Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

U tom kurdskom planu da spoje kantone zauzimanje ovog "turskog džepa" severno od Alepa je lakši deo posla. Nakon njega ide pojas širine nekih 100 kilometara do Eufrata koji drži Isis. Ako stvarno hoće da se spoje sa Kobaneom moraće da zauzmu čitav taj pojas uključujući gradove kao što su Al Bab i Manbij. To mi deluje kao malkice prevelik zalogaj, pogotovo jer to nisu njihove etničke teritorije i tamo neće imati podršku lokalnog stanovništva.

 

Uh, veruj mi da to nije bas tako tesko kao sto se pretpostavlja. U sadasnjoj konstalaciji snaga to ne bi trebalo da bude puno teze.

 

edit: Ipak da sacekamo da vidimo pad Azaza.

Edited by Bane5
Link to comment

Izgleda da su Kurdi pokrenuli sveopstu ofanzivu na odsecen region pobunjenika, sto se Turcima nimalo ne dopada. 

Kurdi napadaju Tell Rifaat i Azaz. U Tell Rifaatu su vec usli u severne i zapadne delove. Turci bombarduju napadace, a ruska avijacija bombarduje branioce.

 

Interesantno je da se nista ne dogadja na istoku ove enklave, gde je bilo sporadicnih borbi ISISa i FSA & co. Zasto ISIS tu ne napada, ne verujem da bi zeleni mogli da se uspesno odbrane?

 

 

Izgleda pao Tal Rifaat. Erdogane javi se :fantom:

 

 

cxyM0aF.gif

 

 

U tom kurdskom planu da spoje kantone zauzimanje ovog "turskog džepa" severno od Alepa je lakši deo posla. Nakon njega ide pojas širine nekih 100 kilometara do Eufrata koji drži Isis. Ako stvarno hoće da se spoje sa Kobaneom moraće da zauzmu čitav taj pojas uključujući gradove kao što su Al Bab i Manbij. To mi deluje kao malkice prevelik zalogaj, pogotovo jer to nisu njihove etničke teritorije i tamo neće imati podršku lokalnog stanovništva.

 

?

Link to comment

Uh, veruj mi da to nije bas tako tesko kao sto se pretpostavlja. U sadasnjoj konstalaciji snaga to ne bi trebalo da bude puno teze.

 

edit: Ipak da sacekamo da vidimo pad Azaza.

 

Motivisanost Kurda pomalo podseća na Izraelce, tako da ništa nije nemoguće.

Link to comment

Izgleda pao Tal Rifaat. Erdogane javi se  :fantom:

 

 

 

 

 

 

Davutoglu: Rusija se ponaša kao teroristička organizacija u Siriji

 
Beta | 15. februar 2016. 17:20

Ako Rusija nastavi da se ponaša kao teroristička organizacija u Siriji, primoravajući civile da beže, mi ćemo imati veoma odlučan odgovor na to, rekao je turski premijer Ahmet Davutoglu u Kijevu

 

Edited by slow
Link to comment

Sreo se sa Jacenjukom, potvrdio teritorijalni integritet Ukrajine osudio rusko cepanje Gruzije, Ukrajine i Sirije i upozorio da je Azerbejdžan (?) sledeći na meniju medveda.

Edited by dillinger
Link to comment

Izgleda da ce Marea pasti bez krvi, YPG pregovara o mirnoj predaji grada.

 

To je zgodno kada ne seces glave svojim neprijateljima, ponesto se moze osvojiti i bez bitke.

Link to comment

Ja sad ne razumem da li ovo znaci da pozivaju USA da se pridruzi operaciji koju ce sprovesti sa saveznicima, ili da operacije uopste nece biti bez Amerike.

 

 

Turkey is asking its coalition partners, including the United States, to take part in a joint ground operation in Syria to try to end the five-year-old civil war, a Turkish official said on Tuesday.

The official said it was now impossible to stop the war without such an operation, but that Ankara would not launch such an offensive on its own.

"Turkey is not going to have a unilateral ground operation. We are asking coalition partners that there should be a ground operation. We are discussing this with allies," the official told reporters at a briefing in Istanbul.

"We want a ground operation. If there is a consensus, Turkey will take part. Without a ground operation, it is impossible to stop this war."

 

Link to comment

Ja sad ne razumem da li ovo znaci da pozivaju USA da se pridruzi operaciji koju ce sprovesti sa saveznicima, ili da operacije uopste nece biti bez Amerike.

 

nemaju nikakvog prostora jer svaki ulazak u siriju znaci da moraju da se direktno vojno sukobe sa rusima.

do daljnjeg to je 'pusta prica'.

 

Izgleda da ce Marea pasti bez krvi, YPG pregovara o mirnoj predaji grada.

 

To je zgodno kada ne seces glave svojim neprijateljima, ponesto se moze osvojiti i bez bitke.

 

za pregovore su potrebne bar dve strane.

takodje, upotreba reci 'osvajanje' nije nista pozitivno, ali ajde bar ima nade da nece da se ubijaju.

Link to comment

Pitanje je da li bi Rusi zeleli konfrontaciju oko Azaza, sitno je to za takav sukob. Deluje mi realno opcija da ce tu ipak ubaciti nesto "koalicionih" snaga.

 

Za ovo drugo - naravno. Bolje je da se ne gine nego da se gine, nista vise.

Link to comment

Pitanje je da li bi Rusi zeleli konfrontaciju oko Azaza, sitno je to za takav sukob. Deluje mi realno opcija da ce tu ipak ubaciti nesto "koalicionih" snaga.

 

Za ovo drugo - naravno. Bolje je da se ne gine nego da se gine, nista vise.

 

ma rusi su toliko sigurni i ujedno besni na turke da bi im ulazak bilo cega iz turske bio poklon kakvog ocekuju sa zudnjom.

u tom smislu bi turci hteli da ne udju sami ili da ne udju samo sa saudijcima i sl. jer bi se sve svelo na to da bi bili topovsko meso ukoliko ne zele prekogranicni sukob ako bi upotrebili svoju pvo.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...