosevica/politicare exYu/spoljne aktere (u slucaju Hrvatske, BiH, Kosova, itd.).

 

Cherry on the top je onda kada bivsi pripadnici JNA/VJ (za koje je NATO kao organizacija moralna gromada) pocnu da diskutuju o (ruskoj) vojnoj technici na temi o Siriji ili Ukrajini gde onda kvazipacifisticko zgrazavanje nad NATO-om nema vise nikakvog smisla.

 

Sve u svemu, Rodjina realpolitika (mada nisam uvek fan) je meni ipak postenija od laznog navijackog moralizma. 

Link to comment

Изгледа да су вести из Алепа тачне да су владине снаге почеле да затварају коридор, чим се почели да се јављају дежурни критичари руског непрецизног бомбардовања.

 

Што се тиче цивилних жртава, ко има стомак да поднесе ову дискусију, неће му бити проблем ни да погледа видео како то раде коалиционе снаге:

http://www.liveleak.com/view?i=004_1469955834

Link to comment

S pomenutim klubom nikakve veze nemam, koga je zanimalo mogao je da se u to uveri.

Ali, kad Rodja napise aviJon, skoci mi zivac :fantom:

 

Sta cu, gresan sam :(

 

Edit: uostalom, ako vec imamo klub rusoljubitelja, kako se zove klub kome pripadaju Anduril, Eraserhead i Rodja?

I jos poneki amerikanoljubitelj? :D

 

Ne znam. Ja se vezujem sa za drzave u stanju poluraspada. Drugacije nije zanimljivo  :fantom:

Link to comment

Ccc.. sto se bre pecate na jeftine butjke?

Ej, nemoj mi gasiti honeypot!

 

Ja nikad nisam cvilio oko bombardovanja, dapače, trošio sam previše vremena objašnjavajući ga pred gromadama principijelnih zgražalaca na PPP-u. Čak i argumentima tipa što bi bilo kad bi to Rujke radili! E sad kad Rujke to rade, ili je ''boli me kurac'', ili ''ovi su jako gadni, gazi to, pa što ako najebe neko dete! nek ga kurve ne podmeću pod kameru'', dok je drugi ešalon te iste ekipe jednostavno AWOL.

 

Zato su ovi upecani odgovori zalog za budućnost, kad bude Amer opet negdje radio reda... Samo linkovi i teraj. Ili ''A gdje ste bili kad je Alep Rujo bombardovao?''.

Ta kurcobolja ili neopravdani izostanak podosta razjašnjava te moralističke stavove od prije par godina, ispada da je od sve moralne vertikale ostala samo šipka, a la Zvezda/Partizan.

Link to comment

Cherry on the top je onda kada bivsi pripadnici JNA/VJ (za koje je NATO kao organizacija moralna gromada) pocnu da diskutuju o (ruskoj) vojnoj technici na temi o Siriji ili Ukrajini gde onda kvazipacifisticko zgrazavanje nad NATO-om nema vise nikakvog smisla.

 

Пошто си ме лично поменуо - да се мало носиш у три лепе.

Ја нити сам убијао цивиле, нити оправдавао то.

Не знам какав моралан склоп ти треба да будеш да би оправдавао оно што је НАТО радио код нас (примере сам навео раније), и да оправдаваш оно што данас ради у другим земљама.

 

----

 

Што се тиче целе приче о цивилним жртвама бомбардовања у Сирији.

Прецизност бомбардовања руске авијације, коалициних снага, а донекле и Сиријаца, је приближно слична.

Постоје на нету врло добре западне анализе руских дејстава.

Приде има гомила видео материјала са терена и то се може лако видети.

 

Главни проблеми су само лоцирање побуњеничких снага, и да ли ће само бомбардовање да угрози цивиле у околини.

Побуњеници у већини случајева користе цивилне зграде, и тешко је по њима дејствовати. Има десетина снимака дејстава ракетама ТОУ са крова зграде.

Link to comment

Побуњеници у већини случајева користе цивилне зграде, и тешко је по њима дејствовати. Има десетина снимака дејстава ракетама ТОУ са крова зграде.

 

nema nijedan jedini snimak gde uopste mozes da pretpostavis da je ta zgrada ili kuca naseljena u tom trenutku.

vecina kuca i zgrada ili njihovih ostataka koje su i koristene za dejstva su mahom na liniji razdvajanja, a tu zivih ljudi nema, pobegli su na vreme kako su se brobe priblizavale.

mesta i zgrade na liniji sukoba nisu problem uopste.

problem ostaje pozadina, kvartovi gradova ili sela koja nisu na liniji razdvajanja. bolnice za koje se jako dobro zna da su bolnice, skole takodje.

uopste nije nemoguce da se civilna infratsruktura koristi za kamuflazu, ali zato je potrebno mnogo rada na terenu za lociranje takvih objekata, a ne polivati sve od reda kako se sada radi bez obzira na civilne zrtve.

i na kraju, postoje stotine i hiljade snimaka srusenih civilnih objekata i zrtava u siriji. dobar deo tih snimaka je nacinjen ubrzo nakon dejstava, pronadji na njima jedan jedini vojni cilj unisten - tow, top, bmp, tenk, burad sa gorivom... bilo sta... to se bas i ne moze lako i brzo skloniti.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...