Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Razliciti izvori razlicite verzije.

France Info kaze da joj je smrskao glavu od zid.

Masakr citave jedne familije.

Odlezao je 30 godina pa su ga nedavno zamijenili.

U Izraelu nema smrtne kazne?

 

edit: zabranili su je 1954.

 

mislim da su smrtnu kaznu kasnije ukinuli. ajhman je objesen sezdesetih

Link to comment

Nasi mediji izvestavaju o nekoj ozbiljnoj ofanzivi za osobadjanje Palmire, jel postoje jos neki izvori osim iranskih na koje se oni oslanjaju ?

Edited by Geo
Link to comment

Nisu je uopste ukinuli, samo je 1954. ukinuta smrtna kazna za ubistvo.

 

Ajhman je jedina osoba pogubljena po presudi koju je donela drzava Izrael.

Link to comment

Nema nezavisne potvrde vesti da džihadistički bojovnici u panici beže iz Palmire, pred pobedonosnim nastupom snaga Sirijske arapske armije uz podršku Vazdušno-kosmičkih snaga Ruske Federacije.

Link to comment

Bice bas nezgodno, povratiti grad a usput sacuvati ostatke antickog grada bez vecih razaranja , posto se nalaze malte ne u samom gradu ... Nisam znao da Palmira ima  ozbiljan  aerodrom.

Edited by Geo
Link to comment

Bila je prica da ce kurdska milicija da uleti sa severa dok Asad pravi false attack sa zapada ne bi li sacuvali anticki deo grada. Medjutim izgleda su kurdi odustali. Javljaju da su rusi dostavili dodatni kontigent precizne municije i da je sada plan da skidaju jednog po jednog ISISovca bombama dok Asad cisti kucu po kucu pesadijom ne bi li se sacuvale tako bitne starine (Asad ce licno da nadgleda napad). Artiljerija je vec prebacena na juzni deo fronta. 

Link to comment

Bice bas nezgodno, povratiti grad a usput sacuvati ostatke antickog grada bez vecih razaranja , posto se nalaze malte ne u samom gradu ... Nisam znao da Palmira ima  ozbiljan  aerodrom.

 

ima ozbiljnu vojnu avio bazu koja je sve vreme u rukama asadovih snaga i njegovih saveznika.

Edited by Bane5
Link to comment

ima ozbiljnu vojnu avio bazu koja je sve vreme u rukama asadovih snaga i njegovih saveznika.

Mislio sam na ovaj veliki civilni, desno na mapi, cenim da je on mnogo bitan jer tu mogu da pristaju oni najveci transporteri sto prenose ozbiljnu mehanizaciju ...

 

palmyra-map.jpg

Edited by Geo
Link to comment

aha, taj je pod IS-om.

ja sam mislio na vojnu bazu zapadno od grada.

 

edit: osveta hezbolaha:

At least three rockets were fired from Lebanon into northern Israel, the army has confirmed.

Edited by Bane5
Link to comment

Pa to su različiti svetovi.

 

Poslovne ugovore, na čiju se tradiciju oslanjaš, ima ko da sprovodi u odsustvu volje ugovornih strana, npr sudovi koji efikasno rade svoj posao, čime se stvara i usvaja kultura poštovanja ugovora; međunarodni odnosi su druga arena i institucije koje mogu da vrše pritisak u smislu poštovanja ugovora su malobrojne i jedva postojeće, i time prosto ostavljaju prostor državama da sprovode svoje interese (pre)često mimo potpisanih ugovora. 

 

Ne znam odakle izvodiš i tezu da Zapad (ko to tačno? Holandija možda da, SAD baš i ne...) poštuje međunarodne ugovore više od nekog imaginarnog proseka, a kamoli da to radi zbog "kulture poštovanja ugovora" umesto toga što je, recimo, svoju dominantnu poziciju pretočio i u kreiranje pravila koja mu uglavnom odgovaraju, pa što bi ih onda i kršio.

 

Hoces da kazes da medjusobni odnosi izmedju zapadnih drzava - stvari kao sto su NATO, WTO, ovaj sada TTIP, sama EU, Sengen ili EEA zapravo nisu ugovori i da nema ko da ih sprovede/garantuje?

Sve ovo zajedno gore predstavlja na hiljade ako ne i desetine hiljada pojedinacnih ugovora. Ako je to prosek, da li mozes da mi navedes sta je onda iznad proseka a sta ispod.

Edited by Anduril
Link to comment

Bice bas nezgodno, povratiti grad a usput sacuvati ostatke antickog grada bez vecih razaranja , posto se nalaze malte ne u samom gradu ... Nisam znao da Palmira ima  ozbiljan  aerodrom.

 

Zar to nije/nece ISIL vec srusio/tek ce da rusi? 

Link to comment

Mislim da mesas diplomatiju i kredibilitet.

 

Gubitak kredibiliteta je ono kada potpises medjunarodni/medjudrzavni ogovor, kao recimo onaj Budimpestanski, pa ga onda gazis prvom prilikom.

 

Postovanje ugovora se uzima ipak ozbiljnije na Zapadu nego drugde jer imaju tradiciju i instituciju postovanja ugovora.

Meni padaju na pamet oni "standardi pre statusa" od kojih se odustalo pri prvoj pogodnoj prilici (sto ce reci, pri sveopstem pogromu nastalom sirenjem sovinisticke propagande i laznih vesti, jel'). Bilo pa proslo. :lol:

 

Mada, ne znam jel' to bio ugovor ili samo usmeno obecanje/parola. :huh:

Edited by hausmaistor
Link to comment
×
×
  • Create New...