Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ja očekujem radikalizaciju stava prema Asadu pa i sa verovatnom intervencijom bez amina od strane SB. Između ostalog poradi privida balansa. Bitan faktor i u bosanskom i kosovskom slučaju.

Link to comment
Daily Star je treš u rangu Kurira, da li je još neko to objavio?
mislim da ovaj daily star nema mnogo veze sa istoimenim englezimaedit: sad sam nasao info na jos nekoliko libanskih sajtova Edited by nautilus
Link to comment
:huh:
Iranian President Hassan Rouhani on Saturday acknowledged for the first time chemical weapons had killed people in ally Syria and called for the international community to prevent their use.Rouhani stopped short of saying who had used the arms - Tehran has previously accused Syrian rebels of being behind what it called suspected chemical attacks.He also did not mention the international furore around Syrian opposition reports that forces loyal to the Damascus government killed as many as 1,000 civilians with poison gas in suburbs of Damascus on Wednesday."Many of the innocent people of Syria have been injured and martyred by chemical agents and this is unfortunate," recently elected Rouhani was quoted as saying by the ISNA news agency.
Link to comment
Flota putuje, tako da je sve samo pitanje trenutka, ne pokreću je Ameri prekomorski pirati nikada da bi se vratili tek tako...
Da... Za očekivati je još jednu upotrebu hemijskog oružja/velike civilne žrtve koja će biti povod.Recimo za dve-tri nedelje.
Link to comment

Dozvoljavate li makar mogucnost da su Asadove trupe zaista upotrebile hemijsko oruzje ili takvu misao treba apriori odbaciti?

Link to comment

Takodje, posle onolikog ubedjivanja da USA nece intervenisati u Siriji jer tamo nema nafte, dosta je tesko aklimatizovati se na misao da sada insceniraju napad hemijskim oruzjem kako bi ipak usli u sukob. Kako meni izgleda, Obama ce iskoristiti bilo koju priliku da se ne uplete previse u ovaj sukob u kome ne moze dobiti gotovo nista.

Link to comment
Dozvoljavate li makar mogucnost da su Asadove trupe zaista upotrebile hemijsko oruzje ili takvu misao treba apriori odbaciti?
Da. Mislim da je mala ali svakako postoji.Moj komentar je bio da intervencija postaje sve realnija opcija, a da bi je bilo mora doći do još jednog krvoprolića.Teško je opravdati bombardovanje a da ne bude u svrhu neposredne zaštite civila... Ovako bi više ličila na kaznenu...
Link to comment

retko se desi da svi zainteresovani tvrde da je bilo upotrebe bojnih otrova - opozicija/pobunjenici, izrael, iran, asadov rezim (nakon prvobitnog negiranja), rusija (nakon prvobitnog negiranja), zapadne sile (uz izvesnu ogradu)...jedino ne mogu da se usaglase ko je kriv.ja i dalje verujem da sira intervencija nije moguca. jednokratni unilateralni napad eventualno i to samo probrane mete (moguce samo krstarecim raketama).verovatno bi se najveci deo meta naslo u siroj okolini damaska uz tek poneki izuzetak.

Link to comment
Dozvoljavate li makar mogucnost da su Asadove trupe zaista upotrebile hemijsko oruzje ili takvu misao treba apriori odbaciti?
Za sada znamo da su teroristi i džihadisti koji sebe predstavljaju pobunjenicima (naravno, to nisu svi pobunjenici) koristili hemijsko oružje.
Link to comment

U haosu kakav je tamo, uopšte nije nemoguće da je hemijsko došlo i od strane Asadovih snaga.Fakat je da nije logično i da mu nije u interesu, no moguće je.Ne čuva Asad ključeve od magacina u kojem su projektili ili bombe sa hem. punjenjem, verujem da se na terenu može naći dovoljno oficira koji bi imali motiva da to urade. Keš, rade za pobunjenike, ucena, osveta... Samo neki...

Link to comment

Ignoramus et ignorabimus, jedino što možemo je da verujemo glasilima masovnih medija. I da, na osnovu takvih informacija™, nešto logiciramo. UN daje za mrvu više autoriteta određenim informacijama (mada se ni tu ne bih pretrzao od poverenja). Ali, posle par velikih ratova baziranih na dokazanim lažima, evo opet jednog mogućeg (mislim, za zapadne zemlje) - ne da bi sheeple tu primetili nešto čudno.

Link to comment
Nego, kako Srbalj gleda na sve ovo...nemirna savest, pa to ti je.
Nikakav to nije Srbalj. To su degenerisani partijski vojnici, kojima je po dužnosti zapalo da šalju glupe komentare na raspadnutoj devedeset dvojci.
Link to comment
×
×
  • Create New...