Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Meni je vise za WTF to sto zovu turskog atasea da mu skrenu paznju da ne radi vise ovakve provokacije. Ne znam, verujem da su turski zvanicnici u rangu nasih ali mi je malo neverovatno da su ovako nesto zakuvali.

Link to comment

Meni je čudno da se čudite oko ovog upozoravajućeg pucanja.

500-1000 metara nije velika razdaljina.

 

Bukvalno ista svar se desila 2012 ispred obala Emirata kada se pravo na tanker Američke mornarice zaputila ribarska jahta... samo što je bilo i mrtvih. Na 1000 metara se uz svetlosno i verbalno upozorenje i pripucalo, prvo pored a onda i po njemu. Jedna osoba poginula, troje ranjeno.

 

http://abcnews.go.com/WNT/video/us-navy-ship-fires-mysterious-boat-persian-gulf-16790424

 

Uključe ljudi autopilota, pa rade razne stvari, a more veliko i ravno... nema drveća da se slupaju  :fantom:

Jes' vala, isto je Egejsko more i Persijski zaliv, sa sve ribarskim jahtama i ukljucenim autopilotima :fantom:

Link to comment

Pa dobro čoveče objasni

Izvini, nisam hteo da zvucim nadrkano  :)

Nema sta da se objasnjava, barem ne na osnovu takozvanih podataka: neko je lak na okidacu, opasno se igra, trazi povod, obaska takozvana tumacenja i poredjenja Persijskog zaliva i Egeja.

Link to comment

Izvini, nisam hteo da zvucim nadrkano :)

Nema sta da se objasnjava, barem ne na osnovu takozvanih podataka: neko je lak na okidacu, opasno se igra, trazi povod, obaska takozvana tumacenja i poredjenja Persijskog zaliva i Egeja.

Ako su već laki na obaraču i traže povod što nisu onda potopili ribarski brod? Edited by wall
Link to comment

Ako su već laki na obaraču i traže povod što nisu onda potopili ribarski brod?

Zato ssto nisu bas toliki idioti: tesko je reci da li se radi o dirigovanom incidentu, cekanju da se neko namesti na zicer ili - najverovatnije - obicnoj budalastini iz koje ocas posla ili po potrebi moze da se izrodi sranje.

Potopiti ribarski brod bas i nije medijski najsrecniji potez pa bice da se radi o obicnom siljenju patke koje Rusima ni na kratko ni na duze ne donosi neku vajdu, a sumnjam i da ce se ovajditi sto tice domaceg trzista.

Link to comment

Zato ssto nisu bas toliki idioti: tesko je reci da li se radi o dirigovanom incidentu, cekanju da se neko namesti na zicer ili - najverovatnije - obicnoj budalastini iz koje ocas posla ili po potrebi moze da se izrodi sranje.

Potopiti ribarski brod bas i nije medijski najsrecniji potez pa bice da se radi o obicnom siljenju patke koje Rusima ni na kratko ni na duze ne donosi neku vajdu, a sumnjam i da ce se ovajditi sto tice domaceg trzista.

Upravo tako.

Zato mi i ne liči na traženje povoda nego na standardnu proceduru kada na tebe ide brod koji ne odgovara. Par projektila preko palube.

Naravno sasvim moguće da su se javili, da su zbog posla morali tom putanjom, kao što je i moguće da su knjavali... Da se ne zezamo Rusi su u ratu i tako će se ponašati.

Link to comment

Homs juče dočekuje okupatore

 

Vojni brodovi imaju odredjena pravila koja kažu šta i koliko sme da im se približi. Pogotovo danas kada nije preterano teško nakrcati neku civilnu barku s tonu dinamita i krenuti u napad. Sam postupak ruskog razarača je nešto što bi svaki razarač danas uradio, wtf momenat je drndanje turskog ambasadora zbog toga mada ne treba 100% isključiti mogućnost da je brod bio ribarski™.

 

A što se tiče dočeka u Homsu, odmah je usledio automobil bomba i 20 mrtvih.

Link to comment

Naravno. Na samom početku rata u Damasku je eksplodiralo onoliko bombi koje su poubijale boga oca režimskih dužnosnika i civila. Na Wikipediji verovatno već odavno stoji da su ti napadi bili posledica režimskog bombardovanja.

 

Edit: i da ne zaboravimo da režimska bombardovanja nikada nisu posledica™ bilo čega, to je uvek i isključivo iživljavanje nad civilima iz čiste dosade.

Edited by beowl
Link to comment

Nakon što je ID zvanično preuzela odgovornost i detaljno opisala napad i vozača samoubicu?

 

Svaka im čast, to se zove moralno i politički podobno novinarstvo. Simo Gajin bi bio ponosan.

Link to comment
×
×
  • Create New...