Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

U prevodu Asad je stvorio ISIS i Nusru?

:huh:

 

sirija je bila bitan generator pobune protiv americke intervencije u iraku i ujedno njene radikalizacije.

asadu se s namerom ili ne dosta toga obilo ili obijalo o glavu, a opet dosta toga mu je islo u prilog.

u svakom slucaju dovoljno da se ne bi moglo generalizovati ni na jednu ni na drugi stranu.

Edited by Bane5
Link to comment

 

 

U ako oces da pricas o amerikancima onda imas tri gore stvari. Prva je uletanje u Irak i razjebavanje bivseg rezima bez jasnog plana, Drugi je prerano povlacenje da bi mister univerzum odrzao predizborno obecanje. Treca je tolerisanje siitske vlasti za koju se verovalo da je prijateljska a koja je usput terorisala sunite na sta se nije obracala paznja dok se ovi nisu radikalizovali.

 

Ali mi ovde NE PRICAMO o Americi, Niti me interesuje da se gadjamo time ko je vise kriv. Asad je diktator koji je kada je video da mu to odgovara pomogao stvaranje dzihadistickih organizacija. Nije on nikakva brana njima nego profiter na nesreci i smrti.

Link to comment

Ima indicija™ da je profiter na nesreci i smrti.

 

Dosli smo dotle da je Assad storio ISIS i Al Nusru i da je uz pomoc njih rasturio demokratsko oprjedeljenju opoziciju koju su zdusno podrzali Saudijci i Katarci osvjedoceni borci za slobodu i demokratiju. 

 

Dok je Americka jedina greska sto nisu duze ostali i sto su previse vjerovali Siitima.

Link to comment

Ali mi ovde NE PRICAMO o Americi, Niti me interesuje da se gadjamo time ko je vise kriv. Asad je diktator koji je kada je video da mu to odgovara pomogao stvaranje dzihadistickih organizacija. Nije on nikakva brana njima nego profiter na nesreci i smrti.

 

Izvinjavam se što sam POVREDIO tvoje osjećaje. Možda me nisi dobro shvatio, i ja sam pričao o jednoj džihadističkoj organizaciji, koja eto igrom slučaja isto tako nastala u nekim zatvorima a i teritorija djelovanja se poklapa sa onom državom o kojoj PRIČAMO.

 

Nego moramo da kopamo dublje...

 

 

 

The government had promised to release more than 700 detainees from jails last week as part of a peace plan drawn up by the Arab League.

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/8986207/Syria-accused-of-reneging-on-Arab-League-pledge-to-release-700-prisoners.html

Link to comment

sirija je bila bitan generator pobune protiv americke intervencije u iraku i ujedno njene radikalizacije.

asadu se s namerom ili ne dosta toga obilo ili obijalo o glavu, a opet dosta toga mu je islo u prilog.

u svakom slucaju dovoljno da se ne bi moglo generalizovati ni na jednu ni na drugi stranu.

Nisam siguran da mogu da poverujem da je Asad podrzavao sunitsku pobunu u Iraku i da je bio glup da ne vidi da ce to da se prelije u Siriju.
Link to comment

Ima indicija™ da je profiter na nesreci i smrti.

 

Dosli smo dotle da je Assad storio ISIS i Al Nusru i da je uz pomoc njih rasturio demokratsko oprjedeljenju opoziciju koju su zdusno podrzali Saudijci i Katarci osvjedoceni borci za slobodu i demokratiju. 

 

Dok je Americka jedina greska sto nisu duze ostali i sto su previse vjerovali Siitima.

 

Fino si izignorisao prvu americku gresku koju sam pomenuo - to sto su uopste ulazili u Irak.

Asad jeste doprineo radikalizaciji protesta nezavisno od ucesca saudijaca i katara od kojih on nije nista bolji.

Link to comment

Dosli smo dotle da je Assad storio ISIS i Al Nusru i da je uz pomoc njih rasturio demokratsko oprjedeljenju opoziciju koju su zdusno podrzali Saudijci i Katarci osvjedoceni borci za slobodu i demokratiju.

A straw man is a common form of argument and is an informal fallacy based on giving the impression of refuting an opponent's argument, while actually refuting an argument that was not advanced by that opponent.

Link to comment

Ova vlast koja se prenosi sa oca na sina pred zahtevom za izborima treba da se svakako povuce (i ucestvuje na izborima). 

Буш тата-син?

Клинтон муж-жена-кћер?

Link to comment
×
×
  • Create New...