Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

verovatno ne bi koristili da bolnica nije napadnuta krstarećim raketama, ili čime već, a priroda dokaza je takva da nema nikakve sumnje da je do napada došlo.

 

postoje snimci prostorije sa inkubatorima, u njoj nema mrtvih, a vide se odvaljeni klima uređaji i  oprema razbacana po sobi, uz neprestan zvuk nekakvih alarma.

 

uopšte me ne zanimaju propagandni narativi. napad na porodilište je najčistiji mogući ratni zločin, ko god da je to počinio, i iz kojih god razloga.

Link to comment

Ovo Russian supplied mi se narocito svidja: da su necije druge, to bi vec bila samo obicna kolateralna steta....

ne nego kada druga strana to napravi to je zlo, kada ova napravi onda "to radi i druga strana".

 

Evo ako te bas interesuje od juce.

 

@vice: Saudi Coalition drops US-supplied cluster bombs on civilians in Yemen, rights group says: bit.ly/1Loye5C

Edited by Eraserhead
Link to comment

Dobro je, sada su stvari u ravnotezi.

Samo me cudi da se ne obraca paznja na poreklo vesti, obaska sto u ovakvim situacijama uopste nije bitno cija je municija, bice da je kudikamo vaznije ko ju je upotrebio i za koje svrhe.

 

I, usput, uopste mi nije bila namera da se kacim 'druge strane' o kojoj god se strani radilo.

Link to comment

A cini se da ce da do daske bude iskoriscena prilika da se u igru ubace bolnice i bebe u inkubatorima.

Samo gledaj.

 

i treba da se na sva zvona pise, objavljuje i reaguje na ovakve zlocine.

isto kao i za onu bolnicu u avganistanu, tako i za ove nesretne o kojima se mnogo manje dize buke.

kao sto je malopre ovde receno, to je jedan od najvecih zlocina koji se u nekom sukobu moze dogoditi i tu je saucesnistvo i podrzavanje zlocina svaki pokusaj relativizacije i 'pravdanja' mogucom propagandom.

Link to comment

ja uvek obraćam pažnju na poreklo vesti. o napadu na bolnicu u Azazu postoji mnogo nezavisnih potvrda.

To nisam doveo u pitanje ni na trenutak.

Ostalo cemo da vidimo narednih sati/dana i to bojim se po vec poznatom obrascu.

Link to comment

Dobro je, sada su stvari u ravnotezi.

Samo me cudi da se ne obraca paznja na poreklo vesti, obaska sto u ovakvim situacijama uopste nije bitno cija je municija, bice da je kudikamo vaznije ko ju je upotrebio i za koje svrhe.

 

I, usput, uopste mi nije bila namera da se kacim 'druge strane' o kojoj god se strani radilo.

Meni pravo da ti kazem uopste nije jasno sta si hteo. Ne radi se o neproverenom sadrzaju i prenosenju vesti sa nekih fantomskih portala.

Link to comment

i treba da se na sva zvona pise, objavljuje i reaguje na ovakve zlocine.

isto kao i za onu bolnicu u avganistanu, tako i za ove nesretne o kojima se mnogo manje dize buke.

kao sto je malopre ovde receno, to je jedan od najvecih zlocina koji se u nekom sukobu moze dogoditi i tu je saucesnistvo i podrzavanje zlocina svaki pokusaj relativizacije i 'pravdanja' mogucom propagandom.

Slusaj, te vrste ucitavanja mi je vec preko glave, a zivi bili pa videli kako ce pogodak bolnice i stradanje civila u njoj upravo strana koju ovde nekriticki zastupas da iskoristi u propagandne svrhe.

Daleko od toga da joj to zameram, ali prikoci malo sa kvalifikacijama.

Link to comment

Slusaj, te vrste ucitavanja mi je vec preko glave, a zivi bili pa videli kako ce pogodak bolnice i stradanje civila u njoj upravo strana koju ovde nekriticki zastupas da iskoristi u propagandne svrhe.

Daleko od toga da joj to zameram, ali prikoci malo sa kvalifikacijama.

 

Amerika da ovo iskoristi u propagandne svrhe? 

Zbog cega bi?

Na tom delu teritorije Amerika i Rusija imaju zajednicki interes.

 

Najvise sto se moze ocekivati je jednokratna osuda tog cina. 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Slusaj, te vrste ucitavanja mi je vec preko glave, a zivi bili pa videli kako ce pogodak bolnice i stradanje civila u njoj upravo strana koju ovde nekriticki zastupas da iskoristi u propagandne svrhe.

Daleko od toga da joj to zameram, ali prikoci malo sa kvalifikacijama.

 

Pricas pomalo napamet.

MSF-u je danas pogodjena treca ili cetvrta od pocetka ruskog bombardovanja i nista se nije desilo, nikakvi 'obrasci' koje ovde istices i sl.

Kao i sve prethodne unistene bolnice u Siriji i ovo ce pojesti dan.

 

edit: Pre bih rekao da ti etiketiras jer sam se ja u svom postu fokusirao na opstu cinjenicu napada na bilo koju bolnicu i sl, a ti me odmah svrstavas u 'advokatisanje' jedne strane. Zapitas li se onda da li ti imas bilo kakav otklon i iole bolji stav? Naravno, voleo bi da mi dokazes moje 'nekricko postavljanje' glede situacije u Siriji.

Edited by Bane5
Link to comment

i treba da se na sva zvona pise, objavljuje i reaguje na ovakve zlocine.

isto kao i za onu bolnicu u avganistanu, tako i za ove nesretne o kojima se mnogo manje dize buke.

kao sto je malopre ovde receno, to je jedan od najvecih zlocina koji se u nekom sukobu moze dogoditi i tu je saucesnistvo i podrzavanje zlocina svaki pokusaj relativizacije i 'pravdanja' mogucom propagandom.

 

+1

Link to comment

Amerika da ovo iskoristi u propagandne svrhe? 

Zbog cega bi?

Na tom delu teritorije Amerika i Rusija imaju zajednicki interes.

 

Najvise sto se moze ocekivati je jednokratna osuda tog cina. 

Dobro bre Avrame, ko je pominjao Ameriku i interese: samo sam napomenuo ogavnu popularnost i propagandne manipulacije koje po pravilu prate ovakve dogadjaje, inace u principu nimalo razlicite od pogotka u bilo koju stambenu zgradu ili objekat koji nema vojnu namenu.

Ne moram da te podsecam na slicne primere, nadam se.

Osuda cina naravno, priznanje takodje, sto bojim se, docekati necemo. 

Link to comment

Ma jasno, no reč je o tome da propagandu koja će pratiti ovaj čin nećeš ni videti jer će je biti u medijima na turskom jeziku.  Nikog drugog ne zanima Azaz na taj način.

Link to comment

u najgorem slučaju, u toj bolnici je poginulo par klinaca koji bi porasli da postanu islamisti. pri tome su ih skenjali sekularni dečaci, a i sam grad će uskoro biti sekularno oslobođen.

 

no problemo.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...