Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

priličan game changer, ako se ispostavi kao tačan (odnosno ako se potpuno povuku)

 

 

Iran is beginning to withdraw its elite fighters from the Russian-led military campaign in Syria, according to U.S. and other Western military officials, suggesting a fissure in what President Barack Obama derided last month as a "coalition of two."

 

http://www.bloombergview.com/articles/2015-12-10/western-officials-iran-retreating-from-syria-fight

Link to comment

Ovo nema nikakve logike. Rusi su tu da pojacaju poziciju Asada, oni sa samo vazdusnim napadima ne mogu da se bore za teritorije i uticaj.

 

Osim ako iranci ne zele da posalju neku poruku samom Asadu...

Link to comment

Izgleda da je ISIL opet usao u Mahin i Huwwarin i da je blizu Sadada. To je i jedini front na kome dzihadisti imaju iole uspeha. Sprema im se izbacivanje iz regiona Al - Hasakah, na zapadu ih potiskuje FSA uz granicu sa Turskom, Sirijska armija napreduje prema Deir Hafiru.

Da nema FSA i Al - Nusre, zacas bi ih Kurdi i Asad isterali.  

Link to comment

razarač morao da puca da bi izbegao sudar sa ribarskim brodom? 

wtf?

 

Dešava se. Nije to automobil da ukoči odmah, kljusina od bog zna koliko tona. Evo da potkrepim svoj stav, gledao sam interesantan video klip na jutubu kako se neki britanski razarač sudario sa Britanikom, čuvenim prekookeanskim brodom.

 

Razarač je precenio manevarske sposobnosti Britanika, ovaj je napravio vrlo širok zaokret i našao se preblizu razarača i povukao ga - engleski termin je "wake".

 

A ima tu i izdrkavanja valjda, neće razarač da menja kurs nego to ima da radi ribarski brodić, pa još turski...

Link to comment

Dešava se. Nije to automobil da ukoči odmah, kljusina od bog zna koliko tona. Evo da potkrepim svoj stav, gledao sam interesantan video klip na jutubu kako se neki britanski razarač sudario sa Britanikom, čuvenim prekookeanskim brodom.

 

Razarač je precenio manevarske sposobnosti Britanika, ovaj je napravio vrlo širok zaokret i našao se preblizu razarača i povukao ga - engleski termin je "wake".

 

A ima tu i izdrkavanja valjda, neće razarač da menja kurs nego to ima da radi ribarski brodić, pa još turski...

Meni je u celoj prici najnebuloznije sto zovu vojnog atasea zbog ribarskog broda.

Link to comment

Meni je čudno da se čudite oko ovog upozoravajućeg pucanja.

500-1000 metara nije velika razdaljina.

 

Bukvalno ista svar se desila 2012 ispred obala Emirata kada se pravo na tanker Američke mornarice zaputila ribarska jahta... samo što je bilo i mrtvih. Na 1000 metara se uz svetlosno i verbalno upozorenje i pripucalo, prvo pored a onda i po njemu. Jedna osoba poginula, troje ranjeno.

 

http://abcnews.go.com/WNT/video/us-navy-ship-fires-mysterious-boat-persian-gulf-16790424

 

Uključe ljudi autopilota, pa rade razne stvari, a more veliko i ravno... nema drveća da se slupaju  :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...