Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

@Conflicts: BREAKING: Assad "has no place" in future Syria, Hollande say in Moscow

 

Mozda naprave neki kompromis po pitanju Asada.

 

Pa...ono, Rusima zna se sta je bitno. Nekog kompromisa ce sigurno biti, kakvog - ko zna. Mnogo teze ce biti postici kompromis sa Turskom oko Kurda.

Link to comment

One su beše za VIP ciljeve (sporije i mnogo veće)?

 

Могу и ловце, али да лете као онај Су-24 (праволинијски на 6км висине). А и то са мањом вероватноћом.

Домет од око 100км је сасвим довољан да се покрије део територије по коме сад воште.

 

Треба додати да су ту и сиријски Букови, који су такође врло зезнути.

 

Link to comment

"Nisam znao, keve mi"

 

https://twitter.com/AFP/status/669949089186992129

 

Kakav tenkre, posle drzanja bukvice o "svi koji naruse VaP ce proci isto" ide ovo.

 

TT via LG G3

 

a pre samo desetak sati

 

"Ako danas bude još jedne povrede vazdušnog prostora iznad Turske, mi smo spremni da odgovorimo na isti način", rekao je Erdogan.

Kako je rekao, obaranje ruskog aviona je bila "automatska reakcija, u skladu sa važećim naređenjima izdatim turskoj vojsci", a reakcije Kremlja na to su "emotivne" i "nedostojne političara".

 

 

da bi sada javno pricao kako VVP nece da prica sa starim drugom koji ga zove.

 

Retka spoljnopoliticka budaletina. Retka.

Link to comment

jel može neko da pojasni malo dodatno taj S 400 sistem? ja vidim četiri masivne cevke, to je za gađanje ciljeva na zemlji do 400km daleko? razorna moć je, pretpostavljam, jeziva? na koji način se taj PVO sistem brani od napada iz vazduha tj. od pretnji odatle?

Link to comment

Домет од око 100км је сасвим довољан да се покрије део територије по коме сад воште.

 

To uredno pokriva S-300F (90km dometa) sa "Moskve" iz Latakie, rekao bih, ako je tačna ona informacija da je od Latakie do onog džepa koji predstavlja tursku teritoriju udaljenost 25 km.

 

jel može neko da pojasni malo dodatno taj S 400 sistem? ja vidim četiri masivne cevke, to je za gađanje ciljeva na zemlji do 400km daleko? razorna moć je, pretpostavljam, jeziva? na koji način se taj PVO sistem brani od napada iz vazduha tj. od pretnji odatle?

 

Te masivne cevke su kontejneri raketa 48N6E3 dometa 250 km. A takvi sistemi se nikad ne postavljaju sami, pored njih se postavlja i sistem srednjeg dometa (Buk) i point defence sistem poput Tor M1, kako bi se oni branili od vazdušnog napada.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

a pre samo desetak sati

 

 

da bi sada javno pricao kako VVP nece da prica sa starim drugom koji ga zove.

 

Retka spoljnopoliticka budaletina. Retka.

 

Ovo sto trenutno radi je tu negde malko ispod Vucica. 

Link to comment

Ovo sto trenutno radi je tu negde malko ispod Vucica. 

 

Pa to, jbt, ne  mogu da verujem kako se ponasa glavni cika ozbiljne regionalne zemlje koja je dugo vec gradila ekonomske i politicke odnose sa Rusijom. Ako je istina, Davutoglu je rekao AKP drugarima da je neposredno dao naredjenje za napad. Mislim, koliko njih dvojica imaju godina...?

Link to comment

Ovde sve sami eksperti za rusko oruzje iz proslog veka...

 

Ama...Turska nije ni u ludilu "supersila". Što se tiče Rusa...kao i u slučaju Ukrajine, Rusija verovatno sebe ovde isto vidi mnogo pre kao nekog ko brani status quo i ko radi damage control (po sebe), a ne nekog ko je krenuo u  menjanje sveta po svojim planovima. Drugo je pitanje što "status quo" posle 4 godine građanskog rata više praktično ne postoji i što Asad 2015 nije isto što i Asad 2010. 

 

Od kada je zauzimanje Krima i gazenje medjunarodnog sporazuma tipa Budipetanskog status kvo? Ukrajina je u potpunosti promenila igru na duzi rok i to je svima jasno.

 

Nisam ja, neko drugi je to pomenuo. Ne znam tačno da li je to nekako rešeno ili svako koristi svoju verziju.

 

Yoda: setio sam se tvog posta pa sam uradio varijaciju :)

 

Kao da ni bez obaranja ruski PVO sistemi nisu bili odavno tu.

Jedno je imati taj sistem a nesto sasvim drugo je upotrebiti ga u Siriji protiv recimo americkih ili izraelskih aviona.

Link to comment

Ovde sve sami eksperti za rusko oruzje iz proslog veka...

 

Nisam neki ljubitelj Rusa en general niti trigger happy budala, ali me ovakvi komentari u trenutku slabosti uhvate u želji da Rusi bar jedanput upotrebe to oružje iz prošlog veka. Čisto da razveju sumnje, ništa više.

Link to comment

Kao da ni bez obaranja ruski PVO sistemi nisu bili odavno tu.

Jedno je imati taj sistem a nesto sasvim drugo je upotrebiti ga u Siriji protiv recimo americkih ili izraelskih aviona.

 

Sad su raspakovani i postavljeni zahvaljući Erdoganu.

 

Američki zvaničnici kritikovali su odluku Rusije da pošalje rakete u Siriju, ističući da njihovo prisustvo izaziva "pojačanu zabrinutost" zbog širine njihovog dometa od 400 kilometara koji se prostire preko granica Sirije ka Turskoj.

 

Verovatno sad besne na Turke, moguće je da nagla Erdoganova pomirljivost ima veze s tim.

Link to comment

Pa to sa S400 zapravo nije poruka ni Amerikancima a ni Izraelcima jer se tu ne očekuju problemi, nego to da su Rusi tu da ostanu do daljeg. Postoji linija komunikacije i letovi američke i ruske vojske su ili najavljeni direktno ili koriste odranije dogovorene rute.

 

 

 

Nego, Putin ups the ante:

 

 

Поставки нефтепродуктов с контролируемой ИГ территории Сирии в промышленных масштабах идут в Турцию, сообщил президент РФ Владимир Путин на пресс-конференции по итогам переговоров с президентом Франции Франсуа Олландом.

"Речь идет о промышленных масштабах поставок нефти с захваченных сирийских территорий, захваченных террористами. Именно с этих территорий, а не с каких-либо других. И мы видим с воздуха, куда идут эти машины. Они днем и ночью идут в Турцию"

 

 

Nafta iz regiona Sirije pod kontrolom ID ide u Tursku u "idnustrijskim razmerama", "mi vidimo da kamioni dan i noć idu u Tursku".

 

 

 

Президент РФ Владимир Путин сожалеет, что Турция вместо совместной работы во избежание трагедий, как с Су-24, дает невнятные объяснения и "даже извиниться не может".

"И второе — я уже говорил и еще раз хочу сказать: мы заранее, в соответствии с договоренностью с американской стороной, передали информацию о том, где будет работать наша авиация, на каких эшелонах, в каком месте и в какое время", — отметил президент РФ

Он подчеркнул, что в данном случае Россия исходила из того, что Турция является членом действующей коалиции и "должна знать о том, что там работает именно российская авиация".

 

 

Turska se pravi blesava i neće da se izvini.

 

Mi u skladu sa ranijim dogovorima predajemo informacije o tome gde će i kada boraviti naši avioni, a Turska je kao član koalicije dužna isto to da zna.

Edited by Prospero
Link to comment
×
×
  • Create New...