Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Pravo pitanje je sta moze taj da interceptise od danasnje moderne avijacije.

 

Са модернизацијом уопште није наиван као одбрамбени авион.

Има врло мали радарски одраз за класичног ловца, који се може смањити одговарајућим материјалима.

Могао би да носи савремене ракете, исте као и савремени ловци.

Брзина му је на нивоу савремених авиона.

 

Маневарске способности су му лоше (на нивоу оптерећеног Ф-16), али са добрим ракетама му нешто и не требају.

Ако га навођење постави где треба, и даље може да буде врло незгодан противник.

 

Али пошто је у глобалу застарео, мало тих пакета модернизације је прошло.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mikoyan-Gurevich_MiG-21#Specifications_.28MiG-21-93.29

 
Индијска модернизација Миг-21 Бизон је такође јако добра.
Link to comment

Secam se ja prica i da smo mi trebali da modernizujemo nase migove sa nekim izraelskim paketom. No MiG-21 je proslost, za par godina vise niko ga nece koristiti. Hocu reci, ta kontrukcija je proslost.

Link to comment

Najveci problem u ovim ruskim merama lezi u tome sto jedina adekvatna - vojna odmazda - nije na meniju. Turci su zalepili putinu samar najvise zbog toga sto su mu zabili klip u akciji pretvaranja Rusije u svetsku supersilu i stavili ga u red drugorazrednih kojima mozes oboriti avion i da ti se nista ne desi. To je ono sto Putin izgleda sad ne zna da resi, a i nema mnogo prostora.

Opet, Jugoslavija je Amerima oborila 2 vojna transportna aviona pa se nista bitno nije desilo, niko nije pomislio da je USA kurton drzava zbog toga.

 

TT via LG G3

Edited by Prospero
Link to comment

Pravo pitanje je sta moze taj da interceptise od danasnje moderne avijacije.

Imaju Rusi paket za modrnizaciju 21 ako se ne varam taj standard je MIG 21-93 bis UPG.

 

Radarski odraz 21 je 3 m2,što je za današnje uslove previše.A i kad su bili kod nas ovi iz "Sokola" rekli da ne vide tehničku ispaltivost modernizacije naših 21.

Link to comment

sad su i zvanično doterali nova vozila, dopunili ono nezvanično

 

 

Svaka čast Muslimanskom Bratstvu, za samo 17 sekundi uspeli su da stave 300 kilometara svog VaP (uključujući glavnu NATO bazu u Turskoj) pod kontrolu najzajebanijeg PVO sistema koji postoji. Izraelci će im biti posebno zahvalni zbog ovoga pošto je i njih dokačilo.

Link to comment

sad su i zvanično doterali nova vozila, dopunili ono nezvanično

 

 

Zivo me zanima da li ce turski avioni i dalje da polecu i skidaju Ruse posle otvorene demonstracije da je stiglo ovo PVO cudo. Pre mi se cini da ce da dobiju ZZL u svom pogranicnom delu.

Link to comment

Svaka cast Sultanu, za samo 17 sekundi uspeo je da fantome u juznoj Turskoj pretvori u glinene golubove za ruske PVO sisteme, koji ce sad malo da monitorisu™ i neke druge zbog ovog incidenta™.

 

 

Svaka čast Muslimanskom Bratstvu, za samo 17 sekundi uspeli su da stave 300 kilometara svog VaP (uključujući glavnu NATO bazu u Turskoj) pod kontrolu najzajebanijeg PVO sistema koji postoji. Izraelci će im biti posebno zahvalni zbog ovoga pošto je i njih dokačilo.

 

:lolol:

Link to comment

Turci će da lete u okviru  svogh VAP i da testiraju granice Ruske trpeljivosti.

Mislim da je Beowl pisao o tome kako su Siriske i Turske karte u little bit koliziji,sta ce biti ako svako tumaci po svome,odnosno onako kako mu odgovara

Link to comment

Nisam ja, neko drugi je to pomenuo. Ne znam tačno da li je to nekako rešeno ili svako koristi svoju verziju.

 

Yoda: setio sam se tvog posta pa sam uradio varijaciju :)

Link to comment
×
×
  • Create New...