Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Naravno da bi se Siriji zivelo bolje nego u Libiji ako bi vlada oslobodila celu teritoriju i proterala fundamentaliste, odnosno bila bi jos veca katastrofa da je dozvoljeno istima da podele celu zemlju i uspostave svoju demokratiju™

Link to comment

Naravno da bi se Siriji zivelo bolje nego u Libiji ako bi vlada oslobodila celu teritoriju i proterala fundamentaliste, odnosno bila bi jos veca katastrofa da je dozvoljeno istima da podele celu zemlju i uspostave svoju demokratiju™

Nije ovde rec ni o Siriji ni o Libiji: rec je o tome da postoje dobre i lose intervencije.

I da se zna koje su dobre.

Link to comment

200,000 mrtvih vs 20,000 mrtvih.

Skinite gace i izginuce vas samo 20 000 a ako bas imate srece mozda cak i par hiljada kao kod nas 99.

Skoro si me pa ubedio.

Sad samo jos da Amerika lepo primi sve te umerene grupe u SAD i da im drzavljanstvo ali cenim da taj film necemo gledati.

Link to comment

Skinite gace i izginuce vas samo 20 000 a ako bas imate srece mozda cak i par hiljada kao kod nas 99.

Skoro si me pa ubedio.

Sad samo jos da Amerika lepo primi sve te umerene grupe u SAD i da im drzavljanstvo ali cenim da taj film necemo gledati.

 

Ili mozda ako diktator kome je istekao rok trajanja ode brzo onda pogine 20,000 a ako ne ode brzo pogine 10x vise. Sirija se nece zavrsiti sa slomom ID. Razlike su isuvise duboke. To moze da resi samo ako se sedne za sto i napravi nekakva vrsta Dejtona za Siriju uz ucesce svih zaracenih strana i velikih sila. Cak i onda ce biti onih koji ce nastaviti gerilsku borbu. Ja ipak mislim da ce se sa slomom ID svi vratiti staroj borbi. Asadove snage vs Opozicija plus Kurdi koji biju svoju bitku i prvi put imaju ledja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Koja bre opozicija, ko drzi Idlib. Kako se zivi u Idlibu? Jel tamo ID? Istekao rok jer su neokoni rekli istekao rok.

 

Istekao rok jer nema dovoljno onih koji ga podrzavaju. Da mu nije bilo Rusa vec sad bi bio negde u izbeglistvu. Na koji rok je to odrzivo?

Link to comment

Da nije vehabista, odavno bi drzao citavu zemlju.

 

 

I to je resenje? Pusti diktatora da samelje narod kad se pobuni? Pretpostavljam da isto to resenje u slucaju Srbije ne bi podrzao.

Link to comment

Istekao rok jer nema dovoljno onih koji ga podrzavaju. Da mu nije bilo Rusa vec sad bi bio negde u izbeglistvu. Na koji rok je to odrzivo?

 

Mora da sam propustio demokratske izbore u Idlibu u organizaciji Nusre. A tom tvojom logikom da nije bilo Amera ne bi bilo ni 200k mrtvih.

Link to comment

Mora da sam propustio demokratske izbore u Idlibu u organizaciji Nusre. A tom tvojom logikom da nije bilo Amera ne bi bilo ni 200k mrtvih.

Propustili smo sve izbore jer ih u Siriji nije bilo. Vlast sa oca na sina. Onda kad dodje do nereda onda je neko drugi kriv.

Link to comment

Propustili smo sve izbore jer ih u Siriji nije bilo. Vlast sa oca na sina. Onda kad dodje do nereda onda je neko drugi kriv.

 

Ma da, bolje ovo, rat i mrtvi i izbeglice itd.

Link to comment

nista. imperijalisticka propaganda.

 

lepo sam te pitao, ne znam što lepo ne odgovoriš.

 

The aid group did not assign blame to either side in the conflict for the reported rapes. “We deliberately do not ask about perpetrators,” said Alina Potts, Women’s Protection and Empowerment Emergency Coordinator for the group. “We’re looking at what the needs are.”

Link to comment
×
×
  • Create New...