Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Odma znas da sekaci glava gube cim se potezu jadna dechica.

 

ili zbog toga sto se 'sve zna' treba precutati stradanje dece na bilo kojoj strani u siriji?

Link to comment

Ne, nego tebe humanog i objektivnog mi ovako divlji i neupuceni cekamo da nam iz posta u post objasnjavas kako je rat 1 strasna stvar...

 

vidi, ja mogu samo da ponovim sve ono sto sam ti ranije rekao, a ovakvim postom ti samo nastavljas da slikas sebe. mene to ne dotice jer se lako moze videti sta sam pisao i postavljao ovde i da li sam time nekome 'objasnjavao' nesto.

sve u svemu, opasno udaras u zid prosipajuci ovakve prilicno jadne konstatacije, a oslikavas sebe kao negog ko o ovome zaista niti pojma nema, a zbog licnih predrasuda ni ne zelis da nesto razumes.

u tome te samo mogu zaliti.

Edited by Bane5
Link to comment

bane navija ovde za jednu stranu, kao što većina nas ovde drugih navija za drugu stranu, nijanse su samo u pitanju ko koliko navija i iz kojih razloga, al to treba biti realan i priznati i to je skroz ok

 

ono što eraser radi je već neki drugi nivo

 

elem, ova operacija će izgleda da se završi loše po rebele kojima ni rebrendiranje ne ide specijalno dobro jer su ovu jednu fazu nazvali po liku koji je 1979. pobio 80 alavitskih regruta u ovoj akademiji koju napadaju. prvo ih je razdvojio od sunita

Link to comment

 

u tome te samo mogu zaliti.

Kako stepenujes zaljenje bilo koga, mislim, nije isto zaljenje mene i tamo nekih Sirijaca, decu i da ne pominjem?

Nemam ja nista protiv sto drzis jednu stranu, govorim o prirodnim simpatijama za neku od strana u sukobu, svakom svoje, ljudi smo: problem je u licemerju i kenjkavosti kojom prodajes sverazumevajuci humanizam.

Zaboravljas jedno: vecina ljudi ovde zna sta je rat, posredno ili neposredno,dozivela ga je nazalost sa sve posledicama po sebe ili najblize pa se zato mani kenjkanja, drzi se gradiva koje si savladao, dakle geografija, odnosi snaga, moguci razvoji situacije, taj rad.

Nemoj da moralises, to je uvek i sigurno prvi znak licemerja, a njega ti ne manjka, cuje se do neba.

Link to comment

Kako stepenujes zaljenje bilo koga, mislim, nije isto zaljenje mene i tamo nekih Sirijaca, decu i da ne pominjem?

Nemam ja nista protiv sto drzis jednu stranu, govorim o prirodnim simpatijama za neku od strana u sukobu, svakom svoje, ljudi smo: problem je u licemerju i kenjkavosti kojom prodajes sverazumevajuci humanizam.

Zaboravljas jedno: vecina ljudi ovde zna sta je rat, posredno ili neposredno,dozivela ga je nazalost sa sve posledicama po sebe ili najblize pa se zato mani kenjkanja, drzi se gradiva koje si savladao, dakle geografija, odnosi snaga, moguci razvoji situacije, taj rad.

Nemoj da moralises, to je uvek i sigurno prvi znak licemerja, a njega ti ne manjka, cuje se do neba.

 

ja cu ti ponoviti i treci put, a i dva puta mi je mrsko bilo - crtas sebe . pritom ne umes da komuniciras, bezobrazno prelazis preko stavova koji su utemeljeni nekakvim primerom/dokazom/ilustracijom i odmah bezis u moralisanje, a uz to, licemerje je tvoje srednje ime.

seti se samo sa koliko strasti, cudjenja pa i besa si ovde nastupao (po tvom obicaju bez imalo postovanja sagovornika) kada sam preneo vest o raketiranju bolnice u azazu (prenoseci ono sto sto je objavio MSF). pritom, ja nikada ovde nisam prenosio propagandu pa cak nisam kacio vest, sliku, video fajlove koje direktno proizvode zaracene strane u siriji. pogledaj ako ne verujes. ja uglavnom nisam kacio slike ni srusenih skola, ni razorenih bolnica, ni ubijene dece koje prenose bilo lokalni aktivisti u siriji, bilo proasadove snage, bilo IS. neke sam komentarisao, ali ih ja u principu ne postavljam. ja ne prenosim vesti o desetinama unistenih bolnica (pre neki dan i poslednjeg porodilista u idlibu), ubijenim civilima, ubijenoj deci jer ne zelim da ovde postavim nesto sto iole nije proslo nekakvu verifikaciju bilo da je to u pitanju neka strana agencija/organizacija i sl. bilo da je to nekakav relevantni novinski izvestaj i sl. i mislim da je to dosta nemoralno jer mrtvih je tamo previse i na svakom koraku. od najmanjih do najstarijih. da bi se to zaustavilo te zrtve moraju da postoje i budu pominjane  i to su zrtve na svim stranama.

najgore moralisanje na tu pricu je kad se to koristi kao propaganda, ali je u istom rangu i tvoja relativizacija zlocina nad civilima pod sifrom 'to je rat'.

hvala na objasnjenju, ali zasto te ipak toliko boli kad se pomenu civilne zrtve i rusenje bolnica?

mislim da si opasno zabrazdio u neku formu opstrukcije realnosti zaranjajuci u predrasude.

ako te toliko civilne zrtve u siriji bole pa ih ovde dosta drsko napadas (u smilu da ih bilo ko i pomene) zapitaj se malo o sebi i zaobidji moje i necije druge postove.

Edited by Bane5
Link to comment

@Bane

Ako bi Erdogan u paketu nove saradnje sa Rusijom, prihavtio da otvoreno pomogne Asadu(zatvori granicu za pomoc rebelsima na svim nivoima), da li bi po tebi zavrsetak rata bio izvestan u skorije vreme ?

 

p.s. Vec sam to pitao , ali nisam cuo tvoje misljenje ....

Link to comment

Нешто нисам видео да су намерно гађали цивиле у аутобусима и возовима, и још после фалсификовали снимке како би показали да су их случајно погодили.

Један стандард је ипак остао недостигнут.

 

U Grdelickoj klisuri je poginulo 12 ljudi a tokom celog bombardovanja oko 450 civila, skoro 300 od toga na Kosovu direktnom krivicom NATO-a. U istom periodu, tokom samog jednog dana VJ/MUP pod komandom naseg sadasnjeg nacelnika generalstaba je pobila 300 civila u Meji a tokom ta 3 meseca 7000 ljudi. No, ima i boljih - Kremlj je tokom dva relativno kratka Cecenska rata (ne racunajuci operacije protiv gerile u brdima) pobio jos mnogo vise ljudi desetine-stotinu hiljada bombardujuci nasumice Sarajevo style ai nikada ih nije bilo briga da ih cak pobroje. Prema tome, bez obzira na sve, ipak je dobro da je NATO imao drugacije standarde od Srbije ili Rusije.

Link to comment

U Grdelickoj klisuri je poginulo 12 ljudi a tokom celog bombardovanja oko 450 civila, skoro 300 od toga na Kosovu direktnom krivicom NATO-a. U istom periodu, tokom samog jednog dana VJ/MUP pod komandom naseg sadasnjeg nacelnika generalstaba je pobila 300 civila u Meji a tokom ta 3 meseca 7000 ljudi. No, ima i boljih - Kremlj je tokom dva relativno kratka Cecenska rata (ne racunajuci operacije protiv gerile u brdima) pobio jos mnogo vise ljudi desetine-stotinu hiljada bombardujuci nasumice Sarajevo style ai nikada ih nije bilo briga da ih cak pobroje. Prema tome, bez obzira na sve, ipak je dobro da je NATO imao drugacije standarde od Srbije ili Rusije.

Onda ubisto ovih xyz od strane Srba opravdava gađanje voza u Grdeličkoj klisuri? Jel' to to hoćeš da nam kažeš ili nešto drugo?

Link to comment

U Grdelickoj klisuri je poginulo 12 ljudi a tokom celog bombardovanja oko 450 civila, skoro 300 od toga na Kosovu direktnom krivicom NATO-a. U istom periodu, tokom samog jednog dana VJ/MUP pod komandom naseg sadasnjeg nacelnika generalstaba je pobila 300 civila u Meji a tokom ta 3 meseca 7000 ljudi. No, ima i boljih - Kremlj je tokom dva relativno kratka Cecenska rata (ne racunajuci operacije protiv gerile u brdima) pobio jos mnogo vise ljudi desetine-stotinu hiljada bombardujuci nasumice Sarajevo style ai nikada ih nije bilo briga da ih cak pobroje. Prema tome, bez obzira na sve, ipak je dobro da je NATO imao drugacije standarde od Srbije ili Rusije.

 

E aj sad malo uporedi zaposedanje Krima, rat u Gruziji sa jedne, i rat u Vijetnamu sa druge strane, ili slične žabe i babe

Edited by dillinger
Link to comment

Onda ubisto ovih xyz od strane Srba opravdava gađanje voza u Grdeličkoj klisuri? Jel' to to hoćeš da nam kažeš ili nešto drugo?

Ne, to nisam rekao nego je to tvoja podmetacina - po obicaju.

 

E aj sad malo uporedi zaposedanje Krima, rat u Gruziji sa jedne, i rat u Vijetnamu sa druge strane, ili slične žabe i babe

Ne uporedjujem razlicita vremena ili situacije nego prosto cinjenicu da smo kao zemlja mogli nastradati mnogo vise da se NATO tada ponasao kao nasa drzava na istom prostoru ili Kremlj u Ceceniji u slicno vreme. Nisu ni svi zlocinci isti...

Link to comment
×
×
  • Create New...