Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

pogled sa druge strane brda, odlični snimci da se dobije malo bolji pregled situacije na terenu...

 

izmontiran snimak bas i nije previse verodostojan iako ima zanimljivih delova.

Link to comment

 

Dobro, ovo je za javnost.

 

Sustina one bitnije poruke od juce je: "u ovom ratu mi smo na suprotnim stranama"

 

Ne znam kako ce Putin sve ovo da pegla kroz PR ali ocekujem neku vrstu javne osvete (jer samo takva bi radila za PR).

 

Evo malo o Turskoj principijelnosti:

 

12308834_923706487664464_802912849852145

 

 

 

Classified US cable: Turkey violating Greek airspace 40 times a day

 

https://wikileaks.org/plusd/cables/05ATHENS1505_a.html#efmAlIAod

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

Jedan od dvojice ruskih pilota koji se katapultirao nakon što je ruski avion pogođen je živ i pokupila ga je sirijska vojska, kaže ruski ambasador u Francuskoj.
Link to comment
"Nemamo nameru da izazovemo eskalaciju tenzija oko ovog incidenta. Mi samo branimo našu bezbednost i pravo naše braće", rekao je Erdogan u Istanbulu, a prenela agencija AFP.

 

 

Sverc nafte, a cita se braca Turkmeni

 

Link to comment

Meni je super drugi deo izjave -  "branimo pravo naše braće", volim kad se pomeraju prihvatljive norme ponašanja, samo nek je veselo i dinamično. :heart:

 

No, pitanje je da li će braniti to pravo jače kad/ako braća krenu još više da najebavaju.

 

 

 

edit: Joj, rekao je i da su "delovi oborenog aviona pali na teritoriju Turske i povredili dva čoveka"

Edited by Prospero
Link to comment

Meni je super drugi deo izjave -  "branimo pravo naše braće", volim kad se pomeraju prihvatljive norme ponašanja, samo nek je veselo i dinamično. :heart:

 

No, pitanje je da li će braniti to pravo jače kad/ako braća krenu još više da najebavaju.

 

 

pa videli smo pre 2 decenije kako je izgledalo kako su prosla nasa braca preko drine a srbija ih je, jel te, branila, uvek je tako sa braniocima brace

Link to comment

Očekivno.

Šta imaju novo od sista za protivelektronska dejstva?

Verujem da će im obrisati sliku na bližim radarima.

 

Krasukha-4 je već u Siriji

 

http://www.ibtimes.co.uk/russia-using-electronic-warfare-cloak-its-actions-syria-isis-nato-1523328

 

 

i Richag-AV radar/sonar jamming system nakačen na helikoptere

 

http://www.liveleak.com/view?i=2f8_1425739971

Edited by slow
Link to comment

edit: Joj, rekao je i da su "delovi oborenog aviona pali na teritoriju Turske i povredili dva čoveka"

Pa da ga nisu obarali, ne bi ni pali na ta dva čoveka... Ugrozio je turske državljane...

 

Uzgred, zamišljam scenario da deo aviona padne na nekog i taj neko ostane živ, i ne ide mi... Njega nije sramota da laže tako?

Link to comment

No, pitanje je da li će braniti to pravo jače kad/ako braća krenu još više da najebavaju.

 

Ova logika mi nikada nije bila jasna ni u jednom sukobu. Branis nekoga da jos vise najebe.

 

Ove budale iz Moskve ce sada da spale "bracu" sa sve civilima (mada nije da to i do sada nisu radili)

Link to comment

Meni je super drugi deo izjave -  "branimo pravo naše braće", volim kad se pomeraju prihvatljive norme ponašanja, samo nek je veselo i dinamično. :heart:

 

No, pitanje je da li će braniti to pravo jače kad/ako braća krenu još više da najebavaju.

 

 

 

edit: Joj, rekao je i da su "delovi oborenog aviona pali na teritoriju Turske i povredili dva čoveka"

 

Mozda je Sultan mislio i na jos neku bracu u toj  regiji - Cecene, Ujgure...

Link to comment
×
×
  • Create New...