Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

 

 

Putin: "The Air Force and Naval bases Hmeymim and Tartus in Syria will stay and operate normally".

Kako ovo gore citirano  nije fakticko zadrzavanje ? To sto je ostavio tehniku vladinim snagama a povlaci instruktore i neke specijalce, je po meni vise predstava za medije ...

 

edit:

 

 

S-400 AD system will remain in Latakia air base

Ostavio i "kavkaskog ovcara" da cuva plac,ako slucajno  zaluta neka zver iz pravca severa ...

Edited by Geo
Link to comment

Pa moze tako da se poredi van svakog konteksta.

No, politicari i istoricari obicno uzimaju u obzir i kontekst - a taj je da su Aljendeovi lenjinisticki prijatelji pobili milione, dok su se drugi levicari distancirali od toga.

Kako bi se Aljendeov eksperiment dalje odvijao u onoj atmosferi haosa, Hladnog rata, krvavih komunistickih revolucija i levicarskih gerila sirom sveta, tesko je predvideti.

Ne pada mi na pamet da opravdavam Pinocea i njegove zlocine, nego prosto objasnjavam kontekst u kom je bilo itekako legitimno podrzati svrgavanje Aljendea koji je i sam pogazio ustav i nebrojene zakone sopstvene zemlje.

Demokratija ne daje pravo izabranim da krse pravila pod kojima su izabrani.

 

Ne pada mi na pamet da opravdavam Pinocea ali puc je ok dok god "nezavisni" posmatraci kazu koja je mera krsenja zakona dozvoljena.

 

Naravno da je ovo sto si izjavio prilicno grozomorno, no ocekivano, a u okviru je sada vec dvogodisnjeg svetskog trenda (The Economist) obezvredjivanja izbora a uzdizanja na pijedestalj "institucija" i to dotle da se, maltene, izbori dozivljavaju kao pretnja vladavini prava a ne njen sastavni deo.

Link to comment

Ne pada mi na pamet da opravdavam Pinocea ali puc je ok dok god "nezavisni" posmatraci kazu koja je mera krsenja zakona dozvoljena.

 

Naravno da je ovo sto si izjavio prilicno grozomorno, no ocekivano, a u okviru je sada vec dvogodisnjeg svetskog trenda (The Economist) obezvredjivanja izbora a uzdizanja na pijedestalj "institucija" i to dotle da se, maltene, izbori dozivljavaju kao pretnja vladavini prava a ne njen sastavni deo.

Izbori jesu sve cesca pretnja - pogledaj Srbiju, Rusiju, Venecuelu, Ukrajinu, Argentinu itd. Sve ove drzave veze nemaju sa vladavinom zakona dok izbori cak sluze da legitimizuju i odrzavaju takvo stanje.

A onda opet imas drzave gde zakoni vaze mnogo vise, korupcija je mnogo manja a izbori svakako nisu centralna institucija.

Pravna drzava moze itekako bez izbora jer je mnogo starija od toga kako na zapadu tako i na istoku. To je uostalom baza odnosa Zapada i Kine recimo.

Izbori bez pravne drzave su samo simulacija demokratije sto razvijene demokratije itekako razumeju i shodno tome se prema njima i odnose.

Link to comment

Letim malopre po kanalima, Cnn i bbc nabijaju i donabijaju.

Putin mora da planira debelu korist od ovakvog debakla. :unsure:

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Izbori jesu sve cesca pretnja - pogledaj Srbiju, Rusiju, Venecuelu, Ukrajinu, Argentinu itd. Sve ove drzave veze nemaju sa vladavinom zakona dok izbori cak sluze da legitimizuju i odrzavaju takvo stanje.

A onda opet imas drzave gde zakoni vaze mnogo vise, korupcija je mnogo manja a izbori svakako nisu centralna institucija.

Pravna drzava moze itekako bez izbora jer je mnogo starija od toga kako na zapadu tako i na istoku. To je uostalom baza odnosa Zapada i Kine recimo.

Izbori bez pravne drzave su samo simulacija demokratije sto razvijene demokratije itekako razumeju i shodno tome se prema njima i odnose.

 

Sasvim sam siguran da bi 1 Videla Argentini dobro dosao da uspostavi pravnu drzavu. 

Na svu srecu nije se desio vec su Kristini i njenima biraci lepo dali sut u dupe sto i zasluzuje.

 

Sa druge strane, raduje me kako je i Kina odjednom postala pravna drzava.  :isuse:

Link to comment

Aj nemoj to da primas toliko k' srcu.

Sve što vodi u WWIII mi nekako čini da se osećam........neprijatno.

:unsure:

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Sve što vodi u WWIII mi nekako čini da se osećam........neprijatno.

:unsure:

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ma zajebace sve njih Rus na kraju, ja kad ti kazem. Nije bacuska glup.

Link to comment

zašto WW3? ovo je pritisak na Asada da ozbiljno uđe u pregovore. Rusi su tu blizu, zlu ne trebalo, ali sve ovo poslednjih mesec dana vuče na to da tamo može da izbije mir, tj. da se priprema ono pravo - velika mirovna konferencija.

Link to comment

Njima treba 24h da povuku svu svoju flotu i isto toliko da je vrate, tehniku,artilljeriju i mehanizaciju su kompletnu ostavili... Padom Palmire i kasnijim izbijanjem saa do eufrata, ozbiljna prica sa isisom je zavrsena(predpostavljam da ce na Raku ici mnogobrojniji kurdi uz pomoc zapadne koalicije)... Ostaje jos Nusra na severu i tu ce biti konacna veca ofanziva iz vise pravaca (ostrvca sa umerenim rebelsima resice se pregovorima)

 

Edit: Naravno, sve ove gore predpostavke padaju u vodu ako se Erdogan odluci na neko ludilo

 

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Edited by Geo
Link to comment

zašto WW3? ovo je pritisak na Asada da ozbiljno uđe u pregovore. Rusi su tu blizu, zlu ne trebalo, ali sve ovo poslednjih mesec dana vuče na to da tamo može da izbije mir, tj. da se priprema ono pravo - velika mirovna konferencija.

 

 

ne znam, druže, možda sam samo u standardnoj paranoji, jer je Putin jebeno nepredvidljiv, a ovo mi je onako baš s neba pa u rebra. 

 

 

 

Ma zajebace sve njih Rus na kraju, ja kad ti kazem. Nije bacuska glup.

 

 

:thumbsup:

Link to comment
×
×
  • Create New...