Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Žasu, tebra :(

 

Reci mi, koga da podržim? Ako je moguće, ja bih nekoga ko se suprotstavlja krvavom Asadovom režimu, ali da je umjeren... ti sigurno znaš...

Link to comment

Trenutna situacija u Tal Abyadi najbolje oslikava ludilo koje vlada u Siriji. Isis(teleportovani) i Kurdi vode ulicne borbe, zapadna alijansa avionima i helikopterima gadja islamise a turci granatiraju u isto vreme kurde sa svoje teritorije...

 

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Link to comment

IS-ov napad je time ozbiljniji jer nije bilo nikakvog 'teleporta' vec je izvrsen kopnom.

Pominjali smo da je prica o 'zatvaranju' obruca i 'herneticki' podeljenih linija razdvajanja u Siriji u velikom broju slucajeva nemoguca.

Link to comment

Kapiram poroznost teritorije , ali kako objasniti da je u isto vreme poceo napad i Turaka i islamista ? Malo mi je i nejasno da vazdusne nato formacije gadjaju jednu stranu a kopnene(turci) drugu ... 

 

edit:Vladine snage i dalje cekaju na ulazu u Palmiru i dovlace tehniku ..., mada dok se odluce za ovanzivu tesko da ce tamo ostati i jedna anticka cigla na mestu ...

Edited by Geo
Link to comment

IS-ov napad je time ozbiljniji jer nije bilo nikakvog 'teleporta' vec je izvrsen kopnom.

Pominjali smo da je prica o 'zatvaranju' obruca i 'herneticki' podeljenih linija razdvajanja u Siriji u velikom broju slucajeva nemoguca.

 

dobro primeceno.

i meni se cini da su one karte sa obojenim podrucjima bleda predstava stvarnog stanja koje vlada tamo. 

Link to comment

 

 

SAA prepares for large military operation to liberate Tabaqa. Forces on Ithriya road going to attack Raqqa Gov

 

Inace angazovali Ruse  sa mehanizacijom da cuvaju onaj  putni koridor prema Alepu i da prate vece konvoje ...

 

 

p.s. Jel postoji neko rusko naoruzanje slicno towu ?

Edited by Geo
Link to comment

a kakvo ovo sranje sprema turcin i saud u Libanu, pa su se ovako pokacili sa Hezbolahom i Libanom? da nema veze sa brodom koji su juce grci zaustavili, a bio pun naoruzanja i plovio za severni Liban?

Link to comment

Sta briga Saudijce i Turke sto se Liban naoruzava, kakve to (direktne) veze ima sa njima ?

 

p.s. Procitao sam negde da je od pocetka rata u Siriju stiglo preko 9000 projektila TOW

Edited by Geo
Link to comment

Осим Конкурса и Корнета, ту су и Метис и Фагот. Сва четири система у наоружању сиријске војске.

Мањег габарита су од ТОУ.

 

Иначе се лако разликују у лету од ТОУ - имају "вадичеп" путању, изгледа као да лете спирално ка циљу.

Стари совјетски принцип како да се управља по две осе уз помоћ само једне контроле.

Link to comment
×
×
  • Create New...