Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Naučili gde i od koga? Amerikanaca iz Faludže?

 

Da, da, vrlo je vazno da pomenemo Amerikance u ovoj prici. Necemo valjda da dozvolimo da ruski zlocin prodje bez pominjanja americkih. Inace, kada sam pomenuo da "nista nisu naucili" upravo sam na Amerikance i mislio i to kako su vec vise puta ovakvim akcijama napravili vise terorista nego sto su likvidirali. Plus pobili civile.

 

Snimak iz Turkmenskog dela Sirije:

 

 

 

Edited by Eraserhead
Link to comment

nije jedan izvor, nije jedan twitter nalog.

pa daj te druge izvore, ja svuda nalazim prenosenje istih fotografija izvesne sare @moonnor27, ponegde uz navode da nisu potvrdjene kao verodostojne, ponegde uz dodatak izjava neimenovanih humanitaraca.

ako ne racunam clanak timesa od pre dvadesetak dana...

Link to comment

pa daj te druge izvore, ja svuda nalazim prenosenje istih fotografija izvesne sare @moonnor27, ponegde uz navode da nisu potvrdjene kao verodostojne, ponegde uz dodatak izjava neimenovanih humanitaraca.

ako ne racunam clanak timesa od pre dvadesetak dana...

 

ocekujes da ti linkujem neki izvor u koji ces verovati ili niz izvora za koje ces reci da su to tek hrpa twitova, neverifikovanih i montiranih snimaka i sl. i da je  sve to propaganda?

ja sam se trudio da na ovom topiku u tom smislu najcesce postavljam samo one informacije koje su iole verifikove od strane nekih stranih agencija/organizacija - AI, HRW, OPCW, MSF.

iz tog razloga nisam gurao slike i twitove o upotrebi fosfornih bombi.

da li verujem u deo tih 'alternativnih' izvestaja i tvrdnji o upotrebi istih?

da, ali njihova relevantnost prestaje sa njihovim objavljivanjem.

pa i ovde na forumu imas hrpu ljudi koji veruju da rusi bombarduju samo IS, da je hemijsko oruzje upotrebljavala samo nusra i ponekad IS, a da su opozicione naoruzane grupe teroristi i nista drugo.

cemu onda bilo kakvo dokazivanje?

vreme ce pokazati istinitost i nista vise.

Link to comment

Da, da, vrlo je vazno da pomenemo Amerikance u ovoj prici. Necemo valjda da dozvolimo da ruski zlocin prodje bez pominjanja americkih. Inace, kada sam pomenuo da "nista nisu naucili" upravo sam na Amerikance i mislio i to kako su vec vise puta ovakvim akcijama napravili vise terorista nego sto su likvidirali. Plus pobili civile.

 

Pazi, rekao si da su budale koje nemaju pojma šta rade. Ja bih voleo da čujem neku argumentaciju na tu temu, budući da Rusi u Siriji ne prodaju bilo kakvu ideologiju već samo svoj suvi interes što praktično ni ne kriju. Samim tim, njih ne dotiče previše koliko civila će to da košta niti koliko novih terorista će njihove kasetne bombe i beli fosfor da naprave.

Link to comment

vreme ce pokazati istinitost i nista vise.

 

Grešiš™. Vreme pomaže istini da izbledi i otupi.

 

Nevezano za to, imaš li neke detalje o tome ko tačno čini ovaj novoformirani SDF? Ko je tu ušao od Kurda, ko od FSA, a ko od ostalih. I da li je ideja da oni budu neka vrsta "pročišćenih" pobunjenika kojima neće moći da se priključe "neumereni" delovi FSA? I pošto su se već sukobili sa FSA oko Alepa, sa kojim delovima FSA se kače konkretno?

Link to comment

ocekujes da ti linkujem neki izvor u koji ces verovati ili niz izvora za koje ces reci da su to tek hrpa twitova, neverifikovanih i montiranih snimaka i sl. i da je sve to propaganda?

 

ovaj, bane druze, bice da si me s nekim pomesao :D

 

al dobro, nebitno - voleo bih neke kredibilne izvore, ovo sto samnalazim mi ne deluje bas tako.

btw i ja pre verujem da koriste slicne stvari nego da ne koriste, (sto ne bi?) samo jos ne nadjoh dokaz.

Link to comment

Koji je ovo grad?

 

Ako je ovo rusko maslo i ako su stvarno Turkmeni mogu samo da kažem da osveta izgleda tačno onako kako sam mislio da će da izgleda. 

 

Užas.

 

S kim Erdogan misli da ima posla tačno?

 

Ovo što je Eraser okačio je lepo spakovan kolaž stradanja sirijske dece a većina snimaka je napravljena pre nego što su Rusi ušli. U početnoj sceni je helikopter SAA koji baca barrel bombe na naselje ispod a teatar u kojem se scena dešava nema blage veze sa turkmenskim delom Sirije (mada je svakako moguće da su i tu postradala neka deca). Ne mogu da tvrdim ali rekao bih da je većina dece iz ovog klipa postradala u napadima avijacije SAA.

 

Kada je rekao da kači klip iz turkmenskog dela mislio sam na jedan od pre dva dana na kojem se vidi tridesetak mrtvih civila koji su stradali u vazdušnom napadu ali tog snimka uopšte nema u ovom kolažu.

 

Zapravo nigde u kolažu ne vidim da stoji da je iz turkmenskog dela Sirije. Ali ništa ne košta da se to dopiše, je li...

Link to comment

Da, da, vrlo je vazno da pomenemo Amerikance u ovoj prici. Necemo valjda da dozvolimo da ruski zlocin prodje bez pominjanja americkih. Inace, kada sam pomenuo da "nista nisu naucili" upravo sam na Amerikance i mislio i to kako su vec vise puta ovakvim akcijama napravili vise terorista nego sto su likvidirali. Plus pobili civile.

 

Snimak iz Turkmenskog dela Sirije:

 

 

 

ja ne znam sto si ti zacudjen?

Rusima je cilj da zatru seme kod Turkmena, i to ce upravo i da urade. hemijsko, biolosko oruzje, kasetne bombe, sta god da im se cini efikasnim, oni ce da upotrebe. i kada pobiju gomilu civila, nece ih puno ostati da odu u teroriste. i bole ih bas kurac za sve snimke i svu propagandu... to smo sve vec videli u Ceceniji. za 5-6 meseci su pobili 50000 Cecena, izgubili 5000 ljudi, i zavrsili svu pricu o nezavisnoj Ceceniji. i to ce da se desi ovde sa Turkmenima. to je vec zapisano i nece se promeniti. jedina sansa da Rusi stanu jeste da se Turkmeni samovoljno razoruzaju i kazu Asad je mama janja a Erdogan je pizda. 

Link to comment
×
×
  • Create New...