Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Mislio sam vise na uporednu analizu ovih raketnih sistema.

 

NIsu to raketni sistemi, to su avionske rakete vazduh-vazduh srednjeg dometa za BVR (beyond visual range) borbu, i podrazumevaju direktan napad jednog aviona na drugi. Turci u inventaru imaju AIM-120 C AMRAAM dometa do 105 km, dok s ruske strane Su-30 koji su poslati u lovačku pratnju nose R-77 (RVV-AE) nešto nižeg dometa, eventualno prvu apgrejdovanu verziju (R-77-1, RVV-SD) koja je sličnih karakteristika kao i AMRAAM.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

NIsu to raketni sistemi, to su avionske rakete vazduh-vazduh srednjeg dometa za BVR (beyond visual range) borbu, i podrazumevaju direktan napad jednog aviona na drugi. Turci u inventaru imaju AIM-120 C AMRAAM dometa do 105 km, dok s ruske strane Su-30 koji su poslati u lovačku pratnju nose R-77 (RVV-AE) nešto nižeg dometa, eventualno prvu apgrejdovanu verziju (R-77-1, RVV-SD) koja je sličnih karakteristika kao i AMRAAM.

Ova druga je valjda toliko slična AMRAAMu da su je Ameri zvali ,,amramski"
Link to comment

ovo sam ja negde pre pitao, odnosno zanimala me procena koliko je civlnog stanovnistva na teritoriji ID

 

cudno, ako je istina da je oko 2/3 civila na teritoriji koju kontrolisu zvnicne vlasti, onda verovatno nije istina da je "sve zivo" u siriji ustalo protiv asada.

ako je sunita bilo 3/4 pre rata u siriji, ispada da je vecina njih i dalje na teritoriji pod kontrolom asadove vojske

Vikipedija veli da Sirija ima 17 miliona stanovnika od cega IS ima 7.

 

Al ne verujem da moze tek tako da se oduzme.

Link to comment

To !

 

 

Turkey and European leaders have struck a deal to try to control the flow of migrants to Europe.

Turkey will receive €3bn (£2.1bn) and political concessions in return for clamping down on its borders and keeping refugees in the country.

Talks on Turkey's accession to the European Union will also be revived.

Prime Minister Ahmet Davutoglu said it was a "historic day" in Turkey's relations with the EU.

 

To je ta EU vrednosti kojoj tezimo.

Potpuni sumrak strategije i politike.

Mama Merkel se potpuno pogubila.  :isuse:

 

Postavljam na Siriju, jer se ne moze odvojeno posmatrati od celog procesa.

Link to comment

Vikipedija veli da Sirija ima 17 miliona stanovnika od cega IS ima 7.

 

Al ne verujem da moze tek tako da se oduzme.

 

Možda u tih 7 računa i irački dio, od koga samo Mosul ima preko milion stanovnika.

Link to comment

To !

 

 

To je ta EU vrednosti kojoj tezimo.

Potpuni sumrak strategije i politike.

Mama Merkel se potpuno pogubila.  :isuse:

 

Postavljam na Siriju, jer se ne moze odvojeno posmatrati od celog procesa.

 

 

Nadajmo se da i oni to ne odvajaju od celog procesa, tj da su veliki prethodno postigli dogovor o uništenju IS-a i privođenju Asada, opozicije i Kurda za pregovarački sto. Bez toga je ovo prilično bolesno.

Link to comment

Turkey will receive €3bn (£2.1bn) and political concessions in return for clamping down on its borders and keeping refugees in the country.

 

 

Šta li samo Turska dobija da mi je znati. Valjda evropsku perspektivu nakon što im je Putin zalupio vrata istoka.

 

Evropsku perspektivu nece dobiti nikada dok je Francuska u EU.

Link to comment
×
×
  • Create New...