Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Герилски рат ће бити лакше изводљив ако некад дође до заузимања Идлиба и околине, тамо је бољи терен, становништво не воли Асада, могу да дејствују из својих места.

Q: Apparently the Russian bombings of south Aleppo were so intense that there's not much left. They basically cleared out of a bunch of villages. Is that really something the regime can hold onto?

A: I don't think that's necessarily unique to Aleppo or any given area. Apparently, a lot of the areas that have been taken by this Russian-backed offensive – in Latakia, for example – have been totally emptied of rebels and civilians. So the regime doesn’t need to devote significant manpower to controlling a town like Salma, which is now just a ghost town. They can just move their front lines forward, past the town.

 

http://syriadirect.org/news/sam-heller-%E2%80%98fighting-over-towns-that-exist-in-name-only%E2%80%99/

Link to comment

Po meni, Kurdi(sa ruskim kisobranom), definitivno kljucan faktor za pobedu u ovom ratu ... Brojnost, motivisanost (po meni najprirodnija) i istrajnost, je nesto sto ce ostalima u narednom periodu poprilicno faliti.

 

Slika sa neke pres konferencije u oslobodjenoj Ash Shaddadi, mnogo mi simpa sto  zene tretiraju ravnopravno  ...

CcIsJcEUsAA4TXw.jpg

Edited by Geo
Link to comment

Zaharova: Rusija ne podržava Asada

 

 

"Mi ne podržavamo režim Asada, ali ga podržavamo u borbi protiv terorizma, podržavamo opoziciju i Kurde koji se bore protiv ID“, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova, prenosi "Sputnjik".
 
"Govorimo o tome da se ne može isporučivati oružje nezakonitim formacijama zaobilazeći Damask, da je velika greška spolja smenjivati režim. Međutim, u borbi Damaska i opozicije mi nismo stajali ni na čiju stanu. Štitili smo suverenitet Sirije i međunarodno pravo“, navela je Zaharova. 
 
Po njenim rečima, pokušaji da se sačuva i obori režim spolja - put je ni za kud. 
 
"Veštačka tvorevina neće dugo trajati, čuvali je - ne čuvali. Ne može nijedan model ko god da ga podržava ili razbija spolja biti pravi za državu. To je poguban put, a takvih primera ima mnogo“, smatra ona.

 

 

 

Ovo su malo jace ti novi vetrovi poceli da duvaju.

Link to comment

Slika sa neke pres konferencije u oslobodjenoj Ash Shaddadi...

 

http://syriadirect.org/news/in-battle-for-one-corner-of-al-hasakah-30000-displaced-move-south-toward-islamic-state-territory-amidst-fears-of-sdf

Tens of thousands of residents in Islamic State territory in the southern Al-Hasakah countryside have fled south towards neighboring Deir e-Zor in the wake of Syrian Democratic Forces (SDF) lightning advances towards the former’s last stronghold in Syria’s far northeastern province.

 

Residents are reportedly heading south, deeper into IS-controlled areas, rather than north, east or west into territory currently controlled by the Kurdish-majority SDF because they say they are afraid of arrests, expulsions and revenge killings, Abdullah al-Ahmad, an activist in Al-Hasakah city, told Syria Direct on Monday.

 

“The crimes that civilians witnessed the Kurdish militias commit in neighboring villages, such as expelling them [from their homes], along with arrests, killings and pillaging, is driving them toward IS despite people’s hatred of them,” said al-Ahmad.

Edited by Gandalf
Link to comment
 

 

Ovo su malo jace ti novi vetrovi poceli da duvaju.

 

to je samo politicka izjava i nista vise.

oni jesu podrzali kurde i (verovatno i SDF mada to ne znamo eksplicitno), ali rusi nikada nisu usli u deklarisanje sta je 'opozicija' i ko su oni koje podrzavaju.

to je magla koja omogucuje da i danas i sutra oni nastave podrsku asadu jer definicije u kojima prekid vatre ne vazi za 'ostale teriroristicke grupe' i podrska toj nedefinisanoj 'opoziciji' jasno implicira da su svi oni koji su protiv asada 'teroristi', a da je opozicija samo ona se naslanja na trenutni ruski interes (na kurde).

 

u tom kontekstu je primirje koje treba da pocne u ponoc moguce oboriti (sto je i najizglednije da se dogodi) jer ne postoji ni zajednicki konsenzus koga glavni sponzori primirja smatraju 'opozicijom' niti koga smatraju 'teroristima'.

na kraju, ne postoji ni bilo ko, ko neutralno unutar sirije moze da verifikuje koji su to 'nasi', a ko su 'njihovi'.

Edited by Bane5
Link to comment

kao i da mi je novi momenat da Kurdi imaju neku netrpeljivost prema "obicnim" sirijcima

čudo. etnička milicija proteruje i sveti se pripadnicima druge etničke grupe.

Link to comment
×
×
  • Create New...