Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Onaj trigger happy mladi idiot koji im je ministar vojni mi skroz deluje kao neko sposoban za tako nesto. Bilo bi zanimljivo gledati epski fail najskuplje vojske bliskog istoka protiv jedne islamske drzave.

Link to comment

Ja apsolutno živ nisam da vidim kuda će ta njihova vojska da se zaputi, gde će da stigne i koga će da napadne.

 

 

Edit: islamska antiteroristička koalicija koju predvode vehabiti i MB :Hail:

Edited by beowl
Link to comment

Meni deluje da je ovo vec gotova stvar. Ne vidim kako ce Turska i SA da ostanu neme na to da Iran drzi Siriju pod svojim nakon rata. 

 

Minhen -- Ruski premijer Dmitrij Medvedev upozorio je da bi izbio novi svetski rat ukoliko bi se arapske snage uključile u konflikt u Siriji.

 

 

Jedino stio ne mislim da ce u pitanju biti svetski rat, nego opet regionalni sukob.

Link to comment

Pa valjda Saudijci znaju kako bi im vojska prošla u susretu sa veteranima petogodišnjeg rata?

 

Nadajmo se da je ovo blef. Ako nije, biće vatrometa...

 

Problem je u tome što oni po svemu sudeći ne mogu da dignu ruke od Sirije. To je legitimno ali u tom slučaju ti treba plan B za slučaj da se plan A izjalovi. Oni naravno nisu imali plan B pa ga sad smišljaju u hodu, birajući između sve samih loših opcija.

Link to comment

Ja apsolutno živ nisam da vidim kuda će ta njihova vojska da se zaputi, gde će da stigne i koga će da napadne.

 

 

Edit: islamska antiteroristička koalicija koju predvode vehabiti i MB :Hail:

Ako bi se skupili nekako onda kroz pustinju (i prašumu) iz Jordana direktno prema Raki i Deir Ez Zoru. Irak će ih verovatno odjebati za prelaz.

 

Mada mogu protiv ISISa da ratuju i kod Daraa-e, ima tamo 1 enklavica tik uz Golan i izraelske položaje, a onda pravac na Damask.

 

 

 

 

Šalu na stranu, ovo za sada ne treba posmatrati kao nešto više od jačanja pritiska da Asad stane i da se stvari presele u Ženevu.

 

Kralj Bahreina je pre par dana bio kod Volođe, izljubili se ko najrođeniji, dobio neki mač na poklon, pozvao ceo svet da podrže rusku borbu protiv terorizma i tako...

 

 

 

Da, naravno da se plan B smišlja sada i da niko, pa ni Keri, nema baš pojma kako će to da izgleda. Sad je prosto došlo iz dupeta u glavu da se Rusi neće zaglaviti "ko Sovjeti u Avganistanu" i da sama od sebe ta akcija neće propasti. Kako lepo bi napisano u NYTu

 

Mr. Kerry enters the negotiations with very little leverage: The Russians have cut off many of the pathways the C.I.A. has been using for a not-very-secret effort to arm rebel groups, according to several current and former officials.

 

 

 

Dakle trenutak je kritičan a RTE i Saudi verovatno vrište Keriju na telefon.

Link to comment

Iako bih uzivao da gledam kako Vehabije dobijaju po tintari nisam uopste siguran da bi ta sramota bila dobra za svet. To bi samo jos vise ojacalo podrzavaoce IS-a u SA.

Link to comment

Morace se boriti makar delimicno, cisto zbog reklame. A nesto sumnjam da bi se dobro proveli i protiv SAA. Pa njima brisu pod neki brdjani kojima je najjace oruzje kalas.

Link to comment

Morace se boriti makar delimicno, cisto zbog reklame. A nesto sumnjam da bi se dobro proveli i protiv SAA. Pa njima brisu pod neki brdjani kojima je najjace oruzje kalas.

 

... и понека балистичка ракета.

А нађе се и покоја противавионска средњег домета.

Остали ситниш да не бројимо.

 

Link to comment

Ja apsolutno živ nisam da vidim kuda će ta njihova vojska da se zaputi, gde će da stigne i koga će da napadne.

 

 

Edit: islamska antiteroristička koalicija koju predvode vehabiti i MB :Hail:

А иначе у Јемену су показали да су ненадмашна војна сила. Спрдња. Нити ће Ирак да их пусти нити Јорданци који лажне краљеве из фамилије Сауда не могу очима да виде.

Link to comment
×
×
  • Create New...