Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

2x4 pravilno rasporedjena kratera kod depoa?

 

Ако мислиш на оно на крову депоа, то је неки отвор, види се и на претходној слици.

То указује да је горело и оно унутар склоништа.

 

Мени је мало чудно да су попалили сва возила, иако су одвојена међусобно, чак и заклонима.

Link to comment

Ne, ne. Pogledaj dijagonalno od depoa, četiri poveća kratera se pružaju preko asfaltnog puta - dva levo i dva desno od puta. Skoro su pa savršeno poravnati i udaljeni jedan od drugog.

 

Iznad te dijagonale od 4 kratera su još dva kratera sličnih dimenzija i sličnog rasporeda. A i ovo ispod dijagonale mi deluje kao grupisana paljba.

 

Ili su to sve ostaci vozila? Ako jesu onda je ovo bio najprecizniji artiljerijski napad u istoriji.

Edited by beowl
Link to comment

U.S. officials told Fox News that intel teams more strongly believed an accidental fuel tank explosion caused the damage. It was unclear what could have triggered the blast, which set off secondary explosions on the runway.

"The Stratfor analysis is wrong," one U.S. official told Fox News. Another official said, "There is no indication that an ISIS attack took place."

When asked about the cause, another official said, "Refueling can be dangerous."

 

A spokesman for the Russian Defense Ministry Tuesday said all of Russia's helicopters were accounted for and the images of the scorched runway wereover a month old, the product of previous attacks by the Syrian regime and "terrorist groupings."

Major-General Igor Konashenkov added, "The rumors about the destruction of a group of Russian helicopters and two dozen trucks were created by the propagandists of [iSIS] who unsuccessfully tried to 'sell' this alleged piece of news about ten days ago," according to TASS, a Russian news agency.

Link to comment

kaze nas ruja: "первый и второй (слева) вертолёт - это абсолютно два одинаковых участка, так в жизни не бывает, по любому фотошоп. По вертолетам видно это 100 %"

 

ilustrovao sam da se ne slazu, a sto se ionako golim okom vidi na kilometar

 

y5ws8rE.png

1. uvecanje 400%, nearest neighbor

2. superponirani duplikat, divide blending, da vidite razlike (nema ih, ovo malo sivoga je clipping)

3. levo desni preko levog, a desni takodje desni preko levog, drugaciji pokusaj da se poklope, 50% opacity

4. isto kao 3. samo divide

Link to comment

pa na ovoj prvoj liče da su istovetni, tj ne vidi se baš na kilometar, ali da, ove dublje analize pokazuju da to nije isto tako da - bravo

 

 

 

zanimljiv mi slučaj, može biti arti napad koji je (bar kod helija) upalio gorivo i municiju na pisti a što je dovelo do gorenja 4 komada, nije nužno da su ponaosob pogođeni ultra preciznom arti vatrom

Edited by Prospero
Link to comment

rusko mod je doduše na kraju reklo i ovo:
 
 

"As for the photos of the Syrian airbase, the burnt aircraft and motor vehicles, as well as numerous craters created by reactive shell explosions have been present there for more than one month. This is the result of fierce fighting for this aerodrome between the Syrian government troops and militants of terrorist groupings," the general said.
"To put aside all the lyrics and speak directly, then, apparently, the spread of such information is ‘the fair share of contribution’ by our partners in the struggle against international terrorism," the Russian Defense Ministry spokesman said.


More:
http://tass.ru/en/defense/877805

Link to comment

Russia Today:

 

Meanwhile Russia’s RIA Novosti news agency reported, citing a source at the T4 base, that that the helicopters were damaged as a result of a fire at the airfield.

The cause of the fire is unknown. It began near the area where the four helicopters were stationed, with fire-trucks unable to get close to the epicenter of the blaze due to a sudden mortar attack by terrorists. The flame quickly spread to helicopters,” the source told the agency, adding no one has been injured in the shelling.

Link to comment

dolazi do izražaja potpuna impotentnost turske vojske, kao glavnog oslonca i koordinatora tih pobunjeničkih grupacija.

za 2-3 meseca ne da ništa nisu uradili, nego su sada pojeli govno i na kraju ostali i bez Maree.

ima sela na tom graničnom pojasu koja su ja mislim preko 10ak puta prelazila iz ruke u ruku, da bi ih na kraju ID potpuno razbila, iako su sada pod pritiskom 2 velike ofanzive. (Faludža i Raka)

 

neka, ovako će Rojava postati neisprekidana celina.

Edited by barrcode
Link to comment

ima sela na tom graničnom pojasu koja su ja mislim preko 10ak puta prelazila iz ruke u ruku, da bi ih na kraju ID potpuno razbila, iako su sada pod pritiskom 2 velike ofanzive. (Faludža i Raka)

 

nope, SDF/YPG su obustavili ofanzivu nakon samo cetiri dana od njenog pocetka.

videcemo da li ce biti obnavljana.

Link to comment

nope, SDF/YPG su obustavili ofanzivu nakon samo cetiri dana od njenog pocetka.

videcemo da li ce biti obnavljana.

zato sto su im poslali foke u pomoc :fantom:  :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...