Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

...zato što su im i Ameri rekli da to čine. Pod izgovorom blokade IS-a doduše.

A da verovatno si u pravu. Mada ja likovima kao sto je Erdogan ne verujem mnogo.

Link to comment

A da verovatno si u pravu. Mada ja likovima kao sto je Erdogan ne verujem mnogo.

 

 

Stavovi i namere Erdogana, Putina i sličnih su manje više jasne. Zapravo američka politika u Siriji najveća je nepoznanica. 

Link to comment

U linkovanoj vesti se spominje provincija Gaziantep, a ona je iznad ISIS-ovog dela granice. Hataj je iznad dela granice gde je oboren avion.

 

u0pYtod.jpg

 

:huh:

Pa nije udario u zid, naravno da utiče.

 

Potpuno si u pravu si, utiče. Ovo nije slučaj srednjoškolskog horizontalnog hica kod kog ne utiče, jer nije u pitanju pasivna loptica, već avion sa živom posadom i svojom aerodinamikom. Trajanje pada zavisi od gomile stvari - od toga šta su radili piloti - npr. jesu li uspeli da podignu avion i tako nakratko odlože pad, koji deo aviona je pogođen (zbog promene aerodinamike), koliko dugo su motori radili (jesu li i koliko dugo ubrzavali približavanje zemlji kada se avion okrenuo nadole), trenutka kada su se piloti katapultirali jer i to utiče na putanju aviona... Sve u svemu, može dobar rad iz fizike da se napiše o trajanju pada aviona u zavisnosti od različitih okolnosti.

Edited by vememah
Link to comment

Stavovi i namere Erdogana, Putina i sličnih su manje više jasne. Zapravo američka politika u Siriji najveća je nepoznanica. 

 

 

Namere jesu, ali metode su problem. Mislim da i USA na sta hoce u Siriji (no Assad, no ISIS), ali nema pojma kako do toga. Tj ima ali nema spremnosti na to.

 

Nego izgleda da je neki gradic opet pao u ruke Al Nusrovaca. Razmisljam se koliko je stvarno sirijska vojska bila razvaljena kada i pored ove podrske iz vazduha i na terenu ne uspeva da se odrzi, Izgleda da su Rusi ileteli u pravom trenutku.

Link to comment

Pa ratuju četiri godine protiv svih mogućih i nemogućih protivnika koji su dobro motivisani i odlično opremljeni a sam sukob je izrazito asimetričnog karaktera tako da SAA nije mogla da napravi bogzna šta sa svojim oklopnim jedinicama. Rusi i jesu utrčali u trenutku kada je situacija počela drastično da se pogoršava za SAA, kada se i sama Latakija našla pod pretnjom i kada više ni Hezbolah in Quds nisu mogli da ih održe.

Link to comment

Pa ratuju četiri godine protiv svih mogućih i nemogućih protivnika koji su dobro motivisani i odlično opremljeni a sam sukob je izrazito asimetričnog karaktera tako da SAA nije mogla da napravi bogzna šta sa svojim oklopnim jedinicama. Rusi i jesu utrčali u trenutku kada je situacija počela drastično da se pogoršava za SAA, kada se i sama Latakija našla pod pretnjom i kada više ni Hezbolah in Quds nisu mogli da ih održe.

 

Jasno samo sam mislio da su u boljem stanju. Racunao sam ono Alaviti ipak cine 15-20% (i verovatno su vrlo motivisani), plus podrska Sita plus rusko oruzje. Ne vidim kako ce ovo da se zavrsi pozitivno po njih. Mozda bi im zasebna drzava bila najsigurnije resenje.

Link to comment

Namere jesu, ali metode su problem. Mislim da i USA na sta hoce u Siriji (no Assad, no ISIS), ali nema pojma kako do toga. Tj ima ali nema spremnosti na to.

 

Nego izgleda da je neki gradic opet pao u ruke Al Nusrovaca. Razmisljam se koliko je stvarno sirijska vojska bila razvaljena kada i pored ove podrske iz vazduha i na terenu ne uspeva da se odrzi, Izgleda da su Rusi ileteli u pravom trenutku.

 

 

Snimak bežanije nevernika sa Nusrinog drona, uz prigodan našid:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jqe8jYXeiIU

Edited by dillinger
Link to comment

Pa ratuju četiri godine protiv svih mogućih i nemogućih protivnika koji su dobro motivisani i odlično opremljeni a sam sukob je izrazito asimetričnog karaktera tako da SAA nije mogla da napravi bogzna šta sa svojim oklopnim jedinicama. Rusi i jesu utrčali u trenutku kada je situacija počela drastično da se pogoršava za SAA, kada se i sama Latakija našla pod pretnjom i kada više ni Hezbolah in Quds nisu mogli da ih održe.

 

uh, nije li ovo delom moguce napisati i za 'drugu' stranu?

sa druge strane odakle ti informacija da su protivnici ex-saa 'dobro opremljeni'?

Edited by Bane5
Link to comment

uh, nije li ovo delom moguce napisati i za 'drugu' stranu?

sa druge strane odakle ti informacija da su protivnici ex-saa 'dobro opremljeni'?

 

Važi i za drugu stranu, naravno.

 

Informaciju nemam u smislu dokumentacije o primopredaji oružja i opreme ali priču o golorukom narodu koji se četiri godine odupire vilama, tanjiračama i ponekom lovačkom tandžarom smo apsolvirali tokom raspada SFRJ tako da barem mi sa ovih prostora ne bi trebalo da imamo iluzije po tom pitanju.

Link to comment
×
×
  • Create New...