Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ako si maliciozan onda si to tako mogao razumeti.ja sam licno govorio da je od dva zla izraelu asad manje zlo i to ne menja stvari u odnosu prema njemu vec samo u odnosu na desavanja u samoj siriji.
Postoje različiti nivoi podrške. Maliciozno je svako prozivanje za davno napisane reči u sukobu gde je prognozirati ali baš baš nezahvalno.
Akcija vanzemaljaca koji ce da se iznenada pojave i rese stvar najbolje za sve normalne gradjane, da.I za Egipat, i za Libiju, i za Siriju. Sve drugo je uvreda za intelekt. Smaknuti jednog diktatora uz stotine hiljada mrtvih da bi doveo drugog, bliskoistocni perpetummobile.
Ja bih voleo da nam se sa jednog humanitarnog aspekta pojasni šta i kakvo dobro donosi Siriji na duži rok akcija iz vazduha i sa mora u ovom času?U ovom času = času u kojem pobunjenici na terenu stoje prilično loše, gube Damask i polako ih se potiskuje na severoistok. Sad je taj moment kad treba obrnuti još jedan pun krug? Edited by dillinger
Link to comment
Jashta, potrebno je oko stotinak puta vise mrtvih Sirijaca nego Libijaca da bi se neka akcija uopste uzela u razmatranje.Valjda su Libijci vredniji SAD-u zbog bogate kulture, sta li, i to sto puta vredniji.
Ne, nego Assad ima puno više interesnih prijatelja. Onima kojima on treba in that place za njihove kalkulacije o moći i šahovskim pozicijama.Moammar je imao samo prijatelje koje se kupuje novcem - takvi prijatelji se lako gube.Predvidljivo, kako se (opet) bliži (eventualna) bomben intervencija, ovaj topik ponovo ponire u novi ideološki tailspin. Tek sad ćemo stići do istinskog™ razaranja zemlje, prave pokvarenosti, moralnog pada, bezizlazja™ bez premca...Ovo do sadahttp://www.youtube.com/watch?v=srmvYhUY6Z8je bila školica. Child's play. :fantom: Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ja bih voleo da nam se sa jednog humanitarnog aspekta pojasni šta i kakvo dobro donosi Siriji na duži rok akcija iz vazduha i sa mora u ovom času?
MIslis da ce ti se pojasniti?Ja se ne secam takvog pousta na forumu. Ono sto ces eventualno dobiti zbog ovog smislenog pitanja je dijamantska PPP etiketa Asadovog pristalice. Tako stvari ovde funkcionisu, ne broje se zivoti civila no ideoloska pripadnost.Evo Rodje gore za ilustraciju ovoga sto pisem. Covek radi kao PR volonter nato vojske, neodbranjiva pozicija koju tvrdoglavo ne uspeva da odbrani, ni jutjub ne pomaze. Edited by CowBoy
Link to comment

Valja napomenuti da i Sirija ima Teslino oružje:http://www.blic.rs/Vesti/Svet/401599/Damask-zapretio-Branicemo-se-oruzjem-koje-ce-iznenaditi-svet

Link to comment

Eto supač, CowBoy je natrag u test modu za full combat mode. To je ona kvaliteta koju nam fali dok god nemamo bombing groups u zraku, ili se bar o njima ozbiljno ne priča.

Link to comment
Postoje različiti nivoi podrške. Maliciozno je svako prozivanje za davno napisane reči u sukobu gde je prognozirati ali baš baš nezahvalno.
ma OK je sve to, ali nigde ja nisam pisao da izrael podrzava asada i to je i tada za posledicu imalo niz komentara koji nicemu nisu vodili.@ Roger,zanimljiva teza, ali sustinski nema tu mnogo prostora da se pojaca na skali nasilja u samoj siriji osim da se upotrebi neko razarajuce (nekonvencionalno) oruzje, a svaka upotreba takvog oruzja (ukljucujuci i hemijsko) izazivace nove i nove reakcije.u ovom trenutku asad ne raspolaze dodatnim vojnim kapacitetima kojima bi eskalaciju mogao da pojaca. Edited by Bane5
Link to comment

Rodjere, nemas brige, ja se ovde iskljucujem. U ovom trenutku neko cetvorogodisnje dete gubi tamo zivot a da ne zna zasto, vec je to suvise kaloricna cinjenica da bi opravdala moje prepucavanje iz udobne fotelje sa militantnim liberalima po PPP-u.Pali brate™, bacaj napalm, siri svoje slovo. Ja ti necu ovde vise smetati.Kakav ce pokolj tek da nastane znam da niti te interesuje niti ti je bitno - ono sto je vazno u ovom trenutku je da piloti odigraju svoj mortal kombat i sa bezbedne visine pale vatru. Koliko imena (jos uvek zive) dece je na tim bombama ne smem ni da pretpostavim.A ti kada odes do klozeta da seres, dok gledas u plocice i policu sa deterdzentima zapitaj se kome je do sada intervencijazaista pomogla, a koliko stotina hiljada ljudi je zbog te vrste pomoci izgubilo glavu. Pa kad izracunas i suocis se sa neumoljivim brojkama, pusti vodu i zaboravi na sve, jer ti si najbitniji.

Link to comment
Ali, Gandalf bi rekao, to je zato što sam anti-imperijalista. Sigurno, ja to na ideološkoj bazi, mozak mi je isključen... samo proverim šta levi libertarijanci kažu i prepišem ovde. Nije to baš tako.
u principu, samozvani anti-imperijalisti su hajvani koji su ubedjeni da je USofA najvece zlo od Atile Hunskog. podrzati ce skoro svakog ko se bori protiv Imperije, bilo da je u pitanju neki Snouden ili pogan poput Asada.to sto se sa tobom ne slazem, ne znaci da te smatram hajvanom. Edited by Gandalf
Link to comment
Koliko imena (jos uvek zive) dece je na tim bombama ne smem ni da pretpostavim.
No ko što rekoh, pravicowboy masakrcowboy tek će sadah uslijediti.@dillingerassad nije ni blizu toga da uspješno™ završi ovaj rat. Jabhat al-Nusrin emirat još ni taknuo nije. Vidiš da je i dalje (3 godine nakon početka) ozbiljno zauzet u gusto naseljenim urbanim područjima Damaska, gdje žive četverogodišnja deca koja se ipak najviše imaju plašiti zloćinaćke NATO bombe. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Rođo ja ne znam šta za Asada predstavlja uspešno obavljen posao. Možda se sa nekim delovima zemlje odavno oprostio. Ali evidentno je da je prethodnih meseci obezbedio koridor od Latakije do Damaska i ako mu padne šaka i svaki pedalj prestonice to je jedna prilično komotna pozicija.

Link to comment
No ko što rekoh, pravicowboy masakrcowboy tek će sadah uslijediti.
Masakr traje vec par godina, zar ne? Sada smo se probudili i shvatili da je Asad los cika? Ili smo to znali (Gadafi included) i pre pocetka masakra? Pre dve godine bilo je mnogo vise zivih, za dve godine bice ih mnogo manje zivih. Ako ti mislis da intervencionizam sa tim nema blage veze, do tvog je slepila.I ovde stajem, ukoliko me ne prozoves ponovo. Mucno je govoriti o ovom haosu, zivom blatu koje je sto i vise puta zrtava odnelo od Libijskog a da je od civilizovanog sveta dobijalo zauzvrat samo oruzje i plasticne satore za one koji od oruzja beze.Da je intervencionistima ljudski zivot mera, odustali bi od svojih dobrih namera jos pre pedeset godina. Edited by CowBoy
Link to comment
Masakr traje vec par godina, zar ne? Sada smo se probudili i shvatili da je Asad los cika?
pa, ne. Kameron je bio za intervenciju jos pre dve godine.jedini ljudi koji su se sad probudili su oni koji su (isto kao i u slucaju Libije) primetili da se u Siriji nesto desava tek sada kada je doslo do vojne intervencije.
Link to comment
Predvidljivo, kako se (opet) bliži (eventualna) bomben intervencija, ovaj topik ponovo ponire u novi ideološki tailspin. Tek sad ćemo stići do istinskog™ razaranja zemlje, prave pokvarenosti, moralnog pada, bezizlazja™ bez premca...Ovo do sada
Da li ti pri punoj svesti mislis da tvoja pozicija nije ideoloska?
Link to comment

@ Dabovic: recimo da bi mi bilo cudno da te vidim kako pozar u svojoj kuci gasis kerozinom. Zasto tu logiku ne primenjujes i na ovaj slucaj, neka ostane misterija. A nije da me ne interesuje.Znam da je pozar, da gori, da ima mrtvih. I onda vidim ljude kako donose kerozin i smrkove. Pa normalno je da cu da "primetim da se nesto desava". Sem ako ne mislis da je ovde neko za sve ovo vreme 1 kofu vode doneo da pozar gasi. Ja ga ne vidim, niti znam kako bi smo mi odavde sa PPP-a taj pozar gasili.

Edited by CowBoy
Link to comment
×
×
  • Create New...