Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Izgubio je legitimitet kod onih koji ga ne podržavaju ali mu je ostao legitimitet kod onih koji ga podržavaju. I jedni i drugi imaju pravo na svoje parče Sirije ako već ne mogu zajedno. Ni jedni ni drugi nemaju pravo da teže nekakvoj apsolutnoj pobedi i pratećoj odmazdi.

 

Naravno. Samo, reci to onima koji insistiraju da su Asad i njegove snage jos uvek pansirijske. To trenutno nije niko i Sirija ce biti ili federalna (kako bi se i ocekivalo od tako mesane sredine) ili ce se ovo nastaviti u nedogled.

 

 

To je ono što dežurni svetski pravednici nisu u stanju da ukapiraju još od pobune Srba u Hrvatskoj i umesto toga evo već 25 godina prodaju svoju budalastu pričicu po kojoj dobrim momcima svi moraju da se potčine a lošim momcima svi moraju da nabiju granu. Ko su dobri a ko loši momci, to onako arbitrarno određuju dežurni svetski pravednici, ni po babu ni po stričevima.

 

Meni se vise cini da Zapad sistematski podrzava ono sto vidi kao pozitivno i u svojoj istoriji a to su pobune, revolucije i cak raspad drzava koje su izgubile legitimitet. U tom smislu je njihova pozicija pri raspadu Jugoslavije, Sirije, Iraka, donekle Avganistana, Ukrajine ili cak Libije sasvim konzistentna. Iz raznih anti-zapadnih pozicija je ovo naravno budalasta pricica ali upravo su ovakve stvari bile i realnost tokom istorije i demokratizacije Zapada.

Izuzeci (kao recimo Turska, Egipat ili KSA) se prave uglavnom tamo gde se to kosi sa strateskim interesima koje imaju sve drzave ali cim ti interesi oslabe, podrska takvim rezimima posustaje. Upravo stoga i gledamo ovo divljanje Turske i KSA u regionu, jer njihovi rezimi shvataju da nemaju vise stratesku podrsku ma sta radili. Njihov legitimitet je upitan koliko i onaj vlasti u Iranu pa zato ne cudi da pokusavaju da se stabilizuju eksportiranjem ratova.

Link to comment

Jel beše Mile pobedio iz četvrtog puta?

 

btw, u RSK nije bilo građanskog rata.  :fantom:

a ne, ne pobeda (u drugom krugu) iz prvog puta, cista ko suza

problem je bio sa prvim krugom, jer je babic pobedio, e tad su na nekim mestima ponavljali nekoliko puta (cini mi se upravo 4, ako ne i 5 puta) da navuku babica ispod 50%. tad smo ga i definitivno ugasili. i pre toga situacija je bila krajnje nepovoljna, posle toga je ostalo samo da ustekamo koji kanister nafte

 

dobro, nije gradjanski, bio je seljacki rat :)

zaista si stava da nije bio gradjanski rat? :O

 

 

izvinjavam se na skretanju sa teme :)

Link to comment

Jasno, zavisi od ugla posmatranja. Ali građanskog rata je bilo u Jugoslaviji, bilo ga je i u Hrvatskoj, ali ne i u RSK.

 

Da li je beše Smilja Avramov bila predsednica Socijalističke Partije Republike Srpske Krajine?

Link to comment

CfHXLNJXEAAqpgT.jpg

SAA oslobodila grad al-Qaryatayn od islamista, Al Nusra koristi vecu koncentraciju elitnijih snaga provladine koalicije ne zapadu da pokrene neke ofanzive u alpeskoj regiji i brdima latakije (osvojeno nekoliko sela) ....

Link to comment

Objasnjenja nisu isto sto i opravdanja a sto ti to ne kapiras, to je vec tvoj problem.

 

A koliko slabo kapiras govori cinjenica da u Nemackoj postoji cak i pojam Unreschsstaat koji lepo objasnjava da vladavina zakona ne znaci prosto postupati po zakonima. Imas cak u Grundgesetz-u stavku da je legitimna pobuna protiv takve drzave bez obzira da li je vlada izabrana.

 

To sto ti radis nije vise obican bezobrazluk koji, povremeno, pokusavas da provuces kao provociranje jacetm diskusije radi: bice da je jedno tupo i kao balkon ograniceno neznanje umotano u ubedjenost da si - sta god i kako god - u pravu sve braneci pravetm vrednosti.

Bezobrazno i nedotupavno si zamenio teze i na moju primedbu da nije bas sve u zakonima koju sam ilustrovao jednim zakonom iz doba Adolfa, inace opstepoznatog pridrzavatelja zakona, potegao si pravne pojmove koji su nastali upravo zarad onih koji su cuvenim Ich war nur folgende Aufträge pravdali fanaticno postupanje po zakonima: Grundgesetz je dete post-WW2 Nemacke, bas kao i Unreschstaat, izmisljeni i uvedeni upravo zbog dogadjanja u jednoj zemlji u kojoj je zakon bio iznad svega i ne bi li sprecili ponovnu pojavu onih koji su samo slusali naredjenja postupali po zakonu.

Ili se barem tako mislilo sve do Ausvica.

Ono, njima je barem neko izdavao naredjenja: da mi je znati koja li muka tebe tera da branis neodbranjivo i koprcas se protivno elementarnom zdravom razumu sve zagovarajuci vrednosti  :isuse:

A sto se tice tvoje mudre napomene da objasnjenja nisu isto sto i opravdanja, cudo jedno koliko si joj sklon kad si ti u pitanju: s druge strane, dovoljno je da se neko, bilo ko, ovde makar samo zapita nije li mozda i samo mozda Asad - ovo je topik o Siriji - ne samo diktator od sorte koje je pun arapski svet, nego i predstavnik znacajnog dela sirijske populacije, dela dovoljno velikog i znacajnog da mu omoguci opstanak u visegodisnjem gradjanskom ratu u kome njemu suprotstavljene snage obilato pomazu spolja, pa da tog nekog 'ladno proglasis za asadistu, staljinistu, komunistu, nacistu, itd, itd...

Edited by namenski
Link to comment

Ich war nur folgende Aufträge

Proveri ti ti ponovo, to nije ispravan nemački, osim ako si hteo da kažeš ja sam samo bio sledeći nalozi (ili sledeće naloge). Pritom se za vojno naređenje po pravilu uopšte ne koristi ne koristi Auftrag, već Befehl.

 

Evo jednog načina da se to ispravno kaže:

„Ich habe nur Befehle befolgt“, erklärte Eichmann...

u Nemackoj postoji cak i pojam Unreschsstaat

Unreschstaat

 

Treća sreća: Unrechtsstaat.

Link to comment

Proveri ti ti ponovo...

 

.......

 

 

Treća sreća: Unrechtsstaat.

Proveri ti, obaska sto befehl nije isto sto i auftrag...

 

A sto se tice trece srece, to vidi sa Andurilom, meni kuckanje nemackog u 2 posle ponoci nije omiljena zanimacija, obaska sto kad je Anduril u pitanju nisam bas...

U svakom slucaju dobro je sto si ispravio ;)

 

 

Edit: sad videh :D, mani se googleta, nalozi mogu i da se slede, a da ne budu sledeci ;)

Edited by namenski
Link to comment

Ti nažalost očigledno ne znaš nemački ni na pasivnom nivou.

 

Da znaš osnove, ni u ludilu ti ne bi bilo prihvatljivo da nešto što nije glavni glagol stoji na kraju rečenice sa složenim vremenom.

 

Drugo, folgend uopšte nije lični glagolski oblik, već particip prezenta i od njega izveden pridev i znači sledeći, što možeš utvrditi otvaranjem bilo kog rečnika. Dakle, ne može biti ispravna konstrukcija ich + pomoćni glagol + folgend(e).

 

Evo da ti pomognem:

http://en.pons.com/translate?q=folgend&l=deen&in=&lf=de

 

Glagol folgen (slediti) se menja ovako (perfekat sa sein):

http://www.verbformen.net/conjugation/folgen_%28ist%29.htm

 

Međutim, reč nije o ni o kakvom sleđenju, već o poslušnosti, tj. izvršavanju naređenja (Befehle befolgen) (perfekat sa haben):

http://www.verbformen.net/conjugation/?i=befolgen

 

Sve u svemu, čikam te da pronađeš tu besmislenu rečenicu koju si napisao na bilo kom sajtu ili knjizi o holokaustu na nemačkom. Pošto si tvrdio da je reč o "čuvenoj" rečenici, zacelo nećeš imati problema s tim.

Link to comment

Ti nažalost očigledno ne znaš nemački ni na pasivnom nivou.

 

Da znaš osnove, ni u ludilu ti ne bi bilo prihvatljivo da nešto što nije glavni glagol stoji na kraju rečenice sa složenim vremenom.

 

Drugo, folgend uopšte nije lični glagolski oblik, već particip prezenta i od njega izveden ppridev i znači sledeći, što možeš utvrditi otvaranjem bilo kog rečnika. Dakle, ne može biti ispravna konstrukcija ich + pomoćni glagol + folgend(e).

 

Evo da ti pomognem:

http://en.pons.com/translate?q=folgend&l=deen&in=&lf=de

 

Glagol folgen (slediti) se menja ovako (perfekat sa sein):

http://www.verbformen.net/conjugation/folgen_(ist).htm

 

Međutim, reč nije o ni o kakvom sleđenju, već o poslušnosti, tj. izvršavanju naređenja (Befehle befolgen) (perfekat sa haben):

http://www.verbformen.net/conjugation/?i=befolgen

 

Sve u svemu, čikam te da pronađeš tu besmislenu rečenicu koju si napisao na bilo kom sajtu ili knjizi o holokaustu na nemačkom. Pošto si tvrdio da je reč o "čuvenoj" rečenici, zacelo nećeš imati problema s tim.

Dobro je, dokazao si da ne znam nemacki, nazalost i ocigledno.

Zadovoljan?

Dovoljno da Anduril ukapira, siguran sam.

Sto se mog nemackog tice, znam ga ili tacnije 'znam' ga onoliko koliko sam se po Nemackoj motao i sa ne bas reprezentativnim Nemcima pricao.

Sto se gramatike tice, dzabe si se mucio, ni sa srpskom nisam kako treba.

Sto se cuvenosti recenice tice - ja ne guglam: pisuci post, ucinilo mi se da je u kontekstu bolje izbeci vojnicki 'befehl'...

To bi bilo oko nemackog: samo, bice da nas dvijica znamo da ovde nije o nemackom rec ;)

Tako da...

Link to comment

ja ne guglam

 

6R7SkaQ.png

 

Čudo jedno kako tvoje skromno znanje nemačkog daje baš identične rezultate kao Google Translate.

 

:fantom:

 

To bi bilo oko nemackog: samo, bice da nas dvijica znamo da ovde nije o nemackom rec ;)

 

Neko te je šibao po ušima da izmisliš "čuveni" citat koji nemaš u glavi na izvornom jeziku, još ga bolduješ ne bi li ispao učeniji i, kad ti se ukaže na to, dodatno se foliraš da je savršeno ispravan? ;)

 

Je l' tako improvizuješ i druge činjenice na koje se pozivaš u diskusijama sve dok te neko baš totalno ne raskrinka, da te odmah stavim na IL kako se ne bismo mučili?

Link to comment

Dobro izgleda mapa ali poprilicno kasne, po njoj se al-Qaryatayn i dalje nalazi u rukama islamista (zadnje "vece" mesto sto su drzali u juznoj polovini Sirije). 

Link to comment
×
×
  • Create New...