Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Tu ce da vidimo granice Ruske trpeljivosti,ja sam ubeđen da će Turci provocirati i da će imati nalete po granici svog VAP.Koliko će ih Rusi puštati to zavisi od njih.

Link to comment

Nisam ja, neko drugi je to pomenuo. Ne znam tačno da li je to nekako rešeno ili svako koristi svoju verziju.

 

Yoda: setio sam se tvog posta pa sam uradio varijaciju :)

 

Ma, ako si, tvoja verzija je efektnija. :) Juce na vest da je Sojgu dao nalog da se S400 posalje™ u Siriju, samo mi je proslo kroz glavu koliko treba neko da bude glup kao qrac i zapocne sahovsku partiju gde ima i slabije figure i manje znanja. Ali, jbg, braca™ moraju da se stite...

Link to comment

Al opet S 400 došao sa 48N6E2 tj bar ono što se vidi an ovim snimcima,ovi kontejneri su premali da transportuju 40N6.

 

Izgleda se Rsui samo kurče sa S400 jer 48N6 ima domet do 200km dakle mogli su komotno S300 da posalju.

Link to comment

Gdje se dokazao taj S400 ili S300? Pô cemu je taj sistem najzajebani a ne neki USA ili Izraelski?

 

Mislim da ni S-400 ni Patriot nemaju neki bogtepita kakav combat track. Starije verzije Patriota su bile uspešne protiv iračkih Scud projektila u prvom zalivskom ratu. Starijom verzijom S-200 su Ukrajinci tokom bojevog gađanja uništili ruski putnički avion iznad Crnog Mora. Nešto novija verzija Patriota je usled pogrešne identifikacije oborila jedan britanski Tornado tokom invazije na Irak.

 

Ali ovako generalno tj. teoretski stoje prilično izjednačeni s tim da S-400 ima nešto veći domet. Razlikuju se po nekim stvarima ali bi učinkovitost trebalo da im je prilično slična.

Edited by beowl
Link to comment

Bambula,

Ti bi barem trebao da znaš da te velike raketle i nisu za gađanje lovaca, a da na većim daljinama ima radarske senke koliko hoćeš. Nad Indžirlikom je ta senka sigurno par km visine. S-400 u Siriji bi mogao da pokrije samo onaj deo koji je trenutno sporan.

Link to comment

40N6 raketa na S-400 sa dometom od 400 km je rezervisana za debele i masne mete poput E-3C Sentry (AWACS) i slično što leti daleeeko od mesta konflikta. Standardna 48N6 ima domet od 250 km a 9M96E2 (kojih ide četiri namesto jedne ove velike) 120 km, i po deklarisanom dometu to je ubedljivo najbolji PVO sistem u svetu (PAC-3 Patriot tu ne prilazi). S tim da kako šljaka u praksi, nije poznato, ali ako je suditi po otporima njegovoj prodaji bilo kome ko nije ally (važi za S-300 PMU2, videti pod Kipar), ima tu nečega.

Link to comment
×
×
  • Create New...