Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Julian Ropcke, prostesti u Jobaru kod Damaska, grad pod kontrolom opozicije.

Problem ovog rata i novinara/navijaca (sa obadvije strane) je sto ne gledaju drugu stranu. Za njih je druga strana sam djavo. Za Assada i novinare/navijace je opozicija ISIS a za ove druge, (novinari i navijaci included) Assada podrzava samo uza familija i Putler.

 

Za Juliana Ropcke-a izostavljanje Al Nusre iz pregovora je losa stvar jer se i oni bore protiv Assada (i nece biti mira bez njih) a pregovaranje sa Assadom je drugi Minhen.

Edited by borris_
Link to comment

Julian Ropcke, prostesti u Jobaru kod Damaska, grad pod kontrolom opozicije.

Problem ovog rata i novinara/navijaca (sa obadvije strane) je sto ne gledaju drugu stranu. Za njih je druga strana sam djavo. Za Assada i novinare/navijace je opozicija ISIS a za ove druge, (novinari i navijaci included) Assada podrzava samo uza familija i Putler + zagovornici "umjerene" demokratije.

 

Za Juliana Ropcke-a izostavljanje Al Nusre iz pregovora je losa stvar jer se i oni bore protiv Assada (i nece biti mira bez njih) a pregovaranje sa Assadom je drugi Minhen.

+1

 

A malo mi i vest o protestima protiv Asada u Siriji koji su usledili odmah posle primirja deluje onako malo...

Pa jos uvek je dobro parce Sirije u protestu protiv Asada i to onako bas zestokom, nista lupanje u serpe, zvizdanje i pistanje, nego se bas onako biju iz sve snage, neki to zovu i gradjanskim ratom, bar ako je suditi po vestima zadnjih par godina....

Link to comment

Protest je zapravo u Jobaru? Senzacionalna vest, zaista. Ja sam bio ubeđen da će tamo da mu organizuju mimohod podrške.

Где би ми били без њега.

Link to comment

A sada nešto sasvim drugačije, takoreći suva romantika:

The Syrian Arab Army's place in history is assured

 

 

But the fact the country has managed to achieve its survival and, with it, the opportunity to recover is predominately the achievement of the Syrian Arab Army, whose complexion is a microcosm of the very society and people it has defended – Sunnis, Shia, Druze, Christians, Alawites, etc. In the process of doing so, as these words are being written, it has lost over 60,000 men according to the latest report by Robert Fisk, one of the more estimable Western correspondents based in the region. This is without factoring in the 1000-plus Hezbollah fighters who’ve been killed, along with Kurds and members of the various government-allied militia groups. It also does not include the tens of thousands who’ve been wounded or maimed.

Link to comment

nije, to je radikalna antiimperijalisticka struja koja oduvek postoji

 

edit: ne znam bas za taj american herald tribun sta je, nego mislim na ovog autora

Edited by Krošek
Link to comment

 

edit: ne znam bas za taj american herald tribun sta je, nego mislim na ovog autora

 

samo kliknuti na ime autora u tekstu i vodeti njegove ostale tekstove.

Link to comment
×
×
  • Create New...