Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Je li to Erdogan zamolio Nazarbajeva da posreduje između njega i Putina?

 

Da me neko pita koji je najbolji izbor za takav posao među svetskim državnicima da to radi, definitivno bih se opredelio za njega.

 

Moglo bi se to tumačiti i kao poruka Erdogana da on može itekako uzvratiti u Srednjoj Aziji među turkijskim narodima. Jer ako je Nazarbajev, jedan od dva najbliža Putinova saveznika tek posrednik onda...

 

 

 

U svakom slučaju bolje da to sranje što pre rešavaju jer posledice mogu biti strašne i po Balkan. Odgovor Putina je pak preteran i to na terenu gde je malo ko očekivao, ekonomskom. U suštini odreagovao je na način kako je zapad odgovorio njemu - ekonomskom blokadom na vojni upad u Ukrajinu. Kao i uvek, nikad se do kraja ne mogu proceniti njegove namere, ali ako je ozbiljan, onda možda i ide na izazivanje pada režima u Ankari.

Link to comment

Air Force + Nasa

:)

 

Nije NASA.

 

Amerika ima sličnu stvar, samo što je to tamo odavno pod vazduhoplovstvom i zove se US Air Force Space Command, dok su u Rusiji to bile 2 odvojene vojne grane. Ono čime se bave je odbrana od interkontinentalnih balističkih raketa i upravljanje vojnim satelitima. 

 

Ruski pandan NASAi je Ruska federalna svemirska agencija (Roskosmos).

Link to comment

Neko bese elaborirao ovde o tome da glavna opasnost po ruske vazduhoplove dolazi od Americkih AMRAM ili kako vec raketa V-V,izasao sada neki clanak u Kuriru o nekim ruskim V-V raketama sa daleko vecim dejstvom,pa posto je Kurir poznat po svojoj objektivnosti,ako moze neko da baci par redaka ne bi bilo lose,a mislim da u druge to zanima

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Air-to-air_missile#List_of_missiles_by_country

 

btw. Interesantno je da Izrael smatra Golan delom svoje teritorije.

Link to comment

Zajebano, Rusi gomilaju vojsku na granici Jermenije i Turske

 

http://www.rusdialog.ru/news/46857_1448821574

 

edit: Jedan od najboljih ruskih analiticara za Tursku i Kavkaz, Stanislav Tarasov:

 

Геополитическая ситуация в Закавказье меняется. Как считает первый президент Армении Левон Тер-Петросян, логика развития событий в Сирии, да и на всем Ближнем Востоке сейчас выстраивается таким образом, что «с целью укрепления своих тылов Россия будет наращивать свое присутствие в регионах, непосредственного прилегающих к этому региону». Одним из этих регионов Тер-Петросян называет Закавказье, где Москва, по его словам, «намерена решить карабахский конфликт». Но как? Президент Азербайджана Ильхам Алиев, принимая турецкую делегацию во главе с Чавушоглу, заявил, что ухудшение отношений между Москвой и Анкарой вызывает у Баку сожаление и обеспокоенность, осторожно высказываясь по этому поводу по принципу «мы не против Турции и не против России».

Подробности: http://regnum.ru/news/polit/2023144.html

 

Edited by Yoda
Link to comment

Neko bese elaborirao ovde o tome da glavna opasnost po ruske vazduhoplove dolazi od Americkih AMRAM ili kako vec raketa V-V,izasao sada neki clanak u Kuriru o nekim ruskim V-V raketama sa daleko vecim dejstvom,pa posto je Kurir poznat po svojoj objektivnosti,ako moze neko da baci par redaka ne bi bilo lose,a mislim da u druge to zanima

Glavna opasnost po ruske vazduhoplove u Siriji nije na nebu: najopasnija je nemogucnost tamosnjih Rusa da koriste vise od 1 aerodroma/baze ili da se efikasno odbrane od iole ozbiljne namere da ih se napadne, a jos je glavnija opasnost nemogucnost Rusa iz Rusije da - ako zaista zagusti - odrzavaju, odnosno snabdevaju ono sto imaju u Siriji.

Da ih efektivnotm potpomognu mogu jos manje.

Link to comment

Zajebano, Rusi gomilaju vojsku na granici Jermenije i Turske

 

 

Ovo mi je iskočilo od jutros na par mesta, ali ne postoji nijedan kredibilan izbor za informaciju.

Link to comment

Ovo mi je iskočilo od jutros na par mesta, ali ne postoji nijedan kredibilan izbor za informaciju.

 

Slazem se, ima i infoa da su Rusi aktivirali tenkove kod Idliba i Latakije, ali takodje nepotvrdjeni. Videcemo.

Link to comment

Bilo je da su isporučili SAA neke nabudžene T-72 (sa boljom zaštitom od TOW), možda su im pridodali i poneku posadu ali ne verujem da su direktno poslali oklop iz sastava svojih jedinica.

Link to comment

Sa Rusima se cesto ne zna, jer te infoe  kriju.  Ministarstvo odbrane se cesto oglasava preko Sojgua tek kad stvari postanu jasne ili je potrebno da se bas u tom trenutku obelodane, kao u slucaju S400.

Link to comment

Ono što znamo je da najveća ruska agencija aktivno radi na podizanju ratne psihoze, kao u slučaju ovog teksta u kome se kaže da turske podmornice prate "Moskvu".

 

http://www.interfax.ru/world/482330

 

Lično mi je ovo posebno interesantno ali iz sasvim privatnih razloga, jer sam pre par meseci obišao, uzduž i popreko, jednu staru tursku ratnu podmornicu, "Uluçalireis" :)

Link to comment

Piše mi jutros drugar koji živi u Moskvi da su tamo počele pripreme za 13-ti rusko-turski rat (trenutni rezultat 10-2 za Ruse) ali rekao bih da je ta medijska psihoza prevashodno usmerena da racionalizuje prilično žestok paket ekonomskih sankcija. Ipak treba uveriti građane da im je sa dobrim razlogom do daljnjeg zabranjeno da svoj godišnji odmor provedu u Turskoj.

Edited by beowl
Link to comment
×
×
  • Create New...