Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Čavušoglu je juče Lavrovu izrazio saučešće zbog poginulih vojnika.

 

 

 

Nego, oni su potpuni carevi :D

 

 

NEWS

21:26

 

Turkish fighter jets violate Greek national air space

jets_web-thumb-large.jpg

 

TAGS:Diplomacy

 

A formation of six Turkish fighter jets violated Greek national air space in the northeastern Aegean Thursday, Greek defense officials said.

 

The Turkish jets entered into Greece’s national air space on one occasion, the defense officials said, adding that two of the aircraft were armed and that one dogfight occurred. In all cases the Turkish jets were chased off by Greek aircraft.

 

The violations follow a peak in tensions between Turkey and Russia after Turkish fighter jets shot a Russian military jet near the Syrian border.

Edited by Prospero
Link to comment

 

 

Jean-Yves Le Drian is France’s minister for defence: 

Britain, France needs you in this fight against Isis

As David Cameron declared: “Our people stand together, as they have done so many times throughout history when faced with evil. And once again – together – we will prevail.” ....... The departure of Bashar al-Assad is essential in order to bring peace to Syria and ensure justice for the hundreds of thousands of men, women and children he has tortured and killed in the worst humanitarian crisis for decades, but it is not a prerequisite for military action against Isis......It is France’s hope that British forces will soon be working side by side with their French counterparts to take this fight to the very heart of Isis, defeating it and making our countries and peoples safer.....
Edited by MancMellow
Link to comment

To što NATO pere ruke od Turske nije mala stvar.

 

Da, to je tačno.

 

Čavušoglu je juče Lavrovu izrazio saučešće zbog poginulih vojnika.

 

To sam očigledno propustio, mada danas Putin i dalje histeriše tim povodom.

Link to comment

Čavušoglu je juče Lavrovu izrazio saučešće zbog poginulih vojnika.

 

 

 

Nego, oni su potpuni carevi :D

 

 

 

ma to je njima ko dobar dan. meni je zanimljivije to što su grci baš našli sada to da objave, a to se dešava ako ne na dnevnoj, a ono definitivno na nedeljnoj bazi (mislim, izvan onih zona za koje ne mogu da se dogovore da li su u grčkom VaP-u ili u međunarodnom)

Link to comment

Rusi i Ameri igraju malo ozbiljniju igru. Rezultati se neće videti uskoro, ali kroz 10-ak godina sigurno..kada podele plen.

Ne bih ja strahovao za budućnost Evrope, jer taj plen ipak nije ovde.

 

Bumo vid'li  :fantom:

Link to comment

Problem rusa je sto oni sve svoje bitke moraju sami da biju. Sa druge strane su malo Ukrajinci, malo Turci, malo ISIS. Plus sankcije. Jednostavno su razvuceni a nemaju mnogo opcija da se iz Sirije izvuku tek tako.

Link to comment

Svi imaju interese, ali niko neće ući u nuklearni sukob zbog Sirije. 

Naravno da nece, zlo i naopako.

Pokusavam samo da skrenem paznju na potrebu da teorija, pa i razmatranja na ovakve teme pocnu da uzimaju u obzir cinjenicu da su se u slucaju sukoba dva pozamasna igraca, a Rusija i Turska to svakako jesu, izgubile mnoge opcije koje su u Hladnom ratu bile proverene u praksi i razradjene u teoriji, a da moderna teorija i praksa ni izdaleka nemaju odgovarajuci odgovor niti pristup krizama, sto - nema sumnje - povecava mogucnost eskremizacije.

Krize ne samo da se resavaju od slucaja do slucaja: najgore je sto tako i nastaju.

Ne postoji, nigde, od Amerike do Kine, ni naznaka doktrine, strategije: moderni ratovi se ne samo vode oruzjima Hladnog rata, nego i mnogim njegovim strateskim i politickim pretpostavkama, a to - sve je vidljivije iz dana u dan - ni izdaleka nije dovoljno.

Rezultat je, barem tako izgleda, gomila zatecenih politicara koji nemaju odgovore na - sto bi losi novinari rekli - izazove modernog sveta, a sve prisutniji, i to na svim stranama, populizam i politika vodjena skoro iskljucivo kratkorocnim ciljevima itekako pogoduju tendenciji da se utekne ekstremnim resenjima.

Link to comment

To što NATO pere ruke od Turske nije mala stvar.

Nije, kratkorocno.

Dugorocno, pranje NATO ruku od pizdarije u koju je uletela jedna njegova clanica nikako ne ide u korist pouzdanju u NATO kome itekako preti opasnost da postane slika i prilika EU danas, a to bas i nije neki dobitak ni vojno ni politicki.

Edited by namenski
Link to comment

Problem rusa je sto oni sve svoje bitke moraju sami da biju. Sa druge strane su malo Ukrajinci, malo Turci, malo ISIS. Plus sankcije. Jednostavno su razvuceni a nemaju mnogo opcija da se iz Sirije izvuku tek tako.

 

Pa to je. Sve to košta, a ukoliko su zaista ekonomski iza Španije (mrzi me sad to da proveravam) onda je to na duži rok samoubistvo. Uz svu spremnost prosečnog Rusa da se žrtvuje zarad moći njegove države,

Link to comment

 

 

Slažem se da je počela post-posthladnoratovska epoha i da sistemi kolektivne bezbednosti nisu razrađeni na svim stranama, ali mislim da u bukvalno skoro svakom scenariju i u Moskvi i u Washingtonu ima dovoljno iskustva i pameti da će najgore svakako biti predupređeno. 

Link to comment

Slažem se da je počela post-posthladnoratovska epoha i da sistemi kolektivne bezbednosti nisu razrađeni na svim stranama, ali mislim da u bukvalno skoro svakom scenariju i u Moskvi i u Washingtonu ima dovoljno iskustva i pameti da će najgore svakako biti predupređeno. 

Daj boze da si u pravu.

Meni se, naprotiv, cini da su tamo najzateceniji, bar sudeci po kolicini postupaka koji se granice, ako ne sa gluposcu, ono sa neshvatljivom kratkovidoscu i nesposobnosti/nespremnosti da se nesto menja.

Zatecenost maskiraju po inerciji, samom politickom i vojnom masom globalne sile, a ja se ne bih mnogo pouzdao u sveobuhvatnost i pouzdanost njihovih analiza i na njima pravljenih scenarija za svaku priliku.

Link to comment

u Moskvi i u Washingtonu ima dovoljno iskustva i pameti

 

U Ankari očigledno nema, a meni je sad pitanje koliko ti narastajući regionalni igrači na raznim stranama sveta mogu biti faktor koji bi i u prvim dvama glavnim gradovima mogao malo promeniti pogled na situaciju i naterati na iznuđene poteze.

Link to comment

Pa to je. Sve to košta, a ukoliko su zaista ekonomski iza Španije (mrzi me sad to da proveravam) onda je to na duži rok samoubistvo. Uz svu spremnost prosečnog Rusa da se žrtvuje zarad moći njegove države,

 

Ok, Ruska ekonomija je definitivno neuporediva sa američkom, nemačkom ili kineskom, ali ovo sa Španijom je prilično loše poređenje štagod da GDP cifre kažu. Mislim, GDP je jedno, a ekonomska sposobnost i potencijal u uslovima ratnog sukoba je nešto sasvim drugo. 

Link to comment
×
×
  • Create New...