Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

I šta, tebi je ovo OK?

 

Posle ovoga je sasvim jasno otkud Vučiću ,,prijatelj" šeik Mohamed, mada su postojale i ranije naznake da se baš oko oružija sve i vrti.

Je l' to neko treb'o da objavi u novinama da bi i mi™ saznali??? 

Mis'im - to je opste mesto - pa i "nova" vlast je imala svoje epizode posle 5og kao sto je i RS imala dilove i sa Sadamom (za zivota) i njegovima - dal' direktno ili indirektno, ne secam se vise... NATO i clanice™ su skenjali sta su mogli tokom '99te a sam raspad je doprineo da se dosta kvalitetne™ robe vishe ne proizvodi (jer su nasi iskusno diversifikovali - "paknove iz Surdulice a doboshe iz Postojne" i taj rad)... Al' dok se neki zavodi™ potpuno ne zatvore shtancovace se "ukradem deo po deo usisivaca, odnesem kuci - sklopim - ispadne mitraljez"... I tako.

Link to comment

I šta, tebi je ovo OK?

 

Posle ovoga je sasvim jasno otkud Vučiću ,,prijatelj" šeik Mohamed, mada su postojale i ranije naznake da se baš oko oružija sve i vrti.

.. i muke oko smene "najboljeg medju njima" ;)

Link to comment

Čisto da ne ostane neprimećena (i) naša uloga u ratu (i ne samo u Siriji):

 

Capture.jpg

 

 

Ovo je tačno, svojim ušima sam čuo avion.

 

Pre nekih mesec dana neubičajena buka na nebu oko 23:10, dođem do prozora i vidim svetla aviona kako se udaljava ka jug-jugoistoku, a leti neobično nisko, toliko nisko da će sa takvom putanjom da se zakuca u Avalu ako je ne obiđe. Koridor leta iznad Beograda je bio:... Banovo Brdo, Košutnjak, Banjica, Jajinci, Torlak, Beli Potok....  Odem na flight radar 24 i pojavi se ikona aviona sa kodom, kliknem na avion, kad ono iljušin76, a nepoznata destinacija. Ukucam kod sa ikone aviona i pojavi se link ka sajtu aerodroma Nikola Tesla podlink: Red letanja Kargo - odlasci. Taj kod je bio broj kargo leta koji je poleteo u 23:00 ka Jeddah-u. Dva dana kasnije u isto vreme je bilo buke ali mnogo manja, ovog puta je uspeo da ostvari predviđen uspon nakon poletanja, isto je bilo vreme poletanja i ista destinacija.

Link to comment

Rebeli su se povukli i iz Bani Zeid distrikta, prilično značajna vest.

 

Запањујућа. Четврт има неколико квадратних км, све у мањим зградама.

Могли су да се доста боре, али изгледа да су или остали са мало муниције, или су попустили са моралом.

 

То је знатно отежало позицију побуњеника у граду, прво јер сад више нема шансе да пробију обруч, а можда и на другим местима дођу на сличну идеју.

Link to comment

I šta, tebi je ovo OK?

 

Posle ovoga je sasvim jasno otkud Vučiću ,,prijatelj" šeik Mohamed, mada su postojale i ranije naznake da se baš oko oružija sve i vrti.

 

Ne govorim o tome da li je "ok". Govorim da ovim zemljama nema niko nista da prigovara kad apsolutno svi prodaju oruzje Turskoj, KSA i Emiratima. 

Link to comment

KSA i zalivske monarhije eksportuju ekstremizam, novac, i oružje pobunjenicima a ne žele import arapskih izbeglica koji su nastale kao posledica haosa koji su napravili tim eksportom. 

Edited by slow
Link to comment

Ne govorim o tome da li je "ok". Govorim da ovim zemljama nema niko nista da prigovara kad apsolutno svi prodaju oruzje Turskoj, KSA i Emiratima. 

 

Pa evo, Holandija je prestala da prodaje oruzije KSA :fantom:

 

Meni je ovde potpuno nebitno da li ce neki spoljnopoliticki cinilac (tipa Ameri) Srbiji ovo da ,,zameri", ocigledno je da ne zamerava nego da podrzava. Ja ne bih da Zastava proizvodi oruzije a drzava to entuzijasticno da podrzava znajuci da ce zavrsiti u rukama nekih likova iz Nusre ili Arar al sama.

Link to comment

Pa evo, Holandija je prestala da prodaje oruzije KSA :fantom:

 

Meni je ovde potpuno nebitno da li ce neki spoljnopoliticki cinilac (tipa Ameri) Srbiji ovo da ,,zameri", ocigledno je da ne zamerava nego da podrzava. Ja ne bih da Zastava proizvodi oruzije a drzava to entuzijasticno da podrzava znajuci da ce zavrsiti u rukama nekih likova iz Nusre ili Arar al sama.

 

Sve može da propadne, samo smrt siguran posao  :fantom:

 

Iskreno, ne mogu da pričam napamet. Nemam pojma ko koliko od toga dobija, da li je neki značajan novac za državu, za proizvodnju, da li i koliko ljudi od toga prihoduje, da li taj prihod može da se nekako nadoknadi ako se s tim prestane, prosto, nemam podate da bi kvalifikovano pričao o tome.

Link to comment

Sve može da propadne, samo smrt siguran posao  :fantom:

 

Тако су мислили и они у Новом Саду, па их зезнуло оних пар стотина што неће думру.

Link to comment

U celoj toj prici KSA, UAE i slicni su najveci krivci. Nije da balkanske drzave guraju taj rat ne bi li prodale oruzje, vise smo mi tu neki sibicari. Da se mi pitamo, verujem da bi se rado odrekli profita od prodaje oruzja ako bi to znacilo da rat da stane ili makar ide smanjenim intezitetom. A nece.

Link to comment

U celoj toj prici KSA, UAE i slicni su najveci krivci. Nije da balkanske drzave guraju taj rat ne bi li prodale oruzje, vise smo mi tu neki sibicari. Da se mi pitamo, verujem da bi se rado odrekli profita od prodaje oruzja ako bi to znacilo da rat da stane ili makar ide smanjenim intezitetom. A nece.

najveći krivci su oni koji su se drznuli da se pobune protiv blagoslovene vlasti. i odlučili da se biju, umesto da bivaju mirno odvedeni tamo gde treba.

Link to comment

ono jest... vazda su od Boga vlasti tako postupale sa bundzijama, i vazda je bilo onih koji su aplaudirali dok se nekoga drugog odvodi.

 

srecom, vazda je bilo i onih koji bi se dohvatili ljevora sa zeljom da pridave bozanskog gospodara. ne bi valjalo da je drugacije.

Link to comment
×
×
  • Create New...