Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Не разумем где би могли Саудијци да интервенишу, и још битније са ким/против кога.

Најближа им је ИД, али шта ће да ради кад их поразе? Немају неке своје "умерене" побуњенике на терену којима би оставили команду (и нешто наоружања).

Овај рок од два месеца ми се више чини да је више потребан да исфракцијаше ИСИС, и нађу неке своје пулене.

Link to comment

Нити ће Ирак да их пусти нити Јорданци који лажне краљеве из фамилије Сауда не могу очима да виде.

 

Ovo za Jordan bas i nije tacno. Ja cak mislim da ce Jordanci da budu deo te "koalicije".

 

Plus mislim da SA i Turska nece kretati bez koordinacije.

Edited by Eraserhead
Link to comment

jordanci za razliku od njih imaju stvarni motiv da se biju sa isisom. u slucaju sauda je svakome pa i jordancima jasno da tu tuca sa isisom nema veze sa zivotom.

Link to comment

Не разумем где би могли Саудијци да интервенишу, и још битније са ким/против кога.

Најближа им је ИД, али шта ће да ради кад их поразе? Немају неке своје "умерене" побуњенике на терену којима би оставили команду (и нешто наоружања).

Овај рок од два месеца ми се више чини да је више потребан да исфракцијаше ИСИС, и нађу неке своје пулене.

Дотле може ово да се озбиљно приведе крају. Што каже Сова ово је солидан блеф. 

Link to comment

Na osnovu svega što čitam, to nije dovoljan rok ni da se Alepo privede kraju, pošto odsecanje puteva ka njemu nije isto što i zauzimanje grada, i ono će potrajati veoma dugo, uz izgladnjivanje stanovništva, iscrpljivanje njegove odbrane, i stalno bombardovanje. To je ukopana metropola.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

... и понека балистичка ракета.

А нађе се и покоја противавионска средњег домета.

Остали ситниш да не бројимо.

 

Odakle im balisticke rakete?

 

Jordan je neprijatelj Sirije, nece se oni protiviti tome da neko jos okrvavi gace tamo.

Link to comment

Na osnovu svega što čitam, to nije dovoljan rok ni da se Alepo privede kraju, pošto odsecanje puteva ka njemu nije isto što i zauzimanje grada, i ono će potrajati veoma dugo, uz izgladnjivanje stanovništva, iscrpljivanje njegove odbrane, i stalno bombardovanje. To je ukopana metropola.

Као што је Ватрха написао може да се деси а и не мора тако. Догађаји у последњих пар дана показују да 'побуњеници' проживљавају солидну кризу.

Link to comment

Ne mogu da zamislim scenario u kome bi Turska tolerisala trajno prisustvo YPG na tom delu sirijske teritorije.

Ide chatter da je pokušan napad na bolnicu i da se sada valjda smirilo.

Link to comment

zapravo bolnica se nalazi zapadno van samog grada pa je medju prvima na udaru.

po svemu sudeci ovo je bila carka bez ozbiljnog napada i bez dejstva avijacije koja po obicaju prethodi napadu.

prica o ovom delu zaledja alepa i jos par pitanja ukljucujuci povezivanje kurdskih kantona/okruga simbolicno ce se resavati kroz sudbinu azaza.

Link to comment

Zar nije on sam pisao o tome kako Evropu treba "preplaviti izbeglicama"?

 

 

Pisao je, potpuno si u pravu. O tome su detaljno izvestili portali webtribune.rs i srbin.info.

Licemer najobicniji.

Link to comment
×
×
  • Create New...