Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Kurac su smesne. 3 milijarde eura i "political concessions", odnosno tolerisace im divljanje protiv Kurda i dvostruku igru dok ne preteraju. Ali EU videti nece nikada, kao sto ne bi i bez Erdogana.

Link to comment

Da, EU boli kurac za uništenje ISISa, tj. neke ćate u EEASu verovatno maštaju o tome ali džabe. To će (u)raditi pre svega Ameri (ako urade) a onda i Rusi, uz neke ad hoc koalicije na terenu (Kurdi, SDF, SAA...). Francuzi su malo druga priča ali svakako ograničena.

Link to comment

Kurac su smesne. 3 milijarde eura i "political concessions", odnosno tolerisace im divljanje protiv Kurda i dvostruku igru dok ne preteraju. Ali EU videti nece nikada, kao sto ne bi i bez Erdogana.

 

 

A kakav je inače EU faktor u politici spram Kurda, to se sad rešava sa Amerima, možda čak i Rusima. Traži se od njih da zadrže (ne)ograničeno 3 miliona ljudi sa tendencijom porasta nastave li se sukobi, za to su neophodna jeziva sredstva 

Link to comment

Orban i Erdogan kao lideri nove Evrope.

 

+1  Orban pobediJo.  :isuse:

 

A kakav je inače EU faktor u politici spram Kurda, to se sad rešava sa Amerima, možda čak i Rusima. Traži se od njih da zadrže (ne)ograničeno 3 miliona ljudi sa tendencijom porasta nastave li se sukobi, za to su neophodna jeziva sredstva

 

Sve mi se cini da ce resenje da podrazumeva i "ogradu" na granici Sirije i Turske, da ih nece vise ni prihvatati u Turskoj.

Edited by Radoye
Link to comment

 

вион Ваздушно-космичких снага Русије случајно је ушао у ваздушни простор изнад Голанске висоравни под контролом Израела, изјавио је министар одбране Израела Моше Јалон.

Према речима министра, за регулисање ситуације коришћен је канал комуникације успостављен између двеју земаља, преноси „Взгляд”.

„Дошло је до мале гршке и пилот је улетео у наш ваздушни простор на једну миљу”, изјавио је у недељу министар за израелски радио.

„С њим смо одмах успоставили везу и он је одмах променио курс и вратио се у Сирију”, изјавио је израелски министар.

Јалон је истакао да, „с обзиром да руски авиони на врше нападе на нас, нема потребе да их аутоматски обарамо”.

„Исто као што ми њима не сметамо да делују и не мешамо се оно што се догађа у Сирији, исто тако они нама не сметају да вршимо летове и делујемо у складу са нашим интересима”, изјавио је израелски министар одбране. 

Link to comment

Sta mislite hoce li Putin ubaciti i gas i naftu u igru ili bi to bilo previse cak i za njega

ja ne znam sto se ovde unapred pretpostavlja da je Putin potpuni i nekontrolisani idiot?

covek je od obaranja aviona uradio sve prave poteze. izigrava uvredjenu mladu, pravi show za siroke narodne mase u Rusiji, ali ne preduzima nijedan potez koji bi ga ekonomski ili spoljno-politicki ugrozio. ako zategne gas i naftu, to bi dobrano razjebalo Tursku, ali bi isto tako razjebalo i Rusiju, tako da taj potez sigurno nece povlaciti osim ako ne dodje do otvorenih konfrotacija. on ce nastaviti da prica kako napada ISIS i sipace po Turkistancima, a ako Turci samo pomisle da jos jednom posalju neku raketicu, onako, braneci svoj vazdusni prostor, cela Evropa ce biti prinudjena da mu da zeleno svetlo da im se nacestita nove godine.

 

danas kada pogledas situaciju na zapadu, ja ti garantujem da je daleko veci deo stanovnistva na strani Rusije u ovoj Rusko/Turskoj rasomonijadi. Francuzi npr mogu o Rusima da misle sta hoce, ali znamo da Turke nikako ne mirisu. i sada imaju situaciju da Rusi (navodno) bombarduju ISIS, a Turci im oborili avione... pa naprave li Turci jos jedno sranje ne postoji spin off koji celokupna medijska masinerija moze da napravi pa da Oland moze svojim glasacima da predstavi Ruse kao lose momke u ovom sukobu... takodje, Izraelu recimo uopste ne bi smetalo da neko malko da Turcima po picci, i sigurno ce sa strane onako pomalo podrzavati Rusku stranu...

 

Putin je autokrata, ali nije budala. i ako ovo odigra pametno do kraja moze iskoristiti sranje da priblizi stavove Rusije i EU, jer dokle god ne odgovori agresijom moze po Evropi da se prodaje kao peacemaker. i onda to iskoristi za malo novih dilova za naftu, malo novih ekonomskih pomoci od EU, a na kraju i stavljanje tacke na Ukrajinsku krizu gde ce svi da kazu kako je Krim ruski... i na kraju, kada pocisti sta je imao po Siriji, sjebe malo i ISIS, eto ti Putina sledece godina kako dobija nobelovu nagradu za mir...

 

naravno, moze da se desi da Putin posalje bombardere na Tursku, ali nesto ne vidim da mu je to na pameti. 

Link to comment

Je li to Erdogan zamolio Nazarbajeva da posreduje između njega i Putina?

 

Da me neko pita koji je najbolji izbor za takav posao među svetskim državnicima da to radi, definitivno bih se opredelio za njega.

Link to comment

ja ne znam sto se ovde unapred pretpostavlja da je Putin potpuni i nekontrolisani idiot?

 

Niko ne kapira Putina (niti ovde, niti na Zapadu) kao 'nekontrolisanog idiota', to postoji jedino u medijskoj propagandi.

 

Problem s njim je potpuno drugačiji.

Link to comment

Bolje Toma.

:lolol:

 

a bez zezanja, Nazarbajev je pravo umiljato jagnje, sa ekvidistancom i vrlo kooperativnim stavom. ako Erdogan preko njega salje poruke Putinu, a Sputnik to objavljuje, to je pozitivan signal.

Link to comment
×
×
  • Create New...