Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

lavrov u akciji na ocekivanim mestima.

 

Moscow backs the proposal of French President Francois Hollande to close the Turkish-Syrian border, Sergei Lavrov said.

"I think this is the right desicion. I hope President Hollande will tell us more about the issue tommorow. We would be ready to consider all measures that needed for this [closing the border]. By closing the border we will basically thwart the terrorist threat in Syria," the minister said.

Greek Foreign Minister Nikos Kotzias expressed solidarity with Russia's assessments of Turkey's moves as unfriendly and running counter to the fight against the Islamic State, the Russian Foreign Ministry said Wednesday.
Link to comment

ruski avioni su usli u turski vazdusni prostor. po svoj prilici, cisto radi kurcenja.

 

To uopšte ne menja činjenicu da ih Turci nikada ne bi oborili samo zbog tog qrčenja. Bilo je potrebno nešto više od toga.

 

Uzgred, imputiranje antiruske zavere i namamljivanja naivnih Rusa ne smatram dobrim kontraargumentom za tvrdnju da im je napravljena sačekuša.

Edited by beowl
Link to comment

Ovako na prvu loptu deluje kao da se Erdogan preigrao u ovom mini-rvanju sa dzudistom. Gradjenje prave anti-ISIS koalicije ide ne smanjenim tempom a ruje dobile blanko opravdanje da deployuju sve sto imaju i iskoriste kako im volja - dal protiv ISIS, dal protiv umerenih™, dal protiv turaka koji se nadju sa pogresne strane grane.

Link to comment

 

"I reminded him [Turkish foreign minister] that on Russia’s initiative a hotline between the Russian National Defense Control Center and the Turkish Defense Ministry was established. The line was established at the beginning of the Russian Aerospace Forces operation in Syria, and was used neither yesterday nor before that, which provokes serious questions," Lavrov told the press.

Link to comment

Zadatak im je bio da gadjaju Turkmene, koji mozda nisu simpaticni ali nisu deo ISISa.

Sto se Amera tice, pa i oni su cackali mecku bez razloga, ali mi je drago da ih niste gadjali. Ipak, ne treba cackati mecku, posebno ne nakon upozorenja jer moze doci do ovakvih sranja.

To ne znamo,bilo bi lepo da se sazna na kakvom su zadatu bili to će mnogo tog razjasniti.

 

Ni u ludilu nam ne bi dali anređenje "dejstvuj" cim se dezurna para priblizila i videla oznake USA vazduhoplovsta i to javila VOJIN-u ,a ovi dalje prosledili i samog vrha je stiglo da se sve obustavi,a da se dežurna para prizemlji i tako nekoliko puta.

 

Rusi su opušteno ušli u priču jer imamu vazdušnu nadmoć,to pokazuje i činjenica da je bombarder na zadatku bio bez pratnje.

 

'99 NATO nad Srbijom tj njegovi bombarderi su imali konstantno pratnju,pa čak i onda kad su nam svi vazduhoplovi bili prizemljeni i kad nam je celokupan PVO bio u defektu,tamo pred kraj dejstava.

 

Radarska slika ej uvek bila ista,bombarder u pratnji dva lovca,a nekad i par bombardera sa par lovaca.

Link to comment

 usli u turski vazdusni prostor. po svoj prilici, cisto radi kurcenja.

 

Da ne bismo silovali logiku ovakvim izjavama, pod pretpostavkom da je cilj vazdušnog napada u blizini granice, kod činjenice da napad izvodi supersonični avion sa maks. brzinom leta od M 1.15 na nivou mora, da je takvom avionu potreban ozbiljniji radijus zaokreta (što potvrđuje i trajektorija leta sa snimka turskih radara dole), te da je konfiguracija terena takva da državna granica predstavlja uski džep uvučen u sirijsku teritoriju - nije nemoguće da je povreda vazdušnog prostora nastala slučajno/greškom pilota, bez namere da se turska uopšte ugrozi.

 

Što nas može samo navesti na zaključak da je obaranje izvršeno namerno, s nekim ciljem. Da su Rusi hteli da se kurče, kurčili bi se mnogo ozbiljnije.

 

1024px-2015_Russian_Sukhoi_Su-24_shootdo

Link to comment

Upada je do sada bilo 6 ili 7, onda nesto nije ok s tim pilotima. Ja pre mislim da su hteli malo da se gurkaju i pokazuju misice misleci da ovi nisu ludi... E to pitanje ludila je bar reseno.

Link to comment

ma kakve sekunde u turskom vazdusnom prostoru, sustina je u desavanjima sa druge strane granice, gde rusi zasipaju turske prijatelje pomazuci asadu.

turci su samo cekali povod. jedino nisam siguran koliko ce imati koristi od tog poteza, i oni i prijatelji sa druge strane.

Edited by Takeshi
Link to comment

^^ Pre mislim da je po sredi neadekvatna priprema misije, loša navigacija u borbenim uslovima i slično. 

 

Nisam siguran da kapiram zašto bi se Rusi kurčili kada su uredno odrađivali ono što su hteli, tj. ne vidim gde je želja za takvim provociranjem, pogotovo ne posle Pariza i političkog napora Putina da se predstavi kao "one of us" sa kojim će se zajedno ići u rat protiv ISISa. Na vojnom, lokalnom i taktičkom, već su imali benefite kroz lupanje po lokalnim pobunjenicima i kroz lagano ali stabilno napredovanje SAA, tj. ne vidim da su imali potrebe da Turcima drmaju kavez.

 

Pišem napamet, jel, ne mogu ništa da tvrdim.

Link to comment

Upada je do sada bilo 6 ili 7, onda nesto nije ok s tim pilotima. Ja pre mislim da su hteli malo da se gurkaju i pokazuju misice misleci da ovi nisu ludi... E to pitanje ludila je bar reseno.

 

vrlo moguce da nesto nije u redu, jer ako pod jedan stvar ne izgleda kao kurcenje nego rutinsko gresenje, a pod dva znamo da im nije neka hajtek navigacija, mislim da se pre da pretpostaviti tako nesto.

 

ako bi bilo kurcenje, jedino bi ga turci percipirali takvim, a ostatak sveta i nato-a ne verujem da bi se mnogo zatangirao. a rusi em ne vidim sta imaju specificno turcima da se kurce, em nije njihov stil tako nasitno

Edited by Krošek
Link to comment

Upada je do sada bilo 6 ili 7, onda nesto nije ok s tim pilotima. Ja pre mislim da su hteli malo da se gurkaju i pokazuju misice misleci da ovi nisu ludi... E to pitanje ludila je bar reseno.

 

Kad pominješ te prethodne upade, prilikom jednog od njih je ruski Su-30 sa sirijske strane zahvatio par turskih aviona u nišan ("ozračio ih") što je daleko ozbiljnija provokacija od bilo kakvog češanja VaP. Po nekoj logici stvari tu je trebalo da otvore vatru mnogo pre nego juče. Ali nisu otvorili vatru nego su standardno iskulirali, kao što svi rade u takvim situacijama. Onda juče odjednom ne mogu da iskuliraju. Jeste u pitanju napad ludila ali ne u komandi turskog RV već u glavama onih što oplakuju jal onih 5% turkmenske braće koji naseljavaju region Latakije jal nikad prežaljen suverenitet svojih cisterni.

Link to comment

U ovoj celoj frci nekako je promakao podatak da se izbeglička kriza u Evropi verovatno privodi kraju u obliku u kome je vladala tokom ove i prošle godine, i da se broj prelazaka u Evropu dramatično smanjio. Turska više uopšte ne prima nove izbeglice, već ih, često uz upotrebu sile, zadržava preko noći u vojnim centrima za izbeglice i sutradan vraća u Siriju. Istovremeno, EU je odredila fond od 3 milijarde eura za pomoć Turskoj oko izbeglica.

 

Sva tri događaja (zatvaranje granice, odluka o novcu i obaranje aviona) odigrala su se tokom poslednjih nekoliko dana.

 

Ne izvlačim nikakve zaključke iz ovoga ali mi je upala u oči ova koincidencija.

Link to comment
×
×
  • Create New...