Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

u kakvoj je ova najnovija izjava:

 

Ankara: "the plane crossed into its territory for 17 seconds"

u vezi sa onom od pre 10 sati:

 

MORE: #Turkey army says downed plane violated Turkish air space 10 times within a 5 minute period, was shot down by 2 F-16s - @Stuart_JW

Link to comment

Ovo sam rekao:

 

 

Nije ovo apsolutna podrska Turskoj. I ne treba da bude, bar 50% krivice ide njima.  Mislim da je bitno to sto se spusta lopta. Napravljeno je sranje najgore bsto moze da se napravi da sada gase benzinom.  

 

Da, spušta se lopta nakon što tvoj saveznik obori avion najvećem rivalu...lol

 

 

Jedino bitno izrečeno je:

 

Obama: Turci brane svoju teritoriju

Stoltenberg: naše informacije se poklapaju sa turskim

 

 

 

Sve ostalo je suptilno potprckivanje Rusa, ko im kriv koji ih đavo tera da dejstvuju uz tursku granicu mesto da udaraju po Raki.

Edited by dillinger
Link to comment

Turkmeni su bili u ozbiljnoj defanzivi zbog napada ruske avijacije. Davutoglu je upozoravao ruskog ambasadora pre neki dan da neće trpeti da Asad izaziva nove izbegličke kolone ka Turskoj, ali ovi su nastavili da se prave blesavi.

 

Vest od subote:

 

Around 5,000 Syrian Turkmen were forced to evacuate their villages and flee to the Syrian-Turkish border Friday night following Russia’s intense three day air bombardment on their villages and the ground assault of forces loyal to Syrian regime leader Bashar Assad in the Bayir-bucak Turkmen area in the rural town of Latakia, local sources reported.

 

The assaults targeted 14 Turkmen villages, resulting in civilian casualties.

 

Syrian Turkmen who were forced to flee, sought refuge in any place which they deemed safe along the Syrian-Turkish border.

 

Some of the displaced were able to move in with their relatives in the neighboring villages, while others were forced to find refuge in makeshift tents set up under trees, President of the Syria Turkmen Association of Doctors, Muhtar Fatih Muhammed reported.

 

"The migration of people is so intense that we can say 40 villages have been squeezed into 2 villages."

 

http://beta.trtworld.com/mea/thousands-of-syrian-turkmens-forced-to-evacuate-11409

Edited by vememah
Link to comment

Da, spušta se lopta nakon što tvoj saveznik obori avion najvećem rivalu...lol

 

 

Jedino bitno izrečeno je:

 

Obama: Turci brane svoju teritoriju

Stoltenberg: naše informacije se poklapaju sa turskim

 

 

 

Sve ostalo je suptilno potprckivanje Rusa, ko im kriv koji ih đavo tera da dejstvuju uz tursku granicu mesto da udaraju po Raki.

 

Mislim da niko nije srecan zbog ovoga pa ni Obama i Stoltenberg. 

Link to comment

Preporuka Rosturizma (državni nadzorni organ za turoperatere) da se ne organizuju aranžmane za Tursku:
 
 

В этой связи Федеральное агентство по туризму рекомендует российским туроператорам, турагентам  приостановить продвижение и реализацию туристских продуктов, а также отдельных туристских услуг в Турецкую Республику, в том числе через третьи страны.

 

 
Preporuka je valjda formalno samo to, ali je npr turistima dato blanko pravo da raskidaju ugovore sa turoperaterima, i ruski net chatter je manje-više načisto da je reč praktično o naređenju a ne običnoj preporuci.

 

Formalni povod je "opasnost od terorizma"

Edited by Prospero
Link to comment

Beowle, kad je i zašto došlo do ovakvog opadanja tursko-ruskih odnosa? Od (planova) zajedničke gradnje energetskih puteva do prije godinu, saradnje na svim nivoima, turizma, u posljednjih nekoliko mjeseci neko zahlađenje koje nisam ispratio. Ja sam mislio da je taj savez čvršći i solidniji nego što se ispostavilo.

 

Edit: Je li moguće da je Asad toliko bitan da ugrozi trgovinu i saradnju tešku desetine milijardi? $

Edited by James Marshall
Link to comment

Za imigrantsku krizu ne znam i ne verujem, al sam siguran da su svi pravi učenici Bžežinskog otvorili šampanjac danas. 

Edited by dillinger
Link to comment

Za imigrantsku krizu ne znam i ne verujem, al sam siguran da su svi pravi učenici Bžežinskog otvorili šampanjac danas.

Ne znam na koji su način slavili ali poznato je da svako slabljenje konkurencije / protivnika i mogućnost za "zavadi pa vladaj" dobar razlog za radost. Sad mi možemo glumiti političku korektnost pa se zgražavati ali dovoljno je budala i jastrebova na svim stranama.

Link to comment
×
×
  • Create New...