Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Naravno da je V-V, na slici je Su-30. Mada je danas objavljeno da je i Su-34 išao u misiju sa V-V raketama, nisam siguran koliko im je to pametno.

 

Vaso, nisam ništa čuo za Bosfor i ne verujem da će do toga doći u ovoj fazi. Turskoj bi trebalo mnogo jače pokriće od ekonomskih sankcija da zatvori Dardanele. Nasuprot nekim mišljenjima da bi to bio okidač svetskog rata i da zato od toga nema ništa, ja mislim da je dovoljno da jedan turski avion nastrada od Rusa pa da ovdašnja vlada to protumači kao čin rata i pozove se na pravo da u tom slučaju zatvori moreuz. Šta će Rusi posle toga da rade, to samo oni znaju. Zato mislim da će se maksimalno uzdržati od vojnog odgovora i otud ovako velik ekonomski™ paket.

Link to comment

Niko ne kapira Putina (niti ovde, niti na Zapadu) kao 'nekontrolisanog idiota', to postoji jedino u medijskoj propagandi.

 

Problem s njim je potpuno drugačiji.

Koji?

Link to comment

Naravno da je V-V, na slici je Su-30. Mada je danas objavljeno da je i Su-34 išao u misiju sa V-V raketama, nisam siguran koliko im je to pametno.

 

Vaso, nisam ništa čuo za Bosfor i ne verujem da će do toga doći u ovoj fazi. Turskoj bi trebalo mnogo jače pokriće od ekonomskih sankcija da zatvori Dardanele. Nasuprot nekim mišljenjima da bi to bio okidač svetskog rata i da zato od toga nema ništa, ja mislim da je dovoljno da jedan turski avion nastrada od Rusa pa da ovdašnja vlada to protumači kao čin rata i pozove se na pravo da u tom slučaju zatvori moreuz. Šta će Rusi posle toga da rade, to samo oni znaju. Zato mislim da će se maksimalno uzdržati od vojnog odgovora i otud ovako velik ekonomski™ paket.

 

Problem je što je Putin osetio krv™. 

 

A senior official in President Barack Obama's administration told WSJ: 'The game has changed. Enough is enough. The border needs to be sealed. 

 

 

I sada kreće u donabijanje™. A Erdogan polako (ali sigurno) ulazi u problem i sa NATO partnerima. 

 

Problem je što on može u pokušaju da sačuva vlast - da zarati sa rusima. 

Link to comment

Uspeo je celu analizu da napise u prosto prosirenim recenicama  :ziga: 

Ali, džudista je uspeo da se smiri.
Lukavi lisac je namirisao zamku.
Uličnim instiktom je osetio smrad gangstera.
KGB obaveštajac je dobro utreniran.
Džudista je znao da ne sme da napravi pogrešan korak.
Protivnika je uhvatio u raskoraku.
Nije dozvolio da ga prevare u Ukrajini.
Nije uleteo u postavljenu zamku.
Strpljivo  čeka urušavanje i bankrot Ukrajine.
Steže im kragnu sve više.

Link to comment

Uspeo je celu analizu da napise u prosto prosirenim recenicama  :ziga: 

 

Ali, džudista je uspeo da se smiri.

Lukavi lisac je namirisao zamku.

Uličnim instiktom je osetio smrad gangstera.

KGB obaveštajac je dobro utreniran.

Džudista je znao da ne sme da napravi pogrešan korak.

Protivnika je uhvatio u raskoraku.

Nije dozvolio da ga prevare u Ukrajini.

Nije uleteo u postavljenu zamku.

Strpljivo  čeka urušavanje i bankrot Ukrajine.

Steže im kragnu sve više.

 

 

:Hail:

Link to comment

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/29/raqqa-exiles-bashar-al-assad-isis-bombing

 

The cafe and everyone inside were exiles from Raqqa – the same chefs serving up Friday roast chicken and sweet tea, the same shishas and hubbub of politics – but all carried a gloss of tragedy and exhaustion.

...

Most of all, the Raqqa exiles worry that western and Russian definitions of victory will mean removing one tormentor to give free rein to another, President Bashar al-Assad. Many of Raqqa’s exiles spent time in his prisons as well as in Isis jails, and see him as the main cause of their misery. “If I went to the UK parliament to make a speech, the first thing I would say is ask them to remove the cause [of our problems], which is Assad, not the symptom which is Isis,” said Abu Ahmad. “Hundreds of thousands of people died in the last few years, and no one came to bomb Damascus.”

...

Raqqa has been slowly emptying of Isis families and tens of elite members of its top ranks. “Lots of commanders have sent their families to Mosul, they think the links will be cut,” said another exile, a former local official, who asked to be named as Abu Mohammed.

 

He would cautiously accept Britain joining airstrikes because, unusually, he wants to get rid of Isis even without a clear plan to replace them: “First get rid of Isis, we can decide after that.” But many others who have risked their lives to take on the group and are desperate for its demise, still warn that a campaign focusing only on the destruction of Isis will not end Raqqa’s suffering if Assad’s forces are able to fight on.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...