Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

@ Dabovic: recimo da bi mi bilo cudno da te vidim kako pozar u svojoj kuci gasis kerozinom. Zasto tu logiku ne primenjujes i na ovaj slucaj, neka ostane misterija. A nije da me ne interesuje.
cini mi se da se negde ne razumemo. ja nisam za ovu intervenciju. smatram da je plod histerije Olanda i Kamerona, i da Obama ovde radi po inerciji. ne mislim da ce intervencija doneti nista dobro, ni Siriji ni koaliciji voljnih, i ne verujem da iza nje postoji bilo kakav koherentan plan, sto je cini veoma, veoma opasnom.
Link to comment
Da li ti pri punoj svesti mislis da tvoja pozicija nije ideoloska?
Naravno da je moja pozicija ideološka. Mrzim despote, i svako dodatno nasilje koje će ipak u skladu s tehničkim mogućnostima biti ipak konkretnije usmjereno protiv njihove piramide moći i vojne infrastrukture mi je više nego dobrodošlo. Pogotovo mrzim one despote koji imaju toliku podrškumeđnarodom™ da i nakon 3 godine bjesomučnog građanskog ratovanja uz full korištenje najtežeg oružja i oruđa i međunarodnu podršku završavanju, čak i uz feet on the ground intervenciju Hezbollaha, nisu ni korak bliži vraćanju Pax Despotiae od prvog dana kad je taj Pax uznemiren.
Link to comment
Naravno da je moja pozicija ideološka. Mrzim despote, i svako dodatno nasilje koje će ipak u skladu s tehničkim mogućnostima biti ipak konkretnije usmjereno protiv njihove piramide moći i vojne infrastrukture mi je više nego dobrodošlo. Pogotovo mrzim one despote koji imaju toliku podrškumeđnarodom™ da i nakon 3 godine bjesomučnog građanskog ratovanja uz full korištenje najtežeg oružja i oruđa i međunarodnu podršku završavanju, čak i uz feet on the ground intervenciju Hezbollaha, nisu ni korak bliži vraćanju Pax Despotiae od prvog dana kad je taj Pax uznemiren.
Tvoja pozicija je na fonu doktrina o ukidanju suvereniteta falicnim drzavama. Onda dodjemo u situaciju da je sve arbitrarno i da sve zavisi od onog ko je najjaci. Odvratno mi je sirenje demokratije krstarecim raketama. To je moj ideoloski stav.
Link to comment
Odvratno mi je sirenje demokratije krstarecim raketama. To je moj ideoloski stav.
nikad mi nece biti jasno zasto se stalno koristi, u ironicnom kontekstu, ta floskula "sirenje demokratije", kad to nije ni deklarisani ni tajni cilj SAD i njenih saveznika.nego, izgleda da je Vasington doneo najgluplju mogucu odluku.
Missile strikes against Syria could be launched “as early as Thursday,” senior U.S. officials said Tuesday as the White House intensified its push toward an international response to the suspected use of chemical weapons.The “three days” of strikes would be limited in scope, and aimed at sending a message to Syria's President Bashar Assad rather than degrading his military capabilities, U.S. officials told NBC News.
Link to comment
To je fraza kojom se sve opravdava.
pa...ne. niko je na Zapadu ne upotrebljava. samo mi ovde je ponavljamo u besvest, valjda zato sto nas je razocarala demokratija.
Link to comment
Onda dodjemo u situaciju da je sve arbitrarno i da sve zavisi od onog ko je najjaci. Odvratno mi je sirenje demokratije krstarecim raketama. To je moj ideoloski stav.
Sve je arbitrarno, i sve zavisi od onog ko je najjači. Zato Gaddafi je mrtav, Mubarak je poluslobodan, zgražamo se na Sisojem i njegovim masakrima, a Assad već ima 3 godine grant perioda u kojem mirno razvaljuje zemlju koju je po svim definicijama legitimnosti izgubio. Mubarak ju je izgubio za puno manji prijestup, a nije mu ni dopušteno da sudjeluje na novim izborima! A možda bi razvalio.. :fantom:I nikad nije bila riječ o širenju demokracije. Da je, i da ja odlučujem pa da je po mome, ja bi sve ove ostavio da se kolju na miru i poletio na Pyongyang, jer dok onaj DPRK pakao na zemlji postoji, ovo sve su pizdarije. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Nije je Bus upotrebljavao?
jeste, i to za intervenciju u Iraku. ta dogma o sirenju demokratije je napustena komplet i verovatno zauvek, suvise smo duboko u realpolitickim vodama.
Link to comment

Intervencionizam je cinizam.Imaš dve strane koje se gledaju preko nišana i mrze za sledeće tri generacije, onda izabereš jednu da preživi, a drugu prepustiš sudbini. Uopšte mehanizam smirivanja trusnog tla nakon građanskih ratova je toliko zarđao, da nas vraća u vreme krstaških ratova.

Link to comment

Ja nemam nista protiv intervencija generalno, ali mi je zanimljiva ova zurba. Do pre 7 dana niko nije davao 5 para, a sad odjednom treba da se krene sto pre.Ukoliko bi sad krenuli usudio bih se reci da je cak i Bush bolje pripremao javnost za svoje gluposti (Irak, ne Avganistan).

Link to comment
Još da dodam nešto što sam hteo juče da napišem (a nadam se da neću biti pogrešno shvaćen). Bojni otrovi, pogani izum kakav jesu, i takođe zabranjeni međunarodnim konvencijama, odvratno su oružje u svakom smislu i nemam dovoljno jak rečnik da izrazim tu odvratnost. Ali, i bez upotrebe istog, u Siriji je već (kažu vesti) 100000 ubijenih, obogaljene i na drugi način upropašćene niko ni ne broji. Preko milion izbeglica (zadnji put kad sam gledao). To je već tragedija biblijskih proporcija - ne može čovek da se ne zapita kako to da se ovako oštro reaguje (na zapadu) tek sada na - još uvek bih rekao nesigurne - izveštaje o Asadovom korišćenju bojnih otrova? Masovno streljanje, kasapljenje (sa obe strane), to je nešto što možemo da tolerišemo, pa, dokle god da traje... ali, sarin - ne! Već se uveliko zvecka sa oružjem i u USA (Kerry) i u UK. Nadam se da sam adekvatno ilustrovao zašto meni ovo izgleda sve u najmanju ruku čudno. To što sto smo slične stvari u drugim zemljama već viđali, pa se kasnije ispostavilo da su u pitanju laži (npr. Blairove o Iraku) mi nikako ne uliva dodatno poverenje.Ali, Gandalf bi rekao, to je zato što sam anti-imperijalista. Sigurno, ja to na ideološkoj bazi, mozak mi je isključen... samo proverim šta levi libertarijanci kažu i prepišem ovde. Nije to baš tako.
Sasvim si u pravu.Bojni otrov u ovom slucaju dodje ko poznata Cehovljeva puska.Onog trenutka prosle godine kada je pocelo sa pominjanjem red line i bojnih otrova, znalo se da ce se isti upotrebiti kao potreban okidac.
Link to comment
potrebno je, javnog mnjenja radi, podrobnije pokazati da je asad počinilac, što do sada nisu uspeli.
Ti se verovatno salis?Jel Keri rekao da je circumstancial evidence tu?I bice ono, nema dokaza jer ih je Asad unistio, nisu istrazitelji dosli dovoljno brzo... uz slike dece na malom ekranu CNN gde ce votidelji pitati "a sto niste interevenisali juce?", dok dokaze niko nece da pominje.
Link to comment

Pa to. A interesi sirijskih partizana koincidiraju sa vrućom željom Beltwaya da eliminiraju iranskog saveznika, samo se čekalo ono nešto, 1 napad na Tskhinvali, da se krene kroz tunel Roki i napravi dodatni darmarčić kod mladog gospodina Saakashvi Assada..

Link to comment

Meni se čini da upravo USA postaju talac svojih angažmana. Neko je odlično primetio da bi Obama najradije dao tri pare da izađe iz kola, ali više nema nazad, Izrael, Kameron i Oland uveliko đuskaju. Pri tome imaju uhodan sistem za podmetanje solidno razrađenog američkog dupeta. Front postaje preširok: oni ne umeju da izađu čak ni iz jebenog Avganistana.

Link to comment
×
×
  • Create New...