Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Jeste, i taj Rus što je poginuo se vidi na 0:15 (stoji kod prednjeg dela pikapa sa sirijskom zastavom, u bež uniformi). Nije krenuo da beži na vreme.

Link to comment

Toyote se loše rasporedile pa nisu mogle efektivno da gađaju auto, plus je pustinja i svaki promašaj diže prašinu/pesak u vazduh i onda se ni auto ne vidi da bi se mogao gađati pre nego što je prekasno.

 

Kamikaze.

Link to comment

ISIS je izgleda isprašio SAA u pustinjskim borbama na obodima provincije Raka, naspram Palmire i kod Tabka baze prema Raki.

Neshvatljivo mi je da u pustinji bez gotovo naseljenih mesta , uz svu nadmoc u avijaciji i tehnici ... izgubis i jednu bitku od ovih divljaka

Edited by Geo
Link to comment

Neshvatljivo mi je da u pustinji bez gotovo naseljenih mesta , uz svu nadmoc u avijaciji i tehnici ... izgubis i jednu bitku od ovih divljaka

Boj ne bije svijetlo oruzje... :)

Premalo se zna, ali po nesto moze da se nazre: motivacija, organizacija i komandovanje sposobni da se nose i sa organizovanom klasicnom vojnom silom, ma to bila i problematicna sirijska koja je pri tomtehnicki nadmocnija.

Jos ostaje, a sva je prilika da hoce, da sruse mit, stereotip o nemogucnosti gerile u pustinjama i eto sledeceg kruga, ne samo u Siriji...

Link to comment

Neshvatljivo mi je da u pustinji bez gotovo naseljenih mesta , uz svu nadmoc u avijaciji i tehnici ... izgubis i jednu bitku od ovih divljaka

Vrlo je shvatljivo. Ispružili su se po autoputu ubedjeni da je kod ovih nastupio nekontrolisan raspad, kad tamo medjutim - pregrupisali se, zbili redove i udarili kontru. SAA nije imala helikoptersku podršku i to je to. A ne bi me iznenadilo ni da su je imali.

Edited by beowl
Link to comment

Ja sam pre jedno 9 meseci, kad se Volođa ispružio po Siriji, rekao da je svako odvajanje trupa za rat protiv ISIS-a na istoku zemlje (a to zbog geografije i raspodele linija fronta, ne ulazim u politički odabir nepriajtelja) dok se ne "završe" Latakija, Idlib, bar jugozapad Alepa i nešto džepova oko Homsa/Hame/Damaska potpuni vojni nonsens, i da je napad na ISISove linije potreban samo kao PR prema spolja.

 

Podosta šiitskih milicija i iranskih IRGCovaca je napustilo Siriju i otišlo u pomoć Iračanima, tako da je SAA+ kvalitativno slabija nego pre recimo 3 meseca.

Link to comment

lakse im je da udare na IS koji je napadnut na vise frontova i koji tesko da moze da prebacuje pojacanja i tehniku nego da udare na idlib.

sa druge strane, osvajanje jugozapada alepa bi otvorilo vrata za idlib. otuda i ovako zestoke borbe na tom podrucju.

Edited by Bane5
Link to comment

Previše im je to frontova za oslabljenu vojsku. Pustinja ne pruža adekvatnu zaštitu, komunikacijske linije su izdužene i relativno lake mete bez adekvatne zaštite koju SAA ne može da obezbedi.

Link to comment

lakse im je da udare na IS koji je napadnut na vise frontova i koji tesko da moze da prebacuje pojacanja i tehniku nego da udare na idlib.

sa druge strane, osvajanje jugozapada alepa bi otvorilo vrata za idlib. otuda i ovako zestoke borbe na tom podrucju.

 

Eh kako ono bi, do pre nekoliko meseci nijedna borba SAA i IS a sada im je lako kad valjda umereni teroristi dokrajčiše IS. Bitno da nema taktičkog savezništva umerenih i IS-a.

Link to comment

u južnom alepu nemaju podršku rusa iz vazduha, tamo je izgleda došlo do nekih čarki između iranaca i rusa, valjda iranci nisu želeli da prihvate rusku komandu i rusi su se povukli. što je rezultiralo da su nusra i drugari uspeli da povrate dosta od onoga što su izgubili ranije. rusi nemilosrdno bombarduju sever alepa ali tamo tigrovi ne uspevaju već duže vremena da naprave neki pomak. hezbolah je bio potpuno napustio alepo i fokusirao se na gutu i ostatak ruralnog damaska i tamo su imali najviše pomaka u poslednje vreme, ali tamo ima dosta i prave saa koje je istina malo gde ostalo. ofanziva na zapad rake je trebalo da bude neki moralni boost, da se bar pokušaju domoći tabka baze jer je isis pod teškim udarom sa više strana ali posle početnih uspeha i to je u kurcu sad. sada se priča o tome da će da prebace neke snage na sever latakie tamo oko granice sa idlibom da bi malo rastegli nusru dok već uveliko pokušavaju da slome otpor oko damaska gde imaju angažovanih dosta snaga koje bi posle čišćenja tih džepova mogli da prebace u alepo.

Link to comment
×
×
  • Create New...